JeepForum.cz
Grand WH nedobíjí - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (http://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK / WH a XK - Grand Cherokee a Commander 2005-2010 (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- Fórum: WK / WH a XK - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=88)
+---- Téma: Grand WH nedobíjí (/showthread.php?tid=7770)

1 2 3 4

RE: Grand WH nedobíjí - mik - 08-11-2019 07:52 AM

(08-11-2019 07:38 AM)televizekarel napsal(a):  Zdar pánové. Moc tomu teda nerozumím, ale napadlo mě, že teď když bude zima, tak baterka dostává dost zabrat. Starty s prochladlým motorem, vyhřívání sedaček... Co by se asi stalo, kdybych vzal zástrčku, co se dává v autě do 12V zásuvky, která je stále pod napětím a přivedl do ni z nabíječky proud a nechal jsem to vždycky do rána nabíjet třeba jenom 2A. Můžete napsat, tak vždycky nabíječku připoj na baterii, ale tohle mi přijde takový operativnější. Zaparkuju auto, zapojím kabel do zásuvky a jdu. Co si o tom myslíte? Bude to nabíjet? Nezničí se baterie? Nevyhoří nějaká pojistka, nebo dokonce auto...? Dík.
Karel

tak tohle se normálně prodává , takže to asi funguje .... Chehták

třeba tady ...
https://www.aci.cz/bat099-ctek-konektor-cig-plug-do-8a-12-21-mm-pro-nabijeni-pres-cigaretovou-zasuvku-ve-voze_d158054.html

RE: Grand WH nedobíjí - lucius - 08-11-2019 07:54 AM

Tohle jsem normálně provozoval. Nabíječku jsem měl na WC z okna dvoulinka do zásuvky auta. Pokud máš zásuvku v autě naprimo na baterku jen přes pojistku není problem

RE: Grand WH nedobíjí - lucius - 08-11-2019 08:00 AM

Dneska už bych jak diodovou nabíječku (tou jsem to dělal) použil radši pulzní ta při plný baterií nepřebijí

Grand WH nedobíjí - kulda - 08-11-2019 12:43 PM

To vypadá, že už se pomalu připravujeme na eletromobilitu - kabel z okna, zásuvka na autě, nabíjení přes noc....
No nějak je ten návyk potřeba vybudovat

Odesláno z mého SM-A750FN pomocí Tapatalk

RE: Grand WH nedobíjí - KaCzaba - 10-11-2019 08:38 AM

Ja takto auta bezne nabijim Karle. Je to rychlejsi nez zvedat kapotu, cvakat dva krokodyly. A rano za tmy na to zapomenout a odjet i s kabely v zime takhle musim ozivovat aku v KJ. Mel jsem praci jen 4km daleko. Na svetla do prace na svetla z prace. Vyhrev kozeny zidle....vzdy tak 1x za 3 tydny jsem ji musel nadopovat. Ted to mam 25 k autu do pravce, tak by to melo byt cajk.

Odesláno z Mate9 pomocí Tapatalk

RE: Grand WH nedobíjí - televizekarel - 11-11-2019 10:07 AM

(10-11-2019 08:38 AM)KaCzaba napsal(a):  Ja takto auta bezne nabijim Karle. Je to rychlejsi nez zvedat kapotu, cvakat dva krokodyly. A rano za tmy na to zapomenout a odjet i s kabely v zime takhle musim ozivovat aku v KJ. Mel jsem praci jen 4km daleko. Na svetla do prace na svetla z prace. Vyhrev kozeny zidle....vzdy tak 1x za 3 tydny jsem ji musel nadopovat. Ted to mam 25 k autu do pravce, tak by to melo byt cajk.

Odesláno z Mate9 pomocí Tapatalk
A jakým proudem to takhle nabíjíš? S ohledem na pojistky.
K

RE: Grand WH nedobíjí - JaneK - 11-11-2019 10:30 AM

Pokud pozijes inteligentni nabijecku, jsi omezen jen 10A pojistkou v original 12V zasuvce. A to zadna bezna nabijecka neda a baterka pokud neni do mrte vybita ani nevezme.

RE: Grand WH nedobíjí - televizekarel - 11-11-2019 12:36 PM

(11-11-2019 10:30 AM)JaneK napsal(a):  Pokud pozijes inteligentni nabijecku, jsi omezen jen 10A pojistkou v original 12V zasuvce. A to zadna bezna nabijecka neda a baterka pokud neni do mrte vybita ani nevezme.

Mám pulsní nabíječku, max. nabíjecí proud 5A. Tak by to mělo být v pohodě. O víkendu si tedy vyrobím ten kabílek se zástrčkou a zkusím to. A pak požiju. V Kauflanu měli Legendario za 350, tak mi paní jednu flašu koupila.
Děkuju za názory.
K

RE: Grand WH nedobíjí - JaneK - 11-11-2019 03:57 PM

Dekuji, jsi pozorny ale flasku nechci. Ja sem prispivam rad a zadarmo. Mrkálek

RE: Grand WH nedobíjí - zapa - 11-11-2019 05:56 PM

(11-11-2019 10:30 AM)JaneK napsal(a):  Pokud pozijes inteligentni nabijecku, jsi omezen jen 10A pojistkou v original 12V zasuvce. A to zadna bezna nabijecka neda a baterka pokud neni do mrte vybita ani nevezme.
Mě to jednou baterka na chvíli vzala,spolkla pojistku a radio,který lízalo napětí ze stejný větvě to nedalo.
Nabíječka nebyla inteligentní,byla to káča s kondíkama v sérii na primáru a trafo bylo na mnohem víc než 12V.
Radio bylo se CBčkem -Twinstar
Od tý doby cvakám - jenom na baterkuSmíšek