Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novela zákona o registraci vozidel
Autor Zpráva
Paczqo Offline
JFcz-Leštěnkář :-D

Příspěvků: 420
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #1
Novela zákona o registraci vozidel
Ministerstvo dopravy připravilo novelu zákona č. 56/2001, který stanovuje podmínky registrace a schvalování vozidel a upravuje zákonný rámec STK a měření emisí. Zákon znamená ve všech ohledech zpřísnění a především zdražení těchto úkonů.

nejdůelžitější body:

- dosavadní vlastník vozidla bude povinen do 10 pracovních dnů od uskutečnění jeho prodeje nechat změnu vlastnictví zapsat do registru. Nový vlastník je poviněn do 10 pracovních dnů od prodeje zaregistrovat na sebe. V případě nerespektování tohoto ustanovení hrozí každému pokuta 5 - 50 tis. Kč.

V mezičase mezi "odhlášením" a "přihlášením" bude vozidlo v režimu dočasné registrace. Jeden akt změny vlastníka se tak rozpadá na dva úkony a není nám tč. zcela jasné, zda také bude rezultovat v dvojí úhradu poplatku.

- podpisy na žádosti o zaregistrování vozidla na nového vlastníka v případě prodeje, v případě provedení registrace na základě plné moci provedení registrace musejí být podpisy vlastníka, zmocnitele úředně ověřené. Úředně ověřené podpisy lze nahradit osobním souhlasem na místě nebo elektronickým podpisem podle zvláštního právního předpisu

- registrační značka bude přenosná z vozidla na vozidlo. V případě, že vlastník vozidla nebude přenos značky na jiné vozidlo požadovat, uvedená kombinace znaků může být přidělena jinému vozidlu.

- zvyšují se správní poplatky za zapsání osobního automobilu do evidence motorových vozidel z 800 Kč na 1400 Kč. Vydání tabulky registrační značky bude stát 300 Kč za kus. Za vydání další registrační značky k již existujícím, např. za účelem umístění tabulky na nosič kol, bude úřad požadovat 600 Kč za kus.

- lze si zažádat o vlastní kombinaci znaků na registrační značce. Ta nesmí obsahovat hanlivé nebo pohoršující výrazy, text podporující národnostní, rasovou, náboženskou nebo třídní nenávist název nebo zkratku orgánu státní správy, zastupitelského sboru nebo územního samosprávného celku, státu apod. Poplatek za takovou značku bude 5000 Kč. Na způsobu, jakým se vyrábějí registrační značky, se přitom nic nemění, ty jsou zajišťovány nadále organizací, kterou stanovuje Ministerstvo dopravy.

- vozidlo může být trvale vyřazeno z registru, pokud bylo předáno zařízení k likvidaci autovraků nebo zaniklo v důsledku havárie. Současný stav, kdy je možné vozidlo "odhlásit" z důvodu toho, že už dále nebude používáno jako vozidlo, nebude nadále možný. Dokladem o zničení vozidla havárií nebo živelnou událostí bude záznam od policie nebo pojišťovny.

- vozidlo bude možné vyřadit z registru na nějvýše 12 měsíců v režimu dočasného vyřazení. Nově se zavádí institut dlouhodobého vyřazení vozidla z registru, které je ohraničeno lhůtou 5 let. Dlouhodobé vyřazení je bude možné i z moci úřední, vznikne např. z důvodu neuzavření nové pojistné smlouvy o povinném ručení do 14 dnů od ukončení platnosti smlouvy předchozí. V režimu dlouhodobého vyřazení dává zákon obecnímu úřadu právo kontrolovat jeho umístění a účel využívání. Během kontroly je vlastník vozidla povinen poskytovat úřadu součinnost. Praktickým důsledkem tohoto ustanovení je, že pokud vlastník vozidla např. neuhradí povinné ručení a později svou chybu napraví, musí s vozidlem absolvovat STK, a to i v případě, že se jedná o vozidlo mladší 4 let.

- stav počítače ujeté vzdálenosti silničního vozidla nesmí být pozměňován a do počítače ujeté vzdálenosti nesmí být zasahováno s výjimkou jeho opravy nebo výměny prováděné oprávněným pracovníkem opravny silničních vozidel. Výměna nebo oprava počítače ujetých kilometrů v domácích podmínkách se tak stává nezákonnou.

