Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
David XJ-96-2,5VM
Autor Zpráva
DavidXJ Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 1
Připojen(a): 06-01-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
David XJ-96-2,5VM
Ahoj,
jsem novým vlastníkem Jeepu Cherokee XJ s nejhorším motorem ever, tedy VM.

Auto má za sebou spoustu oprav předchozím vlastníkem, včetně hlav (ve firmě specializující se jen na hlavy). Což možná souvisí s dotazy níže, protože motor byl rozebrán.

Mám tři dotazy
1. Check engine - po nějaké době jízdy (v různý čas) se rožne tato hláška, na chod motoru ani chování auta to nemá vliv. Když jsem si zkusil vyblikat chybové kody tak jich bylo moc. Vynuloval jsem tedy paměť hlášení a skončil u těchto 3:
11 - No crank reference signal detected during cranking. Timing belt skipped one or more teeth; or intermittent loss of either camshaft or crankshaft position sensor. - jak to mám chápat? Co mám říct mechanikovi aby zkontroloval? snímač polohy vačkové hřídele? klikové hřídele?
12 - odpojená baterie posledních 50 startů, ok to je jasný
55 - to by mělo být konec hlášení že?

Auto jde k dobrému automechanikovi, ale pro jistotu se zeptám má to auto někde zásuvku na diagnostiku? kde ji najdu? pro případ že by on nevěděl?

2. odpojene konektory - našel jsem u motoru čtyři konektory a nevím kam patří. Viz fotky, nemá někdo nějaký tip? nacházely se vlevo u nádobky na chladící kapalinu a pak jeden konektor byl u toho velkého válce vlevo v rohu (sorry za ten popis, jsem laik).

3. výměna motoru VM za TDI
- jelikož se tento motor dával i do Land Roverů kde mám zkušenost, že ho často nahradili 200tdi nebo 300tdi motorem, který je nezničitelný, šlo by to i tady? Hledal jsem různě po forech a s touto přestavbou jsem se nesetkal.

Děkuji všem za jakoukoliv radu.


Přiložené soubory Miniatury
       
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-01-2018 04:59 PM od DavidXJ.)
06-01-2018 03:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #2
RE: David XJ-96-2,5VM
,,volných,, konektorů mam v motoráku taky dost
příprava zřejmě dle výbavy Mrkálek

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
07-01-2018 04:45 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)