Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podvozek - tlumeni
Autor Zpráva
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 718
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #11
RE: Podvozek - tlumeni
pokud nemáš zvedlé auto, což asi nemáš, pak je potřeba zodpovědět tyto otázky či zkontrolovat na autě:
minulý týden jsem jel autem wk 3,6 a jel jsem po dost rozbité cestě a podvozek se pocitově choval dobře, nikde to nijak extrémně nebouchalo. Srovnání s mým služebakem Octou.
Takže bych určitě kouknul na:
- všechna ramena
- pružiny, zda máš dost místa mezi dorazy,
- případně tlumiče zda nejsou vydechlé, jeden vytáhni (asi zadek) a uvidíš jak chodí
to by mohlo pro začátek stačit.

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
04-09-2019 02:50 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Luma za tento příspěvek:
kolis, LandEagle
kolis Offline
brňák

Příspěvků: 1 173
Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #12
RE: Podvozek - tlumeni
(04-09-2019 02:50 PM)Luma napsal(a):  pokud nemáš zvedlé auto, což asi nemáš, pak je potřeba zodpovědět tyto otázky či zkontrolovat na autě:
minulý týden jsem jel autem wk 3,6 a jel jsem po dost rozbité cestě a podvozek se pocitově choval dobře, nikde to nijak extrémně nebouchalo. Srovnání s mým služebakem Octou.
Takže bych určitě kouknul na:
- všechna ramena
- pružiny, zda máš dost místa mezi dorazy,
- případně tlumiče zda nejsou vydechlé, jeden vytáhni (asi zadek) a uvidíš jak chodí
to by mohlo pro začátek stačit.

Diky Lumo za hint. Auto zvedle nemam. Koukal jsem ted na fotky, kdyz jsem delal zadni brzdy, stran tech tlumicu a minimalne vzadu je Bilstein 05181142ac na coz reaguje google ze SRT, coz nemam. Ale nevim, zda to ma vliv na funkci rostlinare..

Co se tyce tech oblasti, na co kouknout - budu rad, kdyz mi to trosku upresnis.
- Ramena - co tam vykoukat?
- Pruziny - co myslis tim dost mista mezi dorazy? nejak se nechytam, sorry..
- Tlumice jsou mi jasne, jen budu muset nastudovat, jak se to dava ven.

Jeep WK dizl vocpoda, OME lift 2", UCA: JBA offroad, 31" BFG T/A KO2, CAD4x4+PavelP HD skidplate + 3,25T shackles bitch!
http://jeep.jecool.net/ ::: http://jeep.jecool.net/parts/parts.htm ::: http://jeep.jecool.net/chleba/
04-09-2019 03:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #13
RE: Podvozek - tlumeni
Ramena - vůle sulentbloku
Vůle mezi dorazy - když naložíš rodinu jestli ti to nesedí na dorazech

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
04-09-2019 03:20 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro lucius za tento příspěvek:
kolis
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #14
RE: Podvozek - tlumeni
Dost hluku umí taky chybějící gumový uložení pružiny, ale nevím jestli to tvůj vůz má Stydílek

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
04-09-2019 03:23 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro lucius za tento příspěvek:
kolis
mik Offline
Plzeňák

Příspěvků: 4 427
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #15
RE: Podvozek - tlumeni
hele když jste zmínili ty Ochcávky ... když jsou na autě zimáky na plechu tj 195/65R15 tak jedeš jak v bavlnce , všechno to žehlí . Přehodím to na letní 205/50R17 na AL a je to jak píšeš , u každýho výmolu bych z toho radši vystoupil ... mě to teda srdce netrhá , jezdí s tím převážně manželka s dětima , ale séře mě to když v tom náhodou jedu ... Chehták

ex. XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
04-09-2019 03:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro mik za tento příspěvek:
Luma, kolis
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #16
RE: Podvozek - tlumeni
největší kravál na podvozku dělá ta nejmenší součástka - tyčky stabilizátoru

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
04-09-2019 03:52 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 5 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro standa.t za tento příspěvek:
JaneK, Luma, kolis, LandEagle, tomej231
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #17
RE: Podvozek - tlumeni
Takže tedy komfort v kabině (hluk): vůle a silentbloky...

Jakákoliv vůle v podvozku ti bude mlátit, klepat, vrzat (to dělají často uložení stabilizátoru, stačí rozebrat, namazat silikonovou vazelínou a hotovo)... Tlumiče, pokud jsou v prdeli, tak budou taky mlátit... Zajeď si na technickou a nech si zkontrolovat podozek, oni ti řeknou, kde máš jaké vůle...

Už jen to jméno: silentblok (silent - anglicky tichý)

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
04-09-2019 04:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
kolis
PETARDAK Online
JEEPař z Valach :-)

Příspěvků: 2 740
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 20
Příspěvek: #18
RE: Podvozek - tlumeni
(04-09-2019 03:01 PM)kolis napsal(a):  
(04-09-2019 02:50 PM)Luma napsal(a):  pokud nemáš zvedlé auto, což asi nemáš, pak je potřeba zodpovědět tyto otázky či zkontrolovat na autě:
minulý týden jsem jel autem wk 3,6 a jel jsem po dost rozbité cestě a podvozek se pocitově choval dobře, nikde to nijak extrémně nebouchalo. Srovnání s mým služebakem Octou.
Takže bych určitě kouknul na:
- všechna ramena
- pružiny, zda máš dost místa mezi dorazy,
- případně tlumiče zda nejsou vydechlé, jeden vytáhni (asi zadek) a uvidíš jak chodí
to by mohlo pro začátek stačit.

