Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vybíjení autobaterie
Autor Zpráva
Vince Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 1
Připojen(a): 26-08-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Vybíjení autobaterie
Ahoj všem,

mám delší dobu problémy s vybíjením autobaterie v autě a i přes návštěvu servisů přetrvává a byl bych moc rád, kdyby mi někdo dokázal poradit a pomoci (i když vím, že přes internet je to těžký, obzvlášť když servis nepomohl).

Mám Jeep Compass, r.v. 2007, 2.0. diesel, 103 Kw, 4x4. V zimě, spíš na jaře, jednou ráno začal hodně ztěžka startovat, no druhý nebo třetí den už nenastartoval vůbec. Nahodil jsem ho přes kabely a v servisu řekli, že odešla autobaterie. V pořádku, byla tam stará, dala se tam nová (Autobaterie Optima Red Top C-4.2, 50Ah, 12V (801-287) a myslel jsem, že je problém vyřešen. S autem jsem jezdil asi 2 týdny, než začalo opět blbě startovat a druhý nebo třetí den už nenastartoval vůbec (v tý době už bylo relativně teplo). Nefungoval už ani centrál, nic. Okamžitě jsem dal auto do servisu, kde už kontrolovali i dobíjení a nic nenašli a doporučili baterii reklamovat. Reklamace naštěstí byla uznána a opět se vyměnila baterie. No, auto jezdilo dalších pár měsíců (asi 3 nebo 4), a auto najednou opět přestalo jezdit, nefunguje centrál, nic. Vyjádření mechanika - špatná baterka. Já už ale nevěřim tomu, že by byly 2 špatný baterky a myslim si, že ji musí něco vybíjet, nebo ničit. S autem jezdím pár let takže šance, je se poprvé vybila třeba kvůli zapnutým světlům, nebo světlu vevnitř auta, je téměř mizivá. Auto navíc houká, když necháte rozstvíceno, takže tím to být nemůže. Ještě když začalo hůř startovat, tak jsem při odchodu skutečně zkontroloval, jestli je všechno zhasnutý a bylo, baterie se prostě vybila ve stojícím autě. Kontrolka dobíjení samozřejmě nesvítí, kontrolka nesvítí nikde žádná.

Jinými slovy, auto začně po nějaký době špatně startovat a i když stojí, vybije se mu baterie do mrtva. Napadá Vás, kde by mohl být problém? Předem díky.
26-08-2019 07:44 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #2
RE: Vybíjení autobaterie
Nemyslím, že ti někdo poradí něco jiného, než změřit všechny obvody a zjistit, jestli někde nemáš parasitický odběr... A z toho co píšeš to vypadá, že to neudělali v servisu. Místo toho se vydali tou jednoduchou cestou - reklamace baterie...

Na internetu je spousta návodů jak změřit parasitický odběr. Doporučil bych t zkusit ten níže, protože je jednoduchý a časově nenáročný. V zásadě uděláš toto:
  1. otevřeš si haubnu a všechny dveře, abys měl všude přístup, pokud bys někam potřeboval
  2. Zkontroluješ napětí baterie (mělo by být kolem 12,6V a pak nastartuješ a zkontroluješ napětí na baterii znovu, mělo by vylízt někam nad 14V. Po vypnutí motoru by zase mělo klesnout na těch cca 12,4-12,6V
  3. zamkneš všechny zámky šroubovákem - pokud má Compas čidla na vnitřní osvětlení mimo zámky, tak je musíš stisknout a přelepit tak, aby ti vevnitř nic nesvítilo a auto si myslelo, že jsou dveře zavřené. Pokud i při přelepení všech spínačů svítí otevřené dveře na palubce, tak zde může být první problém.
  4. Následně zamkneš auto dálkáčem a necháš ho cca dvě hodiny zamčené aby se všechny systémy uspaly.
  5. pak už jen vezmeš multimetr a jdeš pojistku po pojistce a hledáš, kde ti zůstane na displeji trvalé napětí - když přiložíš multimetr na pojistku, ukáže se ti odběr, který ale rychle klesne na 0, cca během 3-5 vteřin. Pokud neklesne na nulu, máš problém a zřejmě jsi našel příčinu vybíjení baterie.
  6. Takhle projedeš všechny pojistky a měl bys někde něco najít...


Mrkni na to video, pokud umíš anglicky, tak tam máš naprosto detailní návod, mělo by to fungovat...




Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
26-08-2019 09:05 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
mik, kolis, LandEagle
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #3
RE: Vybíjení autobaterie
Mám podobný, problém s jedním autem. Otevři kapotu, Vem multimetr a nastav na něm měření amperu. Odpoj minus pol a vlož multimetr mezi minus pol baterky a odpojeny kabel. Odběr u spícího auta by měl být cca 0.1 A. Já mám třeba 1.3 A které mě bere řídící jednotka konfortu a jedna 30A pojistka u relatek. Protože to je třetí auto, řeším to zatím odpojovanim baterky po dojezdu Mrkálek
Pokud budeš mít velký odběr tak pak postupně výtahu pojistky aby jsi zjistil co ti ho dělá

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
26-08-2019 10:45 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro lucius za tento příspěvek:
kolis
whitedevil Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 238
Připojen(a): 07-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #4
Vybíjení autobaterie
To co pise lucius je jednoduzsi a tak bych zacal, pokud se neco ukaze musis pokracovat dal... Da se to resit i tak ze meris stale u baterky - proud ne napeti a postupne vytahujes pojistky... A kdyz ti spadne odber po vytazeni pojistky vis ktery obvod to dela

Odesláno z mého motorola one vision pomocí Tapatalk

Jeep Grand Cherokee ZG 1996 4.0l LPG, NP242, 5,5" Long Arm přední 3 link, Zadní CH 8,25(z jeep KJ) - LOKKA automatka, Silverstone mt-117 x-treme 33x10,5 R15, Dual Battery, 50" curved LED BAR,

Fiat Freemont 3,6 pentastar + LPG Blackcode
26-08-2019 02:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #5
RE: Vybíjení autobaterie
Je to jak píšou kluci, Lucius ti dal jednodušší návod, ten návod, co jsem psal já, je ovšem 100% spolehlivý... Některé parazitické odběry se totiž metodou vytahování pojistek nemusí odhalit... Je to o zkušenosti, když to děláš 100x, tak zjistíš, že něco funguje jen na 90%, takže v 90 případech ze sta je to OK... Pak ale najdeš metodu, která funguje ve 100% a tu oceníš, pokud jsi zrovna ten nešťastník z těch 10%... Mrkálek

Začni tím jednodušším a pokud bys neuspěl, zkus ten složitější...

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
26-08-2019 03:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #6
RE: Vybíjení autobaterie
MK2007 - nájdi si spodnú poistkovo/relátkovú skrinku - dole pred baterkoupod ľavým svetlom. Bude zelená jak tráva Chehták
A optima Red top inak nie je moc vhodná pre ten diesel . Mali tam dať yellow top keď už teda optimu.

Dalšia možnosť je kabeláž ku vstrekovačom. Ale to musí ísť dole veko. Ten motor je nešťastie samo o sebe - pumpe-düse od VW.

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
27-08-2019 11:23 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)