Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zadní diferák
Autor Zpráva
solniak Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 33
Připojen(a): 15-03-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
zadní diferák
Zdravím pěkně, jsem tu nový, i když nějakou dobu si už čtu příspěvky. Potřebuji prosím poradit, kdo mi dokáže zodpovědně zhodnotit, diagnostikovat a nejlépe i opravit zadní diferák na Jeep Cherokee KJ, 2.8 CRD.
Je to Chrysler 8.25 náprava, diferák poměr 4.10, samoser trac-lok. Hučel jako Boeing, při záběru i sundání nohy z plynu, kolem 120km/h to bylo už fakt otřesný hukot, Karosa s Boeingem dohromady.
Ok, můj běžný servisák sehnal někoho, kdo dělá opravy diferáků na us autech, jeepům rozumí.
Údajně se měnila všechny ložiska, gufera, hruška nebyla top, ale na kaši prý také ne. Dal se tam správný olej i aditivum na samoser, prý vše seštelováno, změřeno budíky.
A co myslíte? No hučí. Teď už jen v nižších rychlostech, především při sundání nohy z plynu. Při fakt malých rychlostech, parkování a zatáčení to v diferáku něpěkně kovově dře.
No stálo to 16.000 Kč a výsledek je tenhle.
Máte někdo tip na někoho, kdo mi to opravdu opraví, dřív, než ty nový ložiska odejdou do háje? Bydlím u Roudnice n/L., ale můžu rád kamkoliv zajet v rámci severních, středních Čech nebo Prahy.

Díky za radu a tip na někoho šikovného.

Jeep Cherokee KJ, my2003, 2.8 CRD
25-03-2017 08:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #2
RE: zadní diferák
(25-03-2017 08:22 PM)solniak napsal(a):  Zdravím pěkně, jsem tu nový, i když nějakou dobu si už čtu příspěvky. Potřebuji prosím poradit, kdo mi dokáže zodpovědně zhodnotit, diagnostikovat a nejlépe i opravit zadní diferák na Jeep Cherokee KJ, 2.8 CRD.
Je to Chrysler 8.25 náprava, diferák poměr 4.10, samoser trac-lok. Hučel jako Boeing, při záběru i sundání nohy z plynu, kolem 120km/h to bylo už fakt otřesný hukot, Karosa s Boeingem dohromady.
Ok, můj běžný servisák sehnal někoho, kdo dělá opravy diferáků na us autech, jeepům rozumí.
Údajně se měnila všechny ložiska, gufera, hruška nebyla top, ale na kaši prý také ne. Dal se tam správný olej i aditivum na samoser, prý vše seštelováno, změřeno budíky.
A co myslíte? No hučí. Teď už jen v nižších rychlostech, především při sundání nohy z plynu. Při fakt malých rychlostech, parkování a zatáčení to v diferáku něpěkně kovově dře.
No stálo to 16.000 Kč a výsledek je tenhle.
Máte někdo tip na někoho, kdo mi to opravdu opraví, dřív, než ty nový ložiska odejdou do háje? Bydlím u Roudnice n/L., ale můžu rád kamkoliv zajet v rámci severních, středních Čech nebo Prahy.

Díky za radu a tip na někoho šikovného.

reklamovat. A mimochodem starý převody žádnej profesionál chtít štelovat nebude. Tak kup nový. Výjdou na cca 200USD jen ale převod, bez ložisek atp.
25-03-2017 09:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Marty Offline
V8

Příspěvků: 545
Připojen(a): 01-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #3
RE: zadní diferák
jo, jakmile hlučnost diferáku nelze jednoznačně směřovat pouze na ložiska, vždycky montujeme našim zákazníkům i novej převod.
Pokud je převod špatně zajetej/vyjetej/opotřebovanej nemusí být vůbec možný ho seřídit tak aby byl ve výsledku tichej a většinou se nepodaří nějaký pěkný otisk i když je v montážních tolerancích.
Ve výsledku je to ztráta času dílny a peněz zákazníka.

Memtech Automotive - Jeep, Chrysler, Dodge - servis, diagnostika, úpravy
´94 YJ V8
´03 TJ
´97 BR
´91 XJ
´03 DR
25-03-2017 09:24 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Marty za tento příspěvek:
Wily
solniak Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 33
Připojen(a): 15-03-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
zadní diferák
Predevsim se chci omluvit, ze jsem to nacpal do blby sekce , uz jsem nahlasil k presunuti. Kluci, mluvite mi z duse, ale po pravde, reklamovat to u nekoho, kdo to takhle vypusti z dilny se mi opravdu nechce. Myslim, ze tohle nejaky otisk olovenych platku ani nevidelo.. Marty a kde sidlite? asi prijedu na opravdovou opravu..

Jeep Cherokee KJ, my2003, 2.8 CRD
25-03-2017 10:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Marty Offline
V8

Příspěvků: 545
Připojen(a): 01-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #5
RE: zadní diferák
Mnichovice - Praha východ, telefon na mně 777590141

edit: a otisk se dělá na barvu (k tomu určenou)

Memtech Automotive - Jeep, Chrysler, Dodge - servis, diagnostika, úpravy
´94 YJ V8
´03 TJ
´97 BR
´91 XJ
´03 DR
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26-03-2017 07:05 AM od Marty.)
26-03-2017 07:04 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)