Diky Lumo za hint. Auto zvedle nemam. Koukal jsem ted na fotky, kdyz jsem delal zadni brzdy, stran tech tlumicu a minimalne vzadu je Bilstein 05181142ac na coz reaguje google ze SRT, coz nemam. Ale nevim, zda to ma vliv na funkci rostlinare..

Co se tyce tech oblasti, na co kouknout - budu rad, kdyz mi to trosku upresnis.
- Ramena - co tam vykoukat?
- Pruziny - co myslis tim dost mista mezi dorazy? nejak se nechytam, sorry..
- Tlumice jsou mi jasne, jen budu muset nastudovat, jak se to dava ven.

Tohle může být problém, pokud máš opravdu tlumiče určené pro SRT, tak určitě budou tužší a "bál" bych se že budou i kratší (SRT je nižší) tím tvoje auto má malý negativní zdvih pérování a to způsobuje ne-komfort...

"takovej benzínovej machr, co vidí kousek polní cesty s blátem a nejede......" Z_trnda_fiba
http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=1207
04-09-2019 06:07 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro PETARDAK za tento příspěvek:
SleepyDelegate, kolis, Luma
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #19
Podvozek - tlumeni
(04-09-2019 06:07 PM)PETARDAK napsal(a):  
(04-09-2019 03:01 PM)kolis napsal(a):  
(04-09-2019 02:50 PM)Luma napsal(a):  pokud nemáš zvedlé auto, což asi nemáš, pak je potřeba zodpovědět tyto otázky či zkontrolovat na autě:
minulý týden jsem jel autem wk 3,6 a jel jsem po dost rozbité cestě a podvozek se pocitově choval dobře, nikde to nijak extrémně nebouchalo. Srovnání s mým služebakem Octou.
Takže bych určitě kouknul na:
- všechna ramena
- pružiny, zda máš dost místa mezi dorazy,
- případně tlumiče zda nejsou vydechlé, jeden vytáhni (asi zadek) a uvidíš jak chodí
to by mohlo pro začátek stačit.

Diky Lumo za hint. Auto zvedle nemam. Koukal jsem ted na fotky, kdyz jsem delal zadni brzdy, stran tech tlumicu a minimalne vzadu je Bilstein 05181142ac na coz reaguje google ze SRT, coz nemam. Ale nevim, zda to ma vliv na funkci rostlinare..

Co se tyce tech oblasti, na co kouknout - budu rad, kdyz mi to trosku upresnis.
- Ramena - co tam vykoukat?
- Pruziny - co myslis tim dost mista mezi dorazy? nejak se nechytam, sorry..
- Tlumice jsou mi jasne, jen budu muset nastudovat, jak se to dava ven.

Tohle může být problém, pokud máš opravdu tlumiče určené pro SRT, tak určitě budou tužší a "bál" bych se že budou i kratší (SRT je nižší) tím tvoje auto má malý negativní zdvih pérování a to způsobuje ne-komfort...


muze jak rika petardak
pridam jen pznamecku
ze srt ma srt stabiiky, proto srt tlumice muzou trochu jonak fungovat na nonsrt stabikach. pravdepodobnejsi je vsak, ze jeden nebo vic tech tlumicu na podvozku jsou jednoduse po smrti.

je jedno jak dlouho tam jsou. proste umreli. howg.


(zkusenost vlastni z mnoha jinych dilu vehlasnych vyrobcu jez dokazou umrit nove po 1000km provozu)

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04-09-2019 10:20 PM od LandEagle.)
04-09-2019 10:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro LandEagle za tento příspěvek:
kolis
kolis Offline
brňák

Příspěvků: 1 173
Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #20
RE: Podvozek - tlumeni
Opet dekuji vsem za cenne prispevky a postrehy. Vcera jsem s Lumou mluvil asi 20min (diky moc jeste jednou!) a zda se, ze prostor u predniho tlumeni (dorazy) neni prilis velky - to by odpovidalo nizsimu tlumeni tech tlumicu pro SRT specifickaci anebo jsou unavene pruziny anebo je to normalni. Zkusim po okoli vyhmatnout stejny auto a zmerit od zeme k horni hrane podbehu, jestli me to neco rekne a taky vizuelne mrknout na ten prostor dorazu.

Navic jsem si pak jeste vsiml, ze jeden predni tlumic evidentne tece. Malo, sajrajtu tam neni moc, ale tece. Jak bude cas, budu s tim hejbat (dle instrukci), vlezu pod to a uvidim, na co jeste prijdu.

Pridavam jeste fotku (toho zdraveho predniho tlumice), kdyby si nahodou nekdo neceho vsiml jeste.


Přiložené soubory Miniatury
   

Jeep WK dizl vocpoda, OME lift 2", UCA: JBA offroad, 31" BFG T/A KO2, CAD4x4+PavelP HD skidplate + 3,25T shackles bitch!
http://jeep.jecool.net/ ::: http://jeep.jecool.net/parts/parts.htm ::: http://jeep.jecool.net/chleba/
05-09-2019 06:10 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)