Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Autor Zpráva
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #11
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Tak tak, amazingly great shape for its age...Chehták

Po tom, co jsem odstrojil celou kastli a posadil ji na dvůr..

   

jsem řešil co s ní dál. Vím, že to z fotek pořád tak hrozně nevypadá, ale věřte mi, bylo to chycený fakt dost a na docela komplikovanejch místech. Po zralé úvaze, zhodnocení svých schopností a možností co se místa a podmínek týče, jsem se rozhodl jí svěřit odborníkovi. Jelikož nějakou dobu po českých fórech brouzdám a pár lidí znám, vybral jsem toyotáře Chehták Mirka70, pohybujícího se hlavně na offroadforu.

Byla to sice docela rána do rozpočtu, ale stálo to zato. Mirek je hodně šikovnej chlapík, má takovej pohodovej přístup a je s ním celkem dobrá dohoda. Samozřejmě řemeslníkům se všeobecně špatně dodržují časové rámce, ale s tím se musí člověk smířit. Kastli jsem mu odvezl někdy v únoru (2011) a hotovou odvážel v září (téhož roku:)).

Nebudu sem přetahovat fotky, ale kdo chce a má čas, může zhodnotit jeho práci na jeho webu:

cherokee u Mirka - vyvaření karoserie

Zatímco bylo body u Mirka, já měl spoustu času vyvařit zbytek kastle - dveře, zadní víko, celý předek atd, a hlavně vyvařit a připravit rám.

   

   

   

   

Po vyvaření a zabroušení jsem rám pořádně odmastil a nastříkal dvousložkovým základem epoxidovým a dvousložkovým polyuretanem vrchním.

   

   

A na domácí frontě jsem bojoval s nápravami a po večerech i na různých věcech do interiéru jako palubka, skla, různé gumové věci atd..

Nápravy byly opískovány a nalakovány stejným způsobem jako rám. Přední náprava dostala nové svisláky, komplet řízení, repas brzdičů a musel jsem opravit jednu volnoběžku, protože nějaký manták ji špatně složil. Zadní náprava dostala komplet nové brzdy, slíznutí bubnů na soustruhu. Péra jsem rozebral a předal kováři k porovnání, očištění a zpětné montáži s novými center piny.

   

   

   

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
30-03-2012 09:38 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Navio Offline
Wild West-Ž.Ruda-Sudetenland

Příspěvků: 1 183
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #12
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Kdo umí,ten umí.Krásná práce. PalecNahoru gratuluji.Zas zachráněné jedno moc hezké auto. Z_trnda_fiba2

ZJ Limited 4,0 L I6 -LPG
Tel.603269239
,naviojeep@gmail.com
30-03-2012 10:12 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #13
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
"Kastli jsem mu odvezl někdy v únoru (2011) a hotovou odvážel v září (téhož roku:))."

...to mi pripada jako dobrej cas, na dobrou vec

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
30-03-2012 10:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #14
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Jo, je to ještě celkem v pohodě. Kolik hodin na tom celkově dělal ale nevím, jenom vím, že tam měl třeba 3týdenní prostoje. Lezly mu do toho další kšefty a tak se to natahovalo. Ale já si nestěžuju, jen říkám, že byl problém s určením časového rámce. Mirek to odhadoval původně na 6 týdnů, po opískování kastle pak na 2 měsíceChehták

Jakmile jsem měl hotový rám a nápravy, sešrouboval jsem to dohromady. Do listů i houpaček přišly nové silentbloky a na pár místech i nové šrouby.

   

   

a posadil tam motor s převodovkami. Agregát váží cca 500kg, takže jsem to tam dal ještěrem. Poté už jsem to mohl dovézt domů a pomalu na tom pokračovat. Motor i přídavka byly samozřejmě položeny na nové silentbloky.

   

   

   

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
30-03-2012 11:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #15
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
pokračujeme:

Na jaře, zatímco byla kastle u Mirka, jsem pomalu, jak počasí dovolovalo, pokračoval na šasí a agregátech. Motor jsem částečně odstrojil od příslušenství, přetěsnil jsem vše, co teklo (všechnoChehták) - olejovou vanu, zadní gufero na klice, ventilová víka, sání foukalo vzadu, svody byly trochu pokroucené a foukaly (fréza + nové pořádné těsnění). Vyměnil jsem všechna čidla co na motoru jsou - obě dvě, teplota vody a tlak olejeSmíšek. Při těchto akcích jsem motor důkladně čistil a barvil. Po hrubém očistění wapkou se mi nejlépe osvědčil zubní kartáček a benzín..

   

   

   

   

   

   

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
16-04-2012 09:06 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
myšak Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 243
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #16
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
pekna prace pane PalecNahoru a nadherne auto

Jeep Grand Cherokee 5.9 v8 Dodge w200 5.2 v8
17-04-2012 07:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Filip -Monty Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 551
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #17
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Teda chlape perfektní práce . Klobouk dolů.
Určitě ti bude dělat radost a čest.

WRANGLER TJ RUBICON 4L automat r.v. 2003
17-04-2012 08:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #18
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Díky, pokračujeme:

Natahal jsem brzdy a nainstaloval opletené prodloužené hadice, sehnal jsem nový předek v německu, opískoval, nalakoval. Dál jsem pomalu pracoval na detailech interiéru, přišly nějaké cajky z US (tlumiče Bilstein, zrcátka, filtr, těsnění..)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
17-04-2012 10:06 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #19
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
pekny kormidlo

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
17-04-2012 10:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #20
RE: MartyHQ - 1978 CHEROKEE wide track
Trochu poposkočím v čase a vynechám tisíc malých detailů přípravy drobností doma. Nebudu tu popisovat, jak jsem čistil každej šroubek, gumičku a pružinku, všechny mechanizmy zámků, stahování oken atd. rozebral, vyčistil, složil, namazal...

Přejdu do září 11, kdy jsem přivezl od Mirka kastli a začal se jí věnovat v kamarádově stodole, protože moje stodola v létě spadla při vichřiciChehták

Začal jsem podlahou zespodu, vše oškrábat (zbytky starých antikoro nástřiků), odmastit, zdrsnit a natřít epoxidovou základovkou. První vrstvu jsem měl vždy řidší a jel jsem to štětcem, pak jsem všechny spoje, překryvy a škvíry vytmelil pružným tmelem a pak drouhou vrstvu epoxidu už pistolí. Vnitřek totéž. Celý tento proces mi zabral asi měsíc, nechtěl jsem nic podcenit. Nakonec jsem podlahu zespodu stříknul jednou vrstvou přetíratelného bernera a druhou nepřetíratelného. Později to budu dělat ještě jednou, protože lakýrové to zaprášily a je to hnusný. Ale to předbíhám

Potom jsem přitálhl šasí a kastli našrouboval na nové silentbloky. Vše sedlo i po tom, co jsem na rámu vyráběl ty nové montážní plošky pro kastli, protože byly schnilé. Super, byl to pro mě velký den.

   

   

   

   

   

   

   

Tady ještě ukázka toho, jak vypadaly všechny zámky dveří. Všechny jsem musel znovu umístit. Nechápu, jak toho kdo docílilZákeřníček

   

   

   

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
18-04-2012 08:02 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)