JeepForum.cz
Grand Cherokee 2005 - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK / WH a XK - Grand Cherokee a Commander 2005-2010 (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- Fórum: WK / WH a XK - MediaGalerie (/forumdisplay.php?fid=155)
+---- Téma: Grand Cherokee 2005 (/showthread.php?tid=8199)

1 2 3 4 5


Grand Cherokee 2005 - Tomáš Dvořák - 27-12-2020 07:51 PM

Dobrý den,prosím o radu ohledně Grand Cherokeeho 3,0 CRD, rok 2006. Občas se z předku ozve chroupání až jakoby kovové rány. Hlavně při ubrání plynu a brždění. Možná je to blbost, ale zdá se mi, že při dešti je to ještě horší. Na řízení nic cítit není, spíš to jsou rány zespodu do podlahy. Při rozjezdu nebo couvání nic slyšet není.
Je možné, že to dělá přední hřídel kardanu? Díky moc za každou radu.


RE: Grand Cherokee 2005 - kolis - 27-12-2020 11:55 PM

(27-12-2020 07:51 PM)Tomáš Dvořák napsal(a):  Dobrý den,prosím o radu ohledně Grand Cherokeeho 3,0 CRD, rok 2006. Občas se z předku ozve chroupání až jakoby kovové rány. Hlavně při ubrání plynu a brždění. Možná je to blbost, ale zdá se mi, že při dešti je to ještě horší. Na řízení nic cítit není, spíš to jsou rány zespodu do podlahy. Při rozjezdu nebo couvání nic slyšet není.
Je možné, že to dělá přední hřídel kardanu? Díky moc za každou radu.

Ahoj Tome, premyslim, co ti poradit. U zvuku je to tezky Depresníček me napada jako zdroj ten predni kardan (klouby), diferak a v krajnim pripade i poloosy ci loziska na predku.

Na kardan se da alespon sahnout a zkusit vule (nohoru-dolu a dopredu-dozadu). Pripadne na miste pri nastartovanem motoru dat D a pak R a zase D a zjistit, jak moc to "kopne" do podlahy.

U diferaku bych asi koukal, jestli nekde netece. Kdy byl naposledy menen olej a co tam kdo nalil? Taky bych koukl na silentbloky, co jej drzi, jestli nejsou utrzene (tam je projev spis to kopnuti pri zarazeni-rozjezdu nebo podrazeni).

Muzes ten zvuk nahrat (mobil na podlaze nebo tak) nebo pripadne lepe popsat - treba od nastartovani po moment, kdy se to projevi, cim presne to ustane? Jestli je to pravidelny, jako kdyz se neco otaci a v nejakej moment to vzdy udela nebo je to relativne nepravidelny zvuk. Jestli to navodis vzdy (treba s tim brzdenim)? Pri jake rychlosti se to projevuje? Kdy a po cem to nastalo? Jak dlouho uz to dela? Otazky, jen same otazky Chehták


RE: Grand Cherokee 2005 - mik - 28-12-2020 07:36 AM

kardan sundej a uvidíš/uslyšíš hned jestli to přestane


RE: Grand Cherokee 2005 - martiniano - 28-12-2020 08:20 AM

Ahoj,
Pokud jsou to rány a dělá to při změně dynamiky jízdy tak bych řekl horní uložení predniho difu. Zkus co říká kolis, otevři si dveře a zahrkej tím dopředu dozadu (přes D a R). Pokud je ten horní silentblok strelenej tak se ti při změně směru ozve kovová rána jak šroub uchycení narazi do oka diferaku. Je to oprava za "500kc" ale zároveň rozdelas půl auta Chehták


RE: Grand Cherokee 2005 - Tomáš Dvořák - 28-12-2020 11:50 AM

Zdravím pánové a moc děkuji za tolik reakcí


RE: Grand Cherokee 2005 - Wily - 28-12-2020 12:07 PM

(28-12-2020 07:36 AM)mik napsal(a):  kardan sundej a uvidíš/uslyšíš hned jestli to přestane

ale musí jet na redukci....


RE: Grand Cherokee 2005 - Tomáš Dvořák - 28-12-2020 12:16 PM

Zdravím pánové a děkuji za tolik reakcí.
Problém je, že ten zvuk se objevuje nepravidelně. Někdy to neudělá vůbec, někdy třeba po 40 km a pak zase klid, někdy 100 km nic a posledních 10 km v tom loupne 5 krát jako prase. Děje se to podle mě při dojíždění, ubrání plynu tre v 80 km/h a při přibrždění. Nedávno v tom chroupalo při popojíždění v koloně.
A přijde mi, že nejhorší je to za deště.
Jinak olej v diferenciálu a převodovce měněn cca před 5 tis. Olej v motoru vč všech filtrů měním každých 10 tis.


RE: Grand Cherokee 2005 - Wily - 28-12-2020 12:25 PM

(28-12-2020 12:16 PM)Tomáš Dvořák napsal(a):  Zdravím pánové a děkuji za tolik reakcí.
Problém je, že ten zvuk se objevuje nepravidelně. Někdy to neudělá vůbec, někdy třeba po 40 km a pak zase klid, někdy 100 km nic a posledních 10 km v tom loupne 5 krát jako prase. Děje se to podle mě při dojíždění, ubrání plynu tre v 80 km/h a při přibrždění. Nedávno v tom chroupalo při popojíždění v koloně.
A přijde mi, že nejhorší je to za deště.
Jinak olej v diferenciálu a převodovce měněn cca před 5 tis. Olej v motoru vč všech filtrů měním každých 10 tis.

já bych se zaměřil na ten horní silentblok.


RE: Grand Cherokee 2005 - Tomáš Dvořák - 28-12-2020 12:38 PM

Zkusím na to mrknout. Každopádně díky moc Všem


RE: Grand Cherokee 2005 - Tomáš Dvořák - 17-02-2021 07:14 PM

Dobrý den všem,
pánové a klidně i dámy, prosím o radu kde seženu novou přední kardanovou hřídel na Jeep Grand Cherokee 3,0 crd, 160 kw, r.v.2005. Děkuji moc