Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Červená kontrolka klapky
Autor Zpráva
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #61
RE: Červená kontrolka klapky
(22-02-2017 06:21 PM)Tesil napsal(a):  Zatim se to neresilo. Kazdej tvrdil, ze egr. Takze ted se pujde dal. Musim sehnat nekoho, kdo ten motor zna a ma poradnou diag.

hele, ale rady jsi dostal, co máš všechno prověřit, aby byla jistota, tys neprověřil nic a rovnou jsi měnil egr.
Žádná diagnostika ti neřekne, co máš přesně vyměnit a kde to máš koupit, diagnostika jenom naznačuje, kde hledat závadu, použiješ pak buď použít hloupou metodu měnit díl po díle, nebo chytrou metodu přemýšlecí a vylučovací

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22-02-2017 10:31 PM od standa.t.)
22-02-2017 10:30 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tesil Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 26
Připojen(a): 11-02-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #62
RE: Červená kontrolka klapky
(19-02-2017 09:24 PM)Wily napsal(a):  Ty klapky se musí otevřít, dát tam jen odpor nestačí.

Kdyz se clovek dostane k tomu konektoru, ta klapka je tam videt? Ma nejaky tahla? Nebo jak se pozna ze je otevrena? Sorry ptam se jak debil.
23-02-2017 06:55 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tesil Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 26
Připojen(a): 11-02-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #63
RE: Červená kontrolka klapky
Tak se predevcirem zkusil jen tak prehodit motorek ovladani turba a ejhle.....auto funguje.
16-03-2017 01:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dave75 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 3
Připojen(a): 25-05-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #64
RE: Červená kontrolka klapky
Ahoj, mám úplně stejný problém včetně příznaků. EGR už taky nový. Kde jsi sehnal motorek?
25-05-2017 07:38 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Příspěvků: 1 377
Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #65
RE: Červená kontrolka klapky
Motorek je možné po rozebrání opravit. Jsou pouze uklepaný přívody. Mrkálek

Občas se stane, že se k sobě kontakty přiblížej a chvilku to funguje. Při vyšší teplotě, nebo vyšším zatížení motoru se to zas oddálí a rozsvítí se blesk a pak padá do nouzáku.

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
ale na USA jsem nezanevřel: Dodge Durango HEMI a RAM 1500 HEMI Mrkálek
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25-05-2017 09:22 PM od Pavel M.)
25-05-2017 09:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Pavel M za tento příspěvek:
LandEagle
Dave75 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 3
Připojen(a): 25-05-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #66
RE: Červená kontrolka klapky
(25-05-2017 09:20 PM)Pavel M napsal(a):  Motorek je možné po rozebrání opravit. Jsou pouze uklepaný přívody. Mrkálek

Občas se stane, že se k sobě kontakty přiblížej a chvilku to funguje. Při vyšší teplotě, nebo vyšším zatížení motoru se to zas oddálí a rozsvítí se blesk a pak padá do nouzáku.

Díky Pavle, dnes jsem to rozebral a moc jsem nepochodil. Rozdělal jsem sponky a dostal se dovnitř. Vnější plastový kryt s konektorem má uvnitř tišťák a pár napojených drátků, vše vypadá ok. V kovovém těle je motorek. Můžeš, prosím, blíže specifikovat přívody? Díky
26-05-2017 02:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Příspěvků: 1 377
Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #67
RE: Červená kontrolka klapky
Asi to není přesně actuator z Jeepa, ale jsou to tyhle dva přívody (označený na obrázku, dokonce už po opravě ), co propojujou plošák s výstupem do plastovýho obalu.

   

Tvářej se, že jsou ok, ale když vezmeš malej šroubovák a lehce je nadzvedneš, zjistíš, že držej jen silou vůle a jsou uklepaný.
Musí se to na obou stranách obrousit a pořádně přiletovat drátem. Dělá se to dost blbě, protože to moc nechce chytat. A navíc se při prohřátí taví plast.

Nejlíp to odnést nějakýmu eletroservisákovi, aby to kvalitně připájel. Já to dělal 2x, protože to poprvé moc nedrželo a po roce se to zas uklepalo. Ale podruhý jsem si dal záležet a už to bylo OK.

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
ale na USA jsem nezanevřel: Dodge Durango HEMI a RAM 1500 HEMI Mrkálek
26-05-2017 05:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KarelH Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 48
Připojen(a): 17-09-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #68
RE: Červená kontrolka klapky
Pavle diky za fotku PalecNahoru Uz mam opravu motorku taky za sebou. Mel jsem uklepany oba dratky. Priznaky byly stejny jako u ostanich, skubani kolem 3ooo ot., obcas konzrolka klapky, liny v nizkych otackach.

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD Limited
13-06-2017 08:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Příspěvků: 1 377
Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #69
RE: Červená kontrolka klapky
Když se mi to stalo znovu po té první opravě, tak už mně to nevyvedlo z míry Chehták
Zajel jsem lehkou nohou domů ( při otáčkách vyšších jak ca 2800, začal cukat, při nižších to jelo normálně) a již naučenými pohyby a správným nářadím byl motorek během 20minut na stole JazykoPlaz

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
ale na USA jsem nezanevřel: Dodge Durango HEMI a RAM 1500 HEMI Mrkálek
13-06-2017 10:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KarelH Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 48
Připojen(a): 17-09-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #70
RE: Červená kontrolka klapky
Nojo, kdyz clovek vi kam sahnout tak je to sranda.

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD Limited
13-06-2017 11:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)