Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grand WH nedobíjí
Autor Zpráva
Ferry Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 11
Připojen(a): 20-06-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Grand WH nedobíjí
Zdravím všechny příznivce jeepek. Prosím o radu kde už si ani můj mechanik neví rady. Občas mi problikla kontrolka baterie (třeba jednou týdně), najednou se cca po měsíci kontrolka rozblikala a zažalo blikat i auto (bylo jasné, že se přepíná z alternátoru na baterii) a najednou konec. Odtah do servisu kde mi vyměnily alternátor (tomu porouchanému se doslova vysypal rotor ze statoru). Po výměně pořád občas problikávala kontrolka, tak jsme změřili jestli alternátor dává když kontrolka svítí a nedával, tak se znovu vyměnil za jiný, který už dobíjí, ale kontrolka pořád svítí. Mechanik už neví jak dál, já jsem elektrikář a taky si nevím rady. Nemáte někdo zkušenost? Předem děkuju

Jeep Grand Cherokee 2006 3.0 CRD Limited
Hyundai Sonata V 2009 2.0 CRDi
http://www.ferryelektro.cz
22-10-2019 07:40 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #2
RE: Grand WH nedobíjí
...nedali jste blbě řemen? Divil by ses, kolika způsobama jde navlíknout...

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
22-10-2019 08:51 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #3
RE: Grand WH nedobíjí
Já jsem tohle řešil před lety, v roce 2014, alternátor mi opravář neměnil ale jenom repasoval, nová kotva, ložiska a relé. Za to relé si naúčtoval přes dva tisíce. No a od tý doby se mi občas stane, že po nastartování svítí dobíjení. Stačí motor zhasnout a po opětovném nastartování už kontrolka nesvítí. Nestává se to často, takže s tím žiju. Koupil jsem si na čínským e-shopu nabíječku na telefon, která má teploměr a voltmetr. Zvláštní je, že když k tomu dojde, že svítí kontrolka dobíjení a dám do zapalovače tu nabíječku, tak mi ukazuje napětí přes 14V, jako když to normálně dobíjí. Nějak to neřeším. Prostě to chcípnu a znova nastartuju. Konzultoval jsem to s jiným autoelektrikářem a on mi řekl, že to může být vadný to relé, který mi měnili při repasi alternátoru. Tak jestli nemáš podobný problém.
K

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
23-10-2019 06:50 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro televizekarel za tento příspěvek:
LandEagle
zapa Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 072
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 21
Příspěvek: #4
RE: Grand WH nedobíjí
(23-10-2019 06:50 AM)televizekarel napsal(a):  Já jsem tohle řešil před lety, v roce 2014, alternátor mi opravář neměnil ale jenom repasoval, nová kotva, ložiska a relé. Za to relé si naúčtoval přes dva tisíce. No a od tý doby se mi občas stane, že po nastartování svítí dobíjení. Stačí motor zhasnout a po opětovném nastartování už kontrolka nesvítí. Nestává se to často, takže s tím žiju. Koupil jsem si na čínským e-shopu nabíječku na telefon, která má teploměr a voltmetr. Zvláštní je, že když k tomu dojde, že svítí kontrolka dobíjení a dám do zapalovače tu nabíječku, tak mi ukazuje napětí přes 14V, jako když to normálně dobíjí. Nějak to neřeším. Prostě to chcípnu a znova nastartuju. Konzultoval jsem to s jiným autoelektrikářem a on mi řekl, že to může být vadný to relé, který mi měnili při repasi alternátoru. Tak jestli nemáš podobný problém.
K
CRD to má jinak?
U benzínů řídí dobíjení PCM - žádný relé.

Commander XK 5,7 LPG
Grand Cherokee WH 5,7 LPG
23-10-2019 04:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #5
RE: Grand WH nedobíjí
nieje tam žiadne relé. Ani u CRD. Len blbý PWM regulátor.Ten je v altíku. Ale riadi to PCM cez LIN Bus zbernicu.

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
23-10-2019 05:54 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
zapa, televizekarel
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #6
RE: Grand WH nedobíjí
Tak jsem možná zaměnil relé a regulátor.
Omlouvám se, už je to přeci jen delší dobu.
K

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
24-10-2019 06:20 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Ferry Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 11
Připojen(a): 20-06-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Grand WH nedobíjí
Tak chlapy děkuji vám za vaše reakce. Závada nakonec byla u obou alternátorů. Mechanik vzal repasovanej altík z autokelly od značky valeo a ten jak psal byla vadnej, občas dobíjel občas ne. Dal ho na reklamaci a vyměnili mu ho za jinej kterej taky nešel, dobíjel ale hlásil chybu. Nakonec už po mém na.rání jsem za inzerát zavolal do kutný hory kde někdo prodává jeepky na ND, alternátor mi přivezl tentýž den, naistaloval se a běží bez chybičky jako švýcarský hodinky. Takže chyba byla u prodejce...

Jeep Grand Cherokee 2006 3.0 CRD Limited
Hyundai Sonata V 2009 2.0 CRDi
http://www.ferryelektro.cz
26-10-2019 06:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Ferry za tento příspěvek:
standa.t, kolis
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #8
RE: Grand WH nedobíjí
skor si myslim ze altiku nebolo nic, akurat nemal LIN bus rozhranie. Takze chyba bola u mechanika ze nevedel co ma objednat a takisto aj u predajcu. Lebo vsetci tito uni predajcovia pouzivaju TecDoc. A to pokial ide o us auta je jeden velky bordel.

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
27-10-2019 10:46 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
LandEagle
Ferry Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 11
Připojen(a): 20-06-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #9
RE: Grand WH nedobíjí
No zajímavý i bylo, že každej atík dělal něco jinýho ikdyž byly oba stejný a od stejnýho prodejce a co jsem mluvil s mechanikem jeepů z neratovic který spolupracuje s crownem tak ten řikal že repas altík z kelly je jasná smrt...

Jeep Grand Cherokee 2006 3.0 CRD Limited
Hyundai Sonata V 2009 2.0 CRDi
http://www.ferryelektro.cz
02-11-2019 12:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #10
RE: Grand WH nedobíjí
Zdar pánové. Moc tomu teda nerozumím, ale napadlo mě, že teď když bude zima, tak baterka dostává dost zabrat. Starty s prochladlým motorem, vyhřívání sedaček... Co by se asi stalo, kdybych vzal zástrčku, co se dává v autě do 12V zásuvky, která je stále pod napětím a přivedl do ni z nabíječky proud a nechal jsem to vždycky do rána nabíjet třeba jenom 2A. Můžete napsat, tak vždycky nabíječku připoj na baterii, ale tohle mi přijde takový operativnější. Zaparkuju auto, zapojím kabel do zásuvky a jdu. Co si o tom myslíte? Bude to nabíjet? Nezničí se baterie? Nevyhoří nějaká pojistka, nebo dokonce auto...? Dík.
Karel

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
08-11-2019 07:38 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)