- STK vyrozumí obecní úřad (viz dále, informační systém) o vozidlech, na kterých byla zjištěna vážná nebo nebezpečná závada. Vlastník nebo provozovatel pak mají 30 dnů na odstranění takové závady. Pokud uživatel závady v této lhůtě neodstraní, úřad rozhodne o technické nezpůsobilosti vozidla. Takové vozidlo pak nebude možno provozovat.

- všichni provozovatelé STK budou povinni připojit se na jednotný informační systém provozovaný státem. Jeho správcem je ministerstvo. Veškeré úkony související s provedenou prohlídkou budou zaznamenány v tomto systému. Stálý přístup do tohoto systému bude mít Policie České republiky, krajské a obecní úřady.

- při evidenční kontrole bude vydán protokol, ve kterém budou zaznamenané všechny předtím zjištěné stavy stavu počítače ujetých kilometrů. To znamená, že stát bude po schválení tohoto návrhu disponovat údaji o počtu ujetých kilometrů pro každý automobil.

- zákon stanovuje nové požadavky na vzdělávání zaměstanců STK (např. pravidelné školení kontrolních techniků) a stanovuje další požadavky pro jejich administrativu. Dá se navíc předpokládat, že dojde i k novelizaci prováděcí vyhlášky, která stanovuje vybavení STK. To se odrazí ve vyšších cenách technických prohlídek. V důvodové zprávě konstatuje ministerstvo, že se bude jednat maximálně o jednotky procent.

Vozidla zaragistrovaná podle současné právní úpravy nebude nutné přeregistrovávat.

Předkladatelé očekávají, že předpis vstoupí v platnost 1.7.2012.

Jeep Grand Cherokee WJ Limited 4,7 V8 r.v.2002 (Kanaďan) - !!!PRODÁNO!!!
Land Rover Discovery 3 4,4 V8
Jeep Renegade 1,4 AT Longitude - prodano
11-01-2012 12:29 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #2
RE: Novela zákona o registraci vozidel
to je fakt ale píčovina, kdy to mají schvalovat?

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
11-01-2012 01:57 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarda 58 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 106
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 29
Příspěvek: #3
RE: Novela zákona o registraci vozidel
(11-01-2012 01:57 PM)standa.t napsal(a):  to je fakt ale píčovina, kdy to mají schvalovat?

Jaká píčovina ??? velký bratr tě sleduje, musí mít přece přehled, kolik jsi najel kilometrů třeba pak stanoví normu km a když ji překročíš tak tě zdaněj a peníze rozdají potřebnejm. Chehták
Na druhou stranu to asi trochu přibrzdí náš národní sport stáčení tachometrů.

"" benzín je odpad při výrobě nafty JazykoPlaz ""
11-01-2012 04:08 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Paczqo Offline
JFcz-Leštěnkář :-D

Příspěvků: 420
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #4
RE: Novela zákona o registraci vozidel
Kdy to maj schválit netuším ale je to děs sice možnost mít pak značku třeba 5H5 JEEP by bylo fajn ale jinak je to jen další tahání peněz z lidí.

Tenhle sport si národ vymyslel sám když jsem pracoval v bazaru tak 99,99999% telefonátů s dotazem na auto začínalo otázkou " Kolik má najeto" jedno jestli to byla potvora složená s x dalších nebo krásná leštěnka zajimalo je hlavně to magické číslo.

Jeep Grand Cherokee WJ Limited 4,7 V8 r.v.2002 (Kanaďan) - !!!PRODÁNO!!!
Land Rover Discovery 3 4,4 V8
Jeep Renegade 1,4 AT Longitude - prodano
11-01-2012 04:15 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
white Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 766
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #5
RE: Novela zákona o registraci vozidel
největší píčovina je to že musím auto přihlásit do 10ti dnů, jeepa jsem měl v polopřevodu skoro 2 roky než jsem zkousnul že můsím zaplatit 10 000,- výpalný
11-01-2012 04:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
hemingway Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 72
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #6
RE: Novela zákona o registraci vozidel
Jsou tam sice kravoviny, ale zapisovani stavu km pri kontrole se dela i jinde... teda mil, a to konkretne v USA. Na netu se da u dovezenych aut docela jasne zjistit historie...
Chtel jsem onehda kupovat Chrysler PT Cruiser, ktery byl dovezen z USA a udajne nebyl bouranej. Vzhledem k tomu, ze sice mile sedely, ale auto bylo jako poskozene vyrazeno pojistovnou s evidence (ne jako totalka) tak jsem samozrejme do toho nesel.

