Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klidový odběr Commander
Autor Zpráva
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 133
Připojen(a): 11-01-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Klidový odběr Commander
Zdravíčko pánové, potřeboval bych poradit, tak nějak furt uvádím do stavu Commander 5.7 rok 2006. No a teď řeším vybíjeni, auto je za dva dny total K.O. Při měření naměřen klidový odběr 2.0 - 2.6 A s tím, že se zdá jako problémových několik okruhů, pod 2.0 A nepadne skoro nikdy a stále se něco budí a tím to skáče na těch 2.6 i víc.

V autě je LPG ale ten proud nežere - testováno. V autě je android rádio - po jeho odpojení - žádná změna.

Proudy se posčítají na 4 pojistkách.

   

První obrázek je to pojistka 27 a 28 které se tahají společně naráz.
27. IOD #1 (Ignition Off Draw)
28. IOD #2 (Ignition Off Draw, radio)

   

Druhý obrázek F3 a F8
F3. Rear wiper / Ignition R/O
F8. Accessory delay, Seats

Muže mi prosím někdo vysvětli / přeložit význam pojistek IOD - neumím si to přeložit tak abych pochopil jejich využití případně si odvodil co je na nich připojeno, popř co tedy testovat na odběr. No a stejně tak co je Ignition R/O a Accessory delay? Zadní stěrač a sedadla chápu - stěrač ale odběr nemá a k sedačkám se aktuálně nedostanu auto visí na heveru.

Řešil někdo podobný problém? Vidíte problém ve více okruzích nebo v něčem společném?

předem moc děkuju za pomoc.

WJ 4.7 Limited LPG +3" Lovells pružiny + tlumiče Rancho, snorkel, Led bar Nevěřícník
YJ 2.5, 1989 - starouš pro srandu a postupné utápění peněz :-)
29-12-2018 04:08 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 718
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #2
RE: Klidový odběr Commander
IOD je pojistka, kterou se dá odpojit baterie od všech okruhu, měla by se vyhodit vždy když je auto delší dobu nepoužívané.
Ty další nevím

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
29-12-2018 08:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wolf45 Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 39
Připojen(a): 25-09-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: Klidový odběr Commander
Kámošovi to jednou dělaly vyhřívané sedačky. Sice to měl vypnuté, ale tak se tvářil jen porouchaný vypínač ale sedačka pořád hřála. Bylo to u spolujezdce, takže si toho všiml až když někoho vezl...
30-12-2018 11:03 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #4
RE: Klidový odběr Commander
Me taky umirala akunna XK. Na XJ taky. Tam to delalo radio. Vyhodil jsem jej a bylo po problemu. Na XK to bylo jen baterkou. Nezlobi treba spinacka samotna? Neni to neobvykly jev, a casto se meni.

Odesláno z Mate9 pomocí Tapatalk

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
01-01-2019 09:56 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 133
Připojen(a): 11-01-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: Klidový odběr Commander
Hele možný to je, jak jsem psal - auto visí na heveru a řeší se hučení předního difu, tam už je teda příčina zjištěna. No ale je fakt že auto má vypsané asi 3 nebo 4 technický akce ( svolávačky ) mimo jiné výměnu spínačky a nějaký programace, ale nějak nevím proč se spínačky mění. Dělaly problémy elektricky? Ne mechanicky?

WJ 4.7 Limited LPG +3" Lovells pružiny + tlumiče Rancho, snorkel, Led bar Nevěřícník
YJ 2.5, 1989 - starouš pro srandu a postupné utápění peněz :-)
01-01-2019 12:12 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #6
RE: Klidový odběr Commander
(01-01-2019 12:12 PM)Holmis napsal(a):  Hele možný to je, jak jsem psal - auto visí na heveru a řeší se hučení předního difu, tam už je teda příčina zjištěna. No ale je fakt že auto má vypsané asi 3 nebo 4 technický akce ( svolávačky ) mimo jiné výměnu spínačky a nějaký programace, ale nějak nevím proč se spínačky mění. Dělaly problémy elektricky? Ne mechanicky?

Já jsem ty svolávačky z Grandem absolvoval loni na podzim. Ta spínačka se mění snad z bezpečnostních důvodů, aby nešlo omylem třeba kolenem za jízdy vypnout zapalování tím, že zavadíš o klíč. Podle mě to je jen těžko možné. Ale třeba kamarád z Volvem XC 40, tak ten má dlouhý nohy a koleno se mu o klíček skoro otírá. Po výměně, když chceš chcípnout motor a vyndat klíček, tak ho musíš do tý spínací skříňky trochu zatlačit. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvyknul.
K

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02-01-2019 10:56 AM od televizekarel.)
02-01-2019 10:53 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kk77 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 1
Připojen(a): 24-03-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Klidový odběr Commander
Zdravím.Mám taky Commandera 3.0 CRD a řeším problém s vybíjenim AKU.Mám to pod pojistkou k centrálu,nejde pak ani zamknout auto ale odběr padne na nějakých 70mA.Stejně se to chová když odpojím konektor u řídící jednotky nad pojistkama v kabině. Jde zřejmě o BCM modul.Jde to řešit softwarem?Nebo aspoň zjistit jestli je vážně BCM špatný.Popřípadě někde okolo Chomutova +/-50km nějakého machra ani ne tak na autoelektriku jako spíš na ŘJ. Díky
15-05-2020 02:53 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)