Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BSM - kontrola mrtvého úhlu
Autor Zpráva
Pucmeloud Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 12
Připojen(a): 19-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
BSM - kontrola mrtvého úhlu
Po slušném lijáku s krupobitím se mi po nastartování po chvilce rozsvítí obě oranžové kontrolky (trojúhelníčky) ve zpětných zrcátkách. Nepomohlo očištění senzorů v nárazníku...a jestli ten systém kontroly mrtvého úhlu vůbec funguje, nemám jak ověřit. Podle manuálu se po nastartování musí krátce rozsvítit a tím potvrdit, že systém je v pořádku. To se mi děje: rožnou se a zhasnou, ale po pár ujetých metrech se rozsvítí a svítí až do vypnutí motoru. Máte s tím někdo podobnou zkušenost?
15-05-2021 05:22 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #2
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
neni tam těch senzorů víc?

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
15-05-2021 11:47 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #3
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
Možná to bude znít jako nesmysl, ale nejsi náhodou v nějaké zóně rádiového klidu?

Protože EU výrobcům nařizuje ve kterých oblastech musí být RF vysílače vypnuté z různých důvodů (radioteleskopy, radio přijímače citlivé na rušení, které by mohly způsobit výbuch, např. lomy a pod.).

Každý výrobce (včetně Chrysleru) tyto instrukce musí respektovat. BSM (Blind Spot Monitor), který využívá RF vysílače jako senzory, pak používá GPS data k vyhodnocení, zda se nenachází v téhle zóně klidu a pokud ano, tak BSM vypne, rozsvítí trojúhelníčky v zrcátcích a u některých modelů ještě na EVIC zobrazí hlášku "Blind Spot Monitor unavailable - Astronomy Zone".

Zde si můžeš přečíst že takový mód BSM skutečná má:
http://www.jeeclub.com/reco-1865.html

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-05-2021 12:42 PM od SleepyDelegate.)
15-05-2021 12:39 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
standa.t
Pucmeloud Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 12
Připojen(a): 19-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
Díky za upozornění, ale to asi nebude můj případ...děje se to u nás před barákem i ve vzdáleném městě. Dnes jsem ale zjistil, že ty kontrolky se zapnou (v obou zrcátkách), jen když poprvé vyhodím LEVÝ blinkr!!! Když vyhodím pravý, nic se neděje. Navíc při rozsvícení kontrolek se neozve žádný zvukový signál a neztlumí se rádio. A pak můžu vyhazovat blinkry jak chci, furt to svítí. Když auto vypnu a znovu nastartuju, chová se to normálně, zabliká to a jsou zhaslé do okamžiku, než zase vyhodím levý blinkr....
V pondělí pojedu do servisu na diagnostiku, tak jsem zvědavý, jestli něco objeví.
15-05-2021 02:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #5
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
...ten systém hlídá obě strany, nebo jenom levou? Myslim jako když to funguje

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
15-05-2021 02:32 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pucmeloud Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 12
Připojen(a): 19-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #6
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
Podle mě to hlídá obě strany, už kvůli možnosti jízdy po více proudové komunikaci, kde můžeš odbočovat vlevo i vpravo do vedlejších jízdních pruhů...si myslím já.
15-05-2021 03:52 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #7
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
Vzhledem k tomu, že máš trojúhelník v obou zrcátkách, tak určitě hlídá obě strany... Určitě nebudeš mít trojúhelník v pravém zrcátku, abys tam kontroloval, jestli nemáš v levém mrtvém úhlu auto... Smíšek

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-05-2021 07:58 PM od SleepyDelegate.)
15-05-2021 07:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
standa.t
Pucmeloud Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 12
Připojen(a): 19-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #8
RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu
Tak všechno dopadlo jinak...včera ráno při odjezdu do servisu došlo ke klasickému "generálskému efektu": BSM fungovalo normálně, kontrolky zhasly. No do servisu jsem stejně zajel. Tam ochotně stejně udělali diagnostiku a chyby potvrdili, nicméně v tu chvíli už bylo všechno v pořádku. Příčinou poruchy byla voda, která se během toho lijáku a krupobití u nás dostala do konektoru kabelového svazku. No a v neděli asi konečně vyschla. Ty čidla BSM jsou takové krabičky velké asi kreditní karta a jsou zevnitř nárazníku, zvenku nejsou vůbec vidět, takže ani není co čistit...tak snad bude zase klid ...do dalšího lijáku!Mrkálek
18-05-2021 07:24 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)