Ja bych to zase tak cerne nevidel.
11-01-2012 04:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #7
RE: Novela zákona o registraci vozidel
Ty informace z carfaxu=system co zminuje hemingway, nejsou vzdy tak uplne jednoznacny. Na mym zaznamu byla informace o poskozeni vozu havarii v jednom konkretnim miste v rozsahu ktery dle standardu slovniku carfaxu lze povazovat za vyznamejsi.

Kazdopadne kdyz sem to pozkozene misto pak v realu vicekrat hledal ve vice lidech na tom aute, nenaslis sme nic.

Tezko rict. Nehoda a pozkozeni se stala po pul roce.provozu prvnimu majiteli, byla opravena v usa znackovym servisem ve kterem byl vuz prodan a prvni.majitel s autem pak jezdil jeste dalsi tri roky. Co urednik zaznamem chtel sdelit sem nezjistil.

Pri koupi toho vozu po jeho prihlaseni obchodnikem jako cerstveho dovozu po prvnim majiteli mi ta.informace usetrila 50litru.

Holt.mam papirove bourany auto:)

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
11-01-2012 06:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Bubák Offline
z Brd

Příspěvků: 2 290
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #8
RE: Novela zákona o registraci vozidel
Bude to jako se děje čim dál víc, auta se budou prodávat bez přepisu, hodně už je to v inzerátech napsáno, kolikrát je ekodaň větší, než cena auta Chehták Já to tak mám s Kájou, fiesta je psaná na něj, pojistku platim já a napsali jsme smlouvu, že vozidlo je moje a budu ho provozovat bez přepisu. nevim jestli to může být právně, ale asi jo když to lidi dělaj.

A že se bude zaznamenávat stav km/mil, to mi taky nevadí, na STK už to chtěj dneska, je to na každym protokolu. Českej národ je posedlej najetejma kilometrama, snad všechny auta maj 150-200tkm a už mě sere koukat na inzeráty, kde má najeto stejně 20 let starý bmw a čtyřletá oktávka.. Tohle je v čechách k poblití a jestli to bude trestný, tak jedině dobře.

[Obrázky: minijeep3.jpg?ver=0]
XJ 4.0 1994, XJ 2.5TD 1996, Orvis 5.2 1996
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11-01-2012 08:15 PM od Bubák.)
11-01-2012 08:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #9
RE: Novela zákona o registraci vozidel
Já teda doufám, že tahle novela v tomto znění neprojde, že je to jenom návrh, nebo pracovní verze, napsaná někde cestou z bufetu, vždyť je to celý kokotina
- v případě, že novej majitel nedokončí převod, tak starej majitel dostane pokutu?
- vozidlo může být trvale vyřazeno z registru, pokud bylo předáno zařízení k likvidaci autovraků nebo zaniklo v důsledku havárie. Současný stav, kdy je možné vozidlo "odhlásit" z důvodu toho, že už dále nebude používáno jako vozidlo, nebude nadále možný. Dokladem o zničení vozidla havárií nebo živelnou událostí bude záznam od policie nebo pojišťovny
takže auta na díly už nebudou existovat

- stav počítače ujeté vzdálenosti silničního vozidla nesmí být pozměňován a do počítače ujeté vzdálenosti nesmí být zasahováno s výjimkou jeho opravy nebo výměny prováděné oprávněným pracovníkem opravny silničních vozidel. Výměna nebo oprava počítače ujetých kilometrů v domácích podmínkách se tak stává nezákonnou.
takže stáčet kilometry už může jenom servis - soukromá osoba
nemůže Z_trnda_fiba
tohle, co tam nahoře vytváří za kokotiny, to je fakt už tragedie, já jsem pro tam na ně už vlítnout. Co takhle nějakej srazík před sněmovnou - a nějaký domlouvátka ssebou :z_kikina::z_kikina::z_kikina:Chehták

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11-01-2012 09:21 PM od standa.t.)
11-01-2012 09:07 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #10
RE: Novela zákona o registraci vozidel
S těma km bych to tak hrozný neviděl. Stáčení km by to mohlo eliminovat na minimum
Ta pokuta hrozí tomu kdo nedodržel ty pravidla. Pokud to převedeš tak jsi V pohodě.
11-01-2012 09:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)