Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
Autor Zpráva
Foster Offline
Natureroader

Příspěvků: 5
Připojen(a): 24-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
Ahoj všichni. Prosím o radu. Před pár dny jsem při ježdění nasál trochu vody do vzduchového filtru. Elektronika motor vypnula. Auto jsem párkrát nastartoval a pak radši odtáhl na laně domů. Doma jsem při odpojených čidlech na víku krytu filtru motor bez problémů nastartoval, auto se chovalo normálně. Dnes jsem dal do auta nový filtr, vyčistil sání, vše pozapojoval (snad) a když jsem se snažil nastartovat, auto točí, ale ani neškytne. Nenapadá někoho, co by to mohlo být?

Díky za rady. (Grand Cherokee WK, 3.0 d)
27-12-2017 08:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Foster Offline
Natureroader

Příspěvků: 5
Připojen(a): 24-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #2
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
Tak auto jsem nakonec nastartoval, přijde mi, že na volnoběh běží normálně, ale jakmile prudce šlápnu na plyn , tak v motoru cosi zarachotí, ten spadne do nouzového režimu a objeví se tato chybová hlášení:

http://www.popelky.cz/prave-ted/kod.html

Nenapadá vás, co by mohlo tyhle chyby způsobovat?
28-12-2017 01:30 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jaci Offline
JFcz-po malých dávkách užívá

Příspěvků: 3 978
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #3
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
no a jsi presvedcenej ze elektronika motor vypla driv nez se treba ohla klika ?;-) Ja bych si tim tak jistej nebyl-ani tim ze ho vypla elektronika

[Obrázky: image_16_04_15_10_57_10_jf-podpis4.png]
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28-12-2017 09:21 AM od Jaci.)
28-12-2017 09:21 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Jaci za tento příspěvek:
Foster
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #4
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
(28-12-2017 01:30 AM)Foster napsal(a):  Nenapadá vás, co by mohlo tyhle chyby způsobovat?

ale tie chyby predsa hovoria same za seba a celkom jasne. Uz som to hovoril niekolkokrat ze crd je ukecane jak stara blazkova. A je logicke ze bez tych cidiel a bez 1 vstreku to pojde zle. A tie cidla vodu zrovna nemusia. Jedno z nich dokonca pri styku s vodou ten motor vypne. Otazka je kolko tej vody si nasal lebo crd ma sanie dlhe jak tyzden do vyplaty..kym sa vzduch dostane do valcov tak obehne pol auta a prejde okolo x cidiel....

ale kompresiu zmerat mozes..Alebo to teda daj niekomu kto vie co robi

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
28-12-2017 10:28 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
Foster
Foster Offline
Natureroader

Příspěvků: 5
Připojen(a): 24-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
(28-12-2017 09:21 AM)Jaci napsal(a):  no a jsi presvedcenej ze elektronika motor vypla driv nez se treba ohla klika ?;-) Ja bych si tim tak jistej nebyl-ani tim ze ho vypla elektronika

Myslím, že ano (fakt jen myslím). Auto běží čistě jak na volnoběh, tak v otáčkách. Jediný problém je prudké přidání plynu.
28-12-2017 08:56 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Foster Offline
Natureroader

Příspěvků: 5
Připojen(a): 24-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #6
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
(28-12-2017 10:28 AM)palo-cherokee napsal(a):  
(28-12-2017 01:30 AM)Foster napsal(a):  Nenapadá vás, co by mohlo tyhle chyby způsobovat?

ale tie chyby predsa hovoria same za seba a celkom jasne. Uz som to hovoril niekolkokrat ze crd je ukecane jak stara blazkova. A je logicke ze bez tych cidiel a bez 1 vstreku to pojde zle. A tie cidla vodu zrovna nemusia. Jedno z nich dokonca pri styku s vodou ten motor vypne. Otazka je kolko tej vody si nasal lebo crd ma sanie dlhe jak tyzden do vyplaty..kym sa vzduch dostane do valcov tak obehne pol auta a prejde okolo x cidiel....

ale kompresiu zmerat mozes..Alebo to teda daj niekomu kto vie co robi

Bohužel nemám zkušenost s tím, že to co vypisují kódy je vždy přesně závada na autě. Například mi v létě auto hlásilo poruchu ERG ventilu a problém byl odpojeném konektoru k vířivé klapce. To se stává. Příčina někdy není následek toho, co diagnostika pak vyhodnotí.
Trochu vody jsem nasál určitě, na sání ze strany u turba byly drobné "blátivé" kapky. Na druhou stranu auto pak bez problému startovalo, jelo čistě na volnoběh i v otáčkách. Přemýšlím nad tím, jestli by situace, která nastala poškodila vstřik.
Spíš se bojím, jestli to nenakouslo lehce turbo. Nevím, no.
28-12-2017 09:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #7
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
(28-12-2017 09:11 PM)Foster napsal(a):  Bohužel nemám zkušenost s tím, že to co vypisují kódy je vždy přesně závada na autě. Například mi v létě auto hlásilo poruchu ERG ventilu a problém byl odpojeném konektoru k vířivé klapce. To se stává. Příčina někdy není následek toho, co diagnostika pak vyhodnotí.


NIE. Nie pri 3.0 CRD.Tam je diagnostika dosť podrobná. Máš zlú diagnostiku alebo zlého diagnostika.

(28-12-2017 09:11 PM)Foster napsal(a):  Trochu vody jsem nasál určitě, na sání ze strany u turba byly drobné "blátivé" kapky. Na druhou stranu auto pak bez problému startovalo, jelo čistě na volnoběh i v otáčkách. Přemýšlím nad tím, jestli by situace, která nastala poškodila vstřik. Spíš se bojím, jestli to nenakouslo lehce turbo. Nevím, no.

Nemusí byť vadný vstrek, stačí jeho kabeláž alebo elektronika napríklad.
Ale ak to chceš riešiť tak doporučujem relevantnú diagnostiku, nie čínske hračky. A samozrejme niekoho, kto presne vie čo robí.

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
29-12-2017 01:52 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
Foster
Foster Offline
Natureroader

Příspěvků: 5
Připojen(a): 24-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #8
RE: Auto po výměně filtru a nasátí vody nestartuje
(28-12-2017 09:11 PM)Foster napsal(a):  Trochu vody jsem nasál určitě, na sání ze strany u turba byly drobné "blátivé" kapky. Na druhou stranu auto pak bez problému startovalo, jelo čistě na volnoběh i v otáčkách. Přemýšlím nad tím, jestli by situace, která nastala poškodila vstřik. Spíš se bojím, jestli to nenakouslo lehce turbo. Nevím, no.

Nemusí byť vadný vstrek, stačí jeho kabeláž alebo elektronika napríklad.
Ale ak to chceš riešiť tak doporučujem relevantnú diagnostiku, nie čínske hračky. A samozrejme niekoho, kto presne vie čo robí.
[/quote]

Jojo, v tu kabeláž tak trochu doufám. Po Novém roce jedu do Memtechu, tak pak dám vědět.
Díky za rady.

Foster
29-12-2017 02:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)