Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
automat na 2,7 CRD
Autor Zpráva
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 581
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
automat na 2,7 CRD
Tak jsem chtěl včera kouknout jestli náhodou nemám místo zátky na hrdle k dolívání ATF tu měrku. Jaký bylo moje překvapení, když jsem nenašel ani tu trubku s hrdlem. Respektive našel, ale ulomenou a bez víčka. Někdo asi měnil turbo a trubka překážela, tak jí ulomil. Jak prosté, milý Watsone.

Provizorně tam dám gumovej špunt, ale potřeboval bych vědet, kolik tý trubky schází. Tipoval bych to tak na 10 cm. Může mi někdo změřit dýlku trubky od hrdla po první úchyt? A pokud by někdo měl tu měrku, tak i délku měrky. Od hrdla na konec a po značku max. hladiny?

Díky
04-10-2022 06:56 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #2
RE: automat na 2,7 CRD
měrka stojí pár korun http://www.jeep4x4shop.cz/wj-ostatni-pre...nag-i2146/

a délka té trubky s měřením oleje nemá nic společnýho.
Doporučuju tu trubku sehnat na vrakáči a vyměnit.
04-10-2022 07:52 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Jarda K
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 581
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: automat na 2,7 CRD
vyměním, jen co jí seženu. Poptal jsem pár lidí co rozprodávaj auto na díly, ale většina má benál a nevím jestli dehet v 3,0 má stejnej automat jako 2,7, respektive tu rouru. Předpokládám že ano.

Ale potřeboval bych nyní zkontrolovat hladinu ATF. Nevím jestli ta měrka dosedne na dno a od něj se měří, nebo se měří od hrdla.
Spíše to vypadá podle konstrukce měrky že měří ode dna. Pak bych ocenil, kdyby mi někdo změřil délku měrky od spodu k min a max hladině.

Včera jsem do trubky strčil mosaznej autogenní drát (je měkkej) a nějaký ATF tam je. Ale kolik, netuším.
04-10-2022 08:39 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #4
RE: automat na 2,7 CRD
(04-10-2022 08:39 AM)jarda V napsal(a):  vyměním, jen co jí seženu. Poptal jsem pár lidí co rozprodávaj auto na díly, ale většina má benál a nevím jestli dehet v 3,0 má stejnej automat jako 2,7, respektive tu rouru. Předpokládám že ano.

Ale potřeboval bych nyní zkontrolovat hladinu ATF. Nevím jestli ta měrka dosedne na dno a od něj se měří, nebo se měří od hrdla.
Spíše to vypadá podle konstrukce měrky že měří ode dna. Pak bych ocenil, kdyby mi někdo změřil délku měrky od spodu k min a max hladině.

Včera jsem do trubky strčil mosaznej autogenní drát (je měkkej) a nějaký ATF tam je. Ale kolik, netuším.

Ta měrka trčí tak 15cm ven z té trubky, proto tam ani nemůže být na stálo. A měří se to ode dna a je na to cejchovaná. Plus další věc je potřeba zjistit jakou ten olej má teplotu, protože se měří podle závislosti na teplotě na to ti může posloužit teploměr na drátku co tam strčíš přes tu trubku.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04-10-2022 08:50 AM od Wily.)
04-10-2022 08:42 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Jarda K
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 581
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: automat na 2,7 CRD
tady na té stránce je tabulka s výškou hladiny a s přepočtem na teplotu oleje.

https://www.benzworld.org/threads/merced...q.1463460/

Podle toho co tam píší, tak ty automaty měli mít celoživotní nápln´. Což je kravina jak cyp. Ve všech automatech co jsem měl jsem měnil po 60 000 km a bylo to tak akorát. Nechtěl bych viděl převodovku co má 300 k km s původním olejem.
06-10-2022 09:22 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #6
RE: automat na 2,7 CRD
Kazda druha….. Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
06-10-2022 09:05 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 581
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: automat na 2,7 CRD
to bych někoho nakopal do prdele. Jako každej stroj potřebuje i ta převodovka dostat to co má. Jako strojaři mi to rve srdce
07-10-2022 08:47 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #8
RE: automat na 2,7 CRD
(07-10-2022 08:47 AM)jarda V napsal(a):  to bych někoho nakopal do prdele. Jako každej stroj potřebuje i ta převodovka dostat to co má. Jako strojaři mi to rve srdce

když se ta životnost toho auta bere na 200k km, tak doživotní opravdu je Chehták
07-10-2022 04:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Bubák, mik, Luma
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)