Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nejlepší motorizace WK2 facelift ?
Autor Zpráva
Denyx Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 08-09-2021
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Nejlepší motorizace WK2 facelift ?
Zdravím přemýšlím nad koupi Grand cherokee RK - 2014+ a tak se chci zeptat, kterou motorizaci by jste doporučily ?

Já osobně první uvažoval nad koupi 3.0 L CRD V6 s nájezdem max 100-120k ale po přečtení pár příspěvku tady si už jistý nejsem ChehtákChehták

a nebo jestli zvolit radši 3.6 L Pentastar V6 či popřípadě nějaký z HEMI ?

Jezdím krátké ale i dlouhé trasy a spotřebu neřeším. Jde mi spíše o to jestli motory vyloženě na něco hodně netrpí jako např. u LR discovery praskají kliky atd.. a jestli převodovka je v pohodě Chehták

Každopádně v obojím případě bych koupil něco s nájezdem max do 100k s úplnou servisní historii

jestli máte s zkušenosti jaký motor by jste si z toho vybrali vy?

Díky všem
08-09-2021 05:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 16
Příspěvek: #2
RE: Nejlepší motorizace WK2 facelift ?
Většinou takovéhle téma zadělá na pěkný poprask... Chehták

Za mě, můj osobní názor a prosím neber to jako odbornou radu: 5.7 HEMI v každém případě.

Jaké jsou ty diesely ve WK2 nevím, ale starší co měly Mercedes, tak tam bych se obával jediné věci: zanedbané údržby. I auta, které mají dodržený interval a prokazatelně nestočený tachometr, mohou v budoucnu "dojet" na fakt, že Mercedes tlačil nesmyslně dlouhé intervaly výměny oleje.

3.6 moc neznám, ale když už bych šel do benzínu, tak nevidím důvod, proč dělat kompromisy...

EDIT: oprava na 3.6

Wrench, wheel, wrench, repeat... YouTube Certified Mechanic...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08-09-2021 08:42 PM od SleepyDelegate.)
08-09-2021 05:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
Denyx
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 237
Příspěvek: #3
3,6 Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava a rum ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
08-09-2021 05:46 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
standa.t, Denyx
zapa Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #4
(08-09-2021 05:43 PM)SleepyDelegate napsal(a):  Většinou takovéhle téma zadělá na pěkný poprask... Chehták

Za mě, můj osobní názor a prosím neber to jako odbornou radu: 5.7 HEMI v každém případě.

Jaké jsou ty diesely ve WK2 nevím, ale starší co měly Mercedes, tak tam bych se obával jediné věci: zanedbané údržby. I auta, které mají dodržený interval a prokazatelně nestočený tachometr, mohou v budoucnu "dojet" na fakt, že Mercedes tlačil nesmyslně dlouhé intervaly výměny oleje.

4.7 moc neznám, ale když už bych šel do benzínu, tak nevidím důvod, proč dělat kompromisy... Můj bývalý kamarád 4.7 měl a zdálo se to OK, ale na 5.7 to prostě nemá...

WK2 už nemá mercedes ale itala VM Motori A630 DOHC.
Pentastar 3,6 je na běžný ježdění OK,pak je tu 5.7 Hemi s MDS a pro srdcaře SRT8 s Hemi 6.4.
Za mě,když neřeší spotřebu je volba jasná.

