Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Autor Zpráva
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #1
Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Zdar a sílu všem offíkům. Jsme spíš čtenář tohoto fóra než pisálek, ale jelikož se blížím, doufám, že k opět zdárnému konci druhé fáze mých úprav a oprav, řekl jsem si, že bych sem mohl plácnout nějakou tu fotku, a možná se podělit o zkušenosti s tím či oným. Myslím, že jich je celkem dost a zároveň už je i něco vidět. Zatím jsem ještě netestoval v terénu, takže nevím jak bude co fungovat mimo dílnu. Měl bych ale zjistit příští víkend, tak držte palce.
Jinak je to alfonafta, ročník 97, tedy FL a limited k tomu, takže pěkný XJ, ale bohužel nic moc výkon. Ovšem sluší se říct, že mě nikdy nikde nenechalo a vmko není zdaleka tak špatný jak se říká.
Převážně kvůli výkonu bude i třetí fáze, která bude mimo jiné obsahovat i swap za m57tue2, který je momentálně v garáží na paletě na testování. Toto bude na pořadu dne příští rok v létě až zase odladím druhou fázia doufejme trochu si zajezdím. Fotky sem pak taky dám.
Nebudu tu teď vypisovat všechno co jsem dělal v odrážkách, ale postupně dám vždy fotku a k tomu popis co a jak. Samozřejmě, dotazy zodpovím, případně připojím fotku, pokud bud mít.
Míru zdar, Martiniano

   
   
   
   
12-05-2019 09:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 5 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro martiniano za tento příspěvek:
lucius, tomej231, kolis, mmarek, LandEagle
Gomez Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 150
Připojen(a): 04-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 6
Příspěvek: #2
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
No tak kde jsou ty detaily? Smíšek

JKU 75th Anniversary Alaska project, CRD
ex: BU Renegade
ex: XJ 4.0 nonHO
13-05-2019 12:29 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #3
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
celej den má fórumko otevřený v práci, že sem něco hodím a nemůžu se k tomu dostat. Večer ale budu mít chvilku tak sem nakopu co budu moct! Tak přísahám :))
13-05-2019 01:52 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #4
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
ta maska nevypada na FL, ale jinak je nadherny PalecNahoru

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
13-05-2019 01:52 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pablo Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 80
Připojen(a): 18-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #5
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Jasné že je to fl, aj maska,
Pekná práca, na mna iba trochu širšie blatníky Chehták

~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )
Jeep ZJ 96" 5.2 V8, 31"AT Duratrack, long arm, flowmaster, Np231 a kopec iného
Jeep XJ 97" 4.0 cestná leštenka na 33" MT
Jeep XJ 94" 4.0 hračka na blbnutie,
EX: Jeep XJ 87" 4.0 manuál
13-05-2019 02:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #6
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
jo vlastne je to PalecNahoru

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
13-05-2019 02:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #7
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Kotoucova parkovaci brzda PalecNahoru

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
13-05-2019 03:32 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
kolis
Jakub Duda XJ Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 250
Připojen(a): 03-07-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #8
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Co máš při tom liftu za tlumiče? Chystám se též na long arm a jsem na 7" liftu. Nejdelší jsem našel na 9" a trochu se bojím aby pro long arm nebyli krátké.

Xjčko předface 4,0H.O, manuál ax15, navijáky, pevnosťáky, 37x14,5 kolečka a cca 8"
13-05-2019 03:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #9
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
táááák....konečně. Začnu podvozkem zepředu:
   

přední rám nevím z čeho je, dost možná z XJ ale původ je neznámý, nárazník jaekl 5mm, tažná oka na obou stranách. Stěna jeaklu v místě ok ještě zesílená a provařená s druhou stranou s úchyty nárazníku. Pod ním šroubovatelný kryt intercooleru 3mm. Za ním (není vidět) spojovačka obou railů unirámu. K této spojovačce je přes třmen chycená převodka řízení, aby se nevyvracela. Fotku dodám. Vlastní opravdu HD snížený držák panhardy na rámu. Prodloužené pancéřované brzd. hadice, HD tlumič řízení a snížená zesílená klika řízení, vše od RC. Pružiny RE 7.5" + 2" podložky. V nich šroubovatelné dorazy. Náprava D30 HP. Lehce upravená, kotlák přes proti prolomení. Nový úchyt panhardy, nová posunutá sedla tlumičů, HD kryt difu i zespodu. Kurtny proti propadu nápravy. Poloosy Primal Offroad s homoušema. Wj brzdy Akebono. Kotouče tedy průměr 12", převrtaný na rozteč 5x4.5". Řízení je vlastní, panharda a tyč řízení je bezešvá dvojtá trubka, dohromady 7mm silná. Panharda má průmyslová kývná ložiska pro vysokou zátěž, průměr 30mm. Vydrží vše. Tyčka řízení čepy z MANu gen. L2000, díry přehloubeny na odpovídající průměr kuželu. Jak klika tak těhlice WJ má víc než dost masa na tuto úpravu. Spojovačka opět dvojtá - 7mm.
Čepy WJ. Panharda a tyč řízení se délkou i úhlem lehce rozcházejí, ale v praxi to není tak zlý, není to trophy truck.

   

Longarmy. Horní i dolní ramena používají kyvná ložiska stejných rozměrů. Na nápravě standardní bushingy. Na ramenech jsou kyvný ložiska na jedné straně, oka jsou krytý vymezovací podložkou z obou stran, a na druhé silentblok k tlumení rázů. Přední kardan prodloužen a uložení dvojkříže lehce prohloubeno pro větší chod. Úhel je ok. Tlumiče jsou trochu speciální. Nemohl jsem najít dostatečně dlouhé a vhodné na váhu XJ za rozumnou cenu. Délkou by šly myslím z předchozí generace Ramky 2500 s liftem 3 palce ale hmotnost je jinde. Spřáhl jsem tedy moje Rancha se štelovatelnou tuhostí a obyč zadní tlumiče z WK do dvojtlumiče.

   

Jelikož není ani na jedné straně pevně uchycen, je třeba ho přidržovat v jednom směru pružinou aby se netočil. Jak to bude fungovat se uvidí....Kola 35". Prozatím vepředu BGG KO.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13-05-2019 10:13 PM od martiniano.)
13-05-2019 09:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro martiniano za tento příspěvek:
tomej231
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #10
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
manželka a dcera spí, tak můžeme ještě pokračovat:
K předku mě už nic zásadního nenapadá. Kdyžtak se ptejte.

Uniframe jsem trochu vyztužil vinglem 4mm, bohužel jsem našel jen tyto fotky:
   
   

Prahy jsem nahradil jaeklem 4mm a svázal s rámem jak je vidět zde:
   

Na rámu je nosník longarmů. Zároveň je to nosník a kryt převodovky a rozvodovky v jednom. Našel jsem pouze starou fotku z lakovny:
   

je přišroubovaný k rámu celkem 12ti šrouby M12, 6 na každé straně (4 zespodu, 2 zboku).

ještě ten držák panhardky, opět nic moc foto, z doby před lakem:
   
   
13-05-2019 10:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)