Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grand Cherokee WK 05 automat nefuguje P0841
Autor Zpráva
kujo2 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 4
Připojen(a): 29-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Grand Cherokee WK 05 automat nefuguje P0841
Milí Jeepáci,
prosím o rychlou radu, nebo tip.
Před cca dvěma týdny mi začal zlobit automat. Nejdříve se to projevovalo tím, že mi při zastavení trochu houply otáčky nahoru a bylo cítit, jako by chtěla převodovka ještě tlačit a potom to chcíplo. Po nastartování jsem mohl jet dál. Přes OBDII to psalo chybu P0700.Na US foru jsem četl, že by to mohl být senzor otáček převodovky (out, in). Začal jsem hledat slušný servis (doposud neúspěšně), ale dnes cestou z práce mi najednou vylétly otáčky a já zjistil, že nejedu. Motor běží normálně, ale ať zařadím cokoli, nic se neděje. Po sešápnutí plynu při zažazeném D jdou otáčky nahoru ale auto nejede. Vedle redukce mi svítí N a OBD píše chybu P0841, to by podle internetu mohl být senzor tlaku oleje v převodovce.
Má někdo nápad, čím by to mohlo být? Dále prosím o tip na dobrý servis, jsem z Jihlavy, ale za spolehlivým servisem se vyplatí zajet i dále, teď bohužel na odtahovce.
Předem děkuji za nápady, spěchá.

Grand Cherokee WH 4,7 Limited 05
04-12-2018 07:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #2
RE: Grand Cherokee WK 05 automat nefuguje P0841
p0700 je všeobecná chyba prevodovky a P0841 je chyba tlaku, nie otáčok
čidlo tlaku je vpravo vzadu na almare

Ak by čidlo bolo vadné tak budeš v núdzáku ale hýbať sa to bude. Ak sa to nehýbe tak to nemá tlak. Môže to byť len taká blbosť ako vypadnutý filter vo vani (bežné u RFE), málo oleja, ale kľudne aj vadné čerpadlo, menič...čokoľvek

Ale ak ti svieti N vedľa redukcie, tak je možné že je prídavka v neutráli. Potom to (logicky) nepôjde tiež Smíšek

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
04-12-2018 07:44 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kujo2 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 4
Připojen(a): 29-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: Grand Cherokee WK 05 automat nefuguje P0841
Před cca 2000 km jsem byl v ZP Automatic Blučina na výměně oleje v automatu a technik říkal, že převodovka vypadá celkem OK. Ale teď, když mrzlo, tak to do ohřátí bzučelo jako trolejbus, nebo auto na zpátečku. Je mi jasné, že to bude chtít odborný servis.
Nějaký tip, například v Brně, nebo podobně?
Díky.

Grand Cherokee WH 4,7 Limited 05
04-12-2018 08:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
zapa Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 072
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 21
Příspěvek: #4
RE: Grand Cherokee WK 05 automat nefuguje P0841
Zhruba měsíc se automat chová divně.
Při prudším rozjezdu někdy zaškube,ve vteřině mi zařadí postupně obě dvojky,po delší akceleraci škubne.
Oleje akorát,na oleji cca 50 tisíc,ale ještě v normě.
Chybový hlášky P0700,P0932,C2101....všeobecně převodovka,LPS senzor - snímá tlak z čerpadla ,napětí vyšší než 17V - žaluje jednotka ABS
Do toho párkrát diagnostikován rozdíl otáček (prokluz) vstup/výstup.
Podezření na ukostření se nepotvrdilo,napájení a kabeláž k LPS čidlu cajk.
Přál jsem si ať je to jen tím čidlem.
Než ho objednám,rozhodl jsem se nejdřív vyměnit olej a filtry.
Jaký bylo moje překvapeníNasránek
Plochej filtr se rozšklebil v pertlování a čerpadlo sálo asi o 4 cm výš,filtr samozřejmě China (koupenej u Dvořáka,stejnej jako jsem měl přichystanej na výměnu)
Ještě,že nic nevyhodím,starej americkej jsem prolil z obou stran benzínem vysušil a teď zase v pohodě jezdím.

Commander XK 5,7 LPG
Grand Cherokee WH 5,7 LPG
09-12-2018 06:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 5 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro zapa za tento příspěvek:
kubas, SleepyDelegate, mmarek, LandEagle, palo-cherokee
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)