Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
Autor Zpráva
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #1
Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
Více než před 2 roky se mi při lehkém drncnutí (sjetí z obrubníku, ostřejší zastavení z nepatrné rychlosti...) začaly z nádrže ozývat podivné zvuky. Jako když šplouchá nafta a cosi při tom naráží na stěny nádrže. Zvuky byly poměrně silné. Přesně před 2 roky pak začal zlobit palivoměr. Bez jakéhokoliv varování náhle klesla ručička na nulu, začalo to pištět a displej ukázal dojezd 0 km. V nádrži přitom bylo víc, než 1/2. Po pár kilometrech se ručička měřáku odlepila od dorazu a začala pomalu stoupat. Stejně tak na displeji přibývaly km dojezdu. Stávalo se topakovaně, při běžné jízdě po rovné silnici (možná v levé zatáčce?). V prosinci 2019 jsem nechal vyměnit komplet plovákový systém i se sacím košem. Závada zmizela. Na demontovaném systému jsem ale nezjistil vůbec nic divného, reostat plováku fungoval normálně (odpor se plynule měnil podle polohy plováku).
Minulý týden se onen podivný zvuk ozval znova a brzo na to následovala opět stejná závada palivoměru. Nezdá se mi, že by to dělal plovák, ten je na takové zvuky příliš malý a lehký, navíc nemá o co drhnout. Taky není důvod, proč by se při poloplné nádrži měl zablokovat zrovna ve spodní poloze (jak by se tam dostal?).
Není v nádrži něco, co by se mohlo uvolnit a třeba plavat na hladině nafty? Něco, co by mohlo občasně blokovat plovák?
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25-08-2021 09:41 AM od Magdon.)
25-08-2021 09:31 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #2
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
Plavat ne ale uvolnene prepazky tam budou Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
25-08-2021 11:58 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
kolis
Maxdrtic Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 678
Připojen(a): 09-03-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #3
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
Zdravím Tě.
Mám predfacelift, ale nádrže budou asi stejné. Měl sem ji dole kdysi a je v ni uchycena malá tak dvoulitrova komora do které ústí přepad i sání nafty a je na ni uchyceny i plovák. Jinak v ni nic jiného nebylo co by plavalo a mohlo bouchat než tohle pokud se to uvolnilo.

JK 2,8CRD, 2011
KJ 2,8CRD, 2004
XJ 2,5TD, 1995 Country.
25-08-2021 02:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Maxdrtic za tento příspěvek:
kolis
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #4
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
(25-08-2021 11:58 AM)JaneK napsal(a):  Plavat ne ale uvolnene prepazky tam budou Mrkálek

To bylo 1. co mě napadlo. Jenže mechanik Bartůněk tvrdí, že tam žádné přepážky nejsou a jemu nemám proč nevěřit. Já bohužel nemám možnost to zjistit. Proto se tu ptám, jestli s tím někdo nemá nějakou zkušenost.
25-08-2021 05:45 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #5
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
(25-08-2021 02:17 PM)Maxdrtic napsal(a):  Zdravím Tě.
Mám predfacelift, ale nádrže budou asi stejné. Měl sem ji dole kdysi a je v ni uchycena malá tak dvoulitrova komora do které ústí přepad i sání nafty a je na ni uchyceny i plovák. Jinak v ni nic jiného nebylo co by plavalo a mohlo bouchat než tohle pokud se to uvolnilo.

Jo, po výměně celé téhle komory před dvěma lety právě bouchání přestalo. Neumím si ale představit, jak by se tahle věc mohla uvolnit, aniž by z nádrže vytékala nafta a auto normálně jezdilo. Ale zblízka jsem to neviděl a na žižkovské ulici ani neuvidím. Ono není zrovna jednoduché se k tomu dostat. Takže kdo ví?
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 25-08-2021 05:55 PM od Magdon.)
25-08-2021 05:50 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Karlos Overlander Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 2
Připojen(a): 12-09-2021
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #6
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
Mám KK 200Depresníček9 a zlobí mně palivoměr opačně. Najednou skočí na plnou nádrž a dojezd se drží pořád na maximu a neubývá. Co to může být?Depresníček
12-09-2021 09:39 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Špekoun Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 47
Připojen(a): 02-11-2021
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
(12-09-2021 09:39 PM)Karlos Overlander napsal(a):  Mám KK 200Depresníček9 a zlobí mně palivoměr opačně. Najednou skočí na plnou nádrž a dojezd se drží pořád na maximu a neubývá. Co to může být?Depresníček

Já mám občas to minimum a hladové oko. Stačí když vypnu motor a znova nastartují a už to ukazuje normálně. Ví někdo čím to může být? Rozčarovánek

Jeep Cherokee KJ 2004, CRD 2.8 110kW
08-11-2021 08:10 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Špekoun Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 47
Připojen(a): 02-11-2021
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #8
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
(08-11-2021 08:10 PM)Špekoun napsal(a):  Já mám občas to minimum a hladové oko. Stačí když vypnu motor a znova nastartují a už to ukazuje normálně. Ví někdo čím to může být? Rozčarovánek


Zdravím,
neříkejte, že to nikdo neřešil?

...zkoušel jsem i po ruském způsobu pobouchat palubovku, ale když je dole, tak je dole Zklamánek

Jeep Cherokee KJ 2004, CRD 2.8 110kW
09-11-2021 11:27 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Špekoun Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 47
Připojen(a): 02-11-2021
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #9
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
Po dnešním ježdění to vypadá, že už se plovák asi utopil... nic jiného než hladové oko už nezná i když mám plnou.

Help please

Jeep Cherokee KJ 2004, CRD 2.8 110kW
09-11-2021 05:53 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #10
RE: Palivoměr KJ 2,8 CRD aneb co to šplouchá v nádrži?
budeš muset sundat nádrž a podívat se.
09-11-2021 06:00 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)