Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2,8 CRD cuká při přidání plynu
Autor Zpráva
buboGS Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 283
Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #1
2,8 CRD cuká při přidání plynu
Zdravím v novém roce.
To nám to pěkně začíná - dnes jsem vyjel a po pár kilometrech auto začalo při přidání plynu cukat, jako když vynechá jeden válec. Otočil jsem to domů, dojel jsem, ale do kopce to bylo o fous, nešlo vůbec rozjet motor nad nějakých 1500 otáček.

Svítí kontrolka motoru, zkusil jsem vyblikat kódy a ukázalo to P0393 a P1204, ale nevím to na 100%, protože když jsem si je chtěl znovu vyblikat a zapsat, už tam nebyly. Udělal jsem ještě krátkou jízdu okolo komína, ale už to nic nepíše, jen svítí kontrolka, stav se nezměnil, motor cuká.

Internet píše všelicos, P0393 je asi Snímač polohy vačkového hřídele, ale kdo ví, jsou to asi obecné OBDII kódy...

Poradíte nějaký servis v Liberci nebo okolí, kde by alespoň trochu tušili, co s tím?
Diagnostiku my tu někdo přečte, ale DRBIII tu asi nikdo nemá, už jsem sháněl.

Díky předem :-)

Jeep is Liberty.
01-01-2022 02:58 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
buboGS Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 283
Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #2
RE: 2,8 CRD cuká při přidání plynu
Problém prozatím vyřešen:
Byl jsem v Jablonci v Turbosportu, sice nemají DRB diagnostiku, ale chyby jim to ukázalo, byly tam dvě:
P0393, podle jejich dekódování snímač polohy klikového hřídele, na netu píšou snímač polohy vačkového hřídele, tak jsem nechal vyměnit obě čidla. Na čidle kliky je připojovací kabel s konektorem a tam bylo patrné poškození izolace, takže to asi bylo ono.
Druhý kód byl P1264, což je žhavící svíčka na 4. válci, takže mě asi bude čekat výměna žhavících svíček. Protože mám na autě ještě keramické svíčky (7V ?), chtěl bych je vyměnit za kovové 5V, ale k tomu je potřeba nový modul žhavení (což asi není problém), ale musí se přenastavit řídící jednotka motoru a k tomu asi bude potřeba DRB.

Takže opět dotaz - víte o někom, kdo toto zná, umí a udělá?
Minulý rok jsem měl auto v Memtechu, ale se servisem jeep dle jejich slov skončili...

Jeep is Liberty.
11-01-2022 08:42 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro buboGS za tento příspěvek:
Becetka, Isulsten
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #3
RE: 2,8 CRD cuká při přidání plynu
(11-01-2022 08:42 AM)buboGS napsal(a):  Minulý rok jsem měl auto v Memtechu, ale se servisem jeep dle jejich slov skončili...

Zdůrazňovač ??????? cože?

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
11-01-2022 09:09 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kubas Offline
doktor bolíto

Příspěvků: 726
Připojen(a): 26-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
RE: 2,8 CRD cuká při přidání plynu
Skoncili,je to tak..
11-01-2022 09:47 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)