Commander XK 5,7 LPG
Grand Cherokee WH 5,7 LPG
08-09-2021 06:08 PM
[-] Následující 5 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro zapa za tento příspěvek:
standa.t, Denyx, Luma, martiniano, mik
white Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #5
Ke kamarádovi do servisu jezdí několik nafťáků WK2 jeden má najeto přes 300tis. a jezdí mu tam od 180ti a za tu dobu na motoru nic nedělal kromě výměny oleje, těch 120tis. co mu tam jezdí najel majitel za 2 roky a převážně s vlekem.
Měl jsem možnost se v něm projet a ty km bych mu nehádal, nic nevrže, měchy držej a docela se mi to líbylo a to nejsem příznivce dieslů. Jen to není nic pro mě protože s těma couračkama co z 90ti % jezdím bych diesla asi brzo popravil. Až nadejde čas na koupi Wk2 tak budu shánět benzín buď 3,6 nebo 5,7.
08-09-2021 06:55 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro white za tento příspěvek:
Denyx
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #6
musím říct, že jsem měl možnost se projet v nové (zánovní) VM naftě, mělo to údajně kolem 180kw, a nebylo to vůbec špatné. Solidní tah i zvuk. Jen nevím, jak dlouho by to vydrželo ty moje couračky kolem komína.
Co mě na původním 3 litrovým mercedesu a ještě před tím na VM sralo, byly nesmyslně drahé díly a někdy i složitost řešení některých věcí. Proti tomu je snad jakýkoliv benzín brnkačka.

05 WK HEMI - daily Láskovník
97 XJ diesel - OFF
98 ZJ diesel - stock
09-09-2021 09:01 AM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro martiniano za tento příspěvek:
zapa
mik Offline
Plzeňák

Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 20
Příspěvek: #7
(08-09-2021 06:08 PM)zapa napsal(a):  
(08-09-2021 05:43 PM)SleepyDelegate napsal(a):  Většinou takovéhle téma zadělá na pěkný poprask... Chehták

4.7 moc neznám, ale když už bych šel do benzínu, tak nevidím důvod, proč dělat kompromisy... Můj bývalý kamarád 4.7 měl a zdálo se to OK, ale na 5.7 to prostě nemá...

Pentastar 3,6 je na běžný ježdění OK,pak je tu 5.7 Hemi s MDS a pro srdcaře SRT8 s Hemi 6.4.

SRT8 Hellcat žeo ? Chehták a nebo Trackhawk ... ? Nevěřícník

XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09-09-2021 10:05 AM od mik.)
09-09-2021 10:00 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarda K Offline
Vlašimský pózér

Připojen(a): 15-03-2013
Přidat uživateli hodnocení 9
Příspěvek: #8
A jak je to s HEMI a sedlama ventilů / ventilama? Ještě vypadávají?

Si vis pacem, para bellum.
.... jen z mých mrtvých chladnoucích rukou.

Ex WG 2,7 CRD Limited '04 Chehták
09-09-2021 10:32 AM
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #9
(08-09-2021 06:08 PM)zapa napsal(a):  

pro SRTcaře je jen jedna volba Chehták

97 XJ diesel - OFF
98 ZJ diesel - stock
09-09-2021 11:04 AM
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #10
(09-09-2021 10:32 AM)Jarda K napsal(a):  A jak je to s HEMI a sedlama ventilů / ventilama? Ještě vypadávají?

údajně už ne, ale já v rukách neměl hemi mladší 10 let. Někde jsem četl, že to bylo vyřešeno už ve FL prvního WK s variáblem, ale taky jsem viděl se stejným problémem rok 2009, tak nevím.
Z mé skromné zkušenosti tomu problému vždy předcházelo přehřátí motoru - dlouhodobější nebo i krátkodobé. Vždycky když jsme pátrali dostatečně hluboko, zjistili jsme, že tam nedávno praskla nějaká hadice, termostat šel do kytek a pozdě otvíral, vodní pumpa šla a okruh se po výměně neodvzdušnil právě přes ní, nebo jen chladící kapalina byla jak sračky.
Taky stačí když se používá nějaký masivní kryt pod motorem, který brání pořádné cirkulaci vzduchu, na teplotě je to hned znát.
Myslím, že chladnější termostat, zahřívání a dochlazování by měly incidenci snížit na minimum.

97 XJ diesel - OFF
98 ZJ diesel - stock
09-09-2021 11:37 AM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro martiniano za tento příspěvek:
Jarda K
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)