Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.5 jeden válec nepálí
Autor Zpráva
Holmis Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 11-01-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
2.5 jeden válec nepálí
Čau pánové, tak jsem si k WJčku koupil ještě něco pro radost do garáže. Pořídil jsem si YJčko z roku 89- tzn jednobod. Vzhledem ke stavu ze kterýho jsem byl celkem unešen jsem motor až tak neřešil. Ted jsem udělal základní servis, dal jsem svíčky, kabely, vyčistil víčko rozdělovače, olej, vzduch. filtr, pozapojoval jsem všechny podtlaky co byly odpojený, rozhýbal volnoběžky spínač u klapky a spínač plného plynu i když teda dost dobře nechápu funkci těhle dvou součástek. No každopádně motor furt při volnoběhu jde na 3 hrnky, 3. válec nepálí. Při jízdě si myslím že už pak jo, pak už auto jede hezky, ale volnoběh a mírný plyn tam 3ka nepálí.

Jiskra lítá, komprese je cce někde 9 (stejně jak u prvního válce), pokud odpojim cívku a vyndám svíčku a zastartuju tak z toho benál smrdí.

Tímto jsem vyčerpal své nápady a prosím o radu co s tou mršinou dělat dál????Chehták

WJ 4.7 Limited LPG +3" Lovells pružiny + tlumiče Rancho, snorkel, Led bar Nevěřícník
YJ 2.5, 1989 - starouš pro srandu a postupné utápění peněz :-)
01-04-2017 07:39 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Online
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 143
Příspěvek: #2
RE: 2.5 jeden válec nepálí
jak víš, že to je zrovna 3. válec?
Tipuju, že si to bere falešnej vzduch, zkontroluj podtlaky a všechna místa, kde to může přisávat, příznaky tomu odpovídaj, v otáčkách jede dobře, ale volnoběh a nízký otáčky jako na třiapůl válce

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
01-04-2017 12:28 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Kurťák Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 22-02-2012
Příspěvek: #3
Tento jednobod je celkově dost nešťasné a málo výkoné řešení pokud u té 2,5 chceš zůstat asi bude nejlepší tam dát celej motor i z kabelážema z 2,5HO. Sonix nedávno nějaké páral tak mu zkus napsat. Reál za funkční motor z kabelážema je cca 10tis tedy alespoň podle mne.

Ideál by bylo tam dát 4l s AX15 nebo automatem třeba z nějakého XJ .

Wrangler YJ 5,2V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01-04-2017 08:28 PM od Kurťák.)
01-04-2017 08:26 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Kurťák za tento příspěvek:
sonix
sonix Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 15-08-2013
Přidat uživateli hodnocení 6
Příspěvek: #4
Kdybys chtel mam tu 2.5 s manualem 4bod nebo 4.0 s manualem z YJ :) popripade i automat :)

Ničitel Jeepů :)
Čím více je auto teréní,tím dál pro něj pojedete traktorem....
01-04-2017 08:58 PM
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #5
No tak jsem to ještě otestoval se startsprejem a vypadá to na fouklý těsnění pod sáním, podtlaky jsou těsný, ale jakmile člověk fouká ke svodu sání 3. a 4. válce tak na to ten motor dost výrazně reaguje. V sání tam jsou sice našroubovaný nějaký 2 čidla ale tam se mi to nezdá.

Jinak co by si chtěl za 4.0 ? případně namontovat by si to uměl taky ?

WJ 4.7 Limited LPG +3" Lovells pružiny + tlumiče Rancho, snorkel, Led bar Nevěřícník
02-04-2017 06:35 AM
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #6
Tak pokračování v problému:

proběhlo přetěsnění sání, nicméně chod motoru se zhoršil, je to moc nakrmený, čoudí černě, v otáčkách celkem ok, ale volnoběh strašný, jde nepravidelně občas nějaký hrnek nezapálí....... Dle jedněch chytrých US stránek jsem měřil čidlo teploty vody a čidlo teploty nasávané směsi v sání, dle popisu mají mít obě při ohřátém motoru do 1000 ohmů, což mají, ISA motorek volnoběhu jsem rozhýbal a rozchodil. Mám ještě na cestě nový MAP senzor ale už nějak přestávám věřit že to pomůže. Budu moc vděčný za nějakou radu co ještě udělat, krom 10l benálu a zapalovače. Napadlo mě ještě špatný vstřik, ten MAP a pak už jsem řiti. Mohl by na toto mít vliv třeba EGR nebo filtr aktivního uhlí?

Dá se nějak u tohohle metuzalému starýho spustit vyblikávací diagnoza?

Na to že mě školí WJčko jsem si už zvyknul ale z tohohle už si fakt škubu vlasy ........ Chehták

17-04-2017 05:16 PM
Harley Offline
Pražák

Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 128
Příspěvek: #7
Ten MAP ja dost pravděpodobnej..Je to primární čidlo,dle kterýho se řídí bohatost směsi.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" M/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.properform.cz
http://www.facebook.com/pages/Pro-Perfor...6449711157
17-04-2017 05:39 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #8
Taky si myslím, no uvidíme, napadá tě pak nějaký postup co dál, když to nepomůže

17-04-2017 05:53 PM
Hopik Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 27-01-2014
Příspěvek: #9
Odkud jsi?Možná najdu komplet všechno,můžem měnit kus po kuse.
17-04-2017 06:15 PM
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #10
Kousek od Hradce Králové, to kdyby si měl tak asi bouchnu flašku šáňa PalecNahoru

17-04-2017 06:21 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)