Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frankieho Orvis
Autor Zpráva
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #811
RE: Frankieho Orvis
Tak jse vyhodnotil, že lambdy asi nebudou úplně třeba měnit, protože motor běží klidně, má zátah jako kráva a hlavně spotřeba se na trasách, které jsem dříve jezdil kolem 17l pohybuje opět kolem 17l i s novými DT svody a 3" výfukovým systémem... Takže asi není moc důvod to řešit...

Co mě ale stále vrtá hlavou je, že jezdím stále moc studený... Ručička teploty motoru mi nevyleze nad 60°C. Přesto motor teda běží v closed loop, takže zdánlivě není problém, ale jakto?

Mám tam nový termostat, je možné, že zůstává stále otevřený? VIC mi už před mým servisem občas hlásil coolant sensor, ale to jsem přičítal studenému spoji ve VICu, protože ručička na budíkách ukazovala dobře...

Napadá někoho, jak a co otestovat? O víkendu mrknu na hadice, víčko, zkusím to nějak odvzdušnit, ale fakt mi to hlava nebere... Depresníček

Jo a ještě jedna otázka: jaký stahovák pružin pořídit, až budu měnit pružiny?

Díky! PalecNahoru

YouTube Certified Mechanic...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited
24-01-2019 09:44 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Compass2018 Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 21-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #812
(24-01-2019 09:44 AM)SleepyDelegate napsal(a):  Tak jse vyhodnotil, že lambdy asi nebudou úplně třeba měnit, protože motor běží klidně, má zátah jako kráva a hlavně spotřeba se na trasách, které jsem dříve jezdil kolem 17l pohybuje opět kolem 17l i s novými DT svody a 3" výfukovým systémem... Takže asi není moc důvod to řešit...

Co mě ale stále vrtá hlavou je, že jezdím stále moc studený... Ručička teploty motoru mi nevyleze nad 60°C. Přesto motor teda běží v closed loop, takže zdánlivě není problém, ale jakto?

Mám tam nový termostat, je možné, že zůstává stále otevřený? VIC mi už před mým servisem občas hlásil coolant sensor, ale to jsem přičítal studenému spoji ve VICu, protože ručička na budíkách ukazovala dobře...

Napadá někoho, jak a co otestovat? O víkendu mrknu na hadice, víčko, zkusím to nějak odvzdušnit, ale fakt mi to hlava nebere... Depresníček

Jo a ještě jedna otázka: jaký stahovák pružin pořídit, až budu měnit pružiny?

Díky! PalecNahoru
Třístranný stahovák.
24-01-2019 09:58 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 44
Příspěvek: #813
Může být moc ,,studený,, na kolik stupňů máš ten termostat ?
Ja vzačátku dával na leto vždy studenejši termostat a na zimu jsem je zase přehodil.

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen 25.9.1992; 5,5" ; MT 33x10,50R15; lpg;
http://lucius69.rajce.idnes.cz/
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
24-01-2019 10:09 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvek: #814
(24-01-2019 09:58 AM)Compass2018 napsal(a):  Třístranný stahovák.

Máš nějaký odkaz?

(24-01-2019 10:09 AM)lucius napsal(a):  Může být moc ,,studený,, na kolik stupňů máš ten termostat ?
Ja vzačátku dával na leto vždy studenejši termostat a na zimu jsem je zase přehodil.

Popravdě jsem se ani nedíval, přišel v sadě s různými těsněními a hadicemi pro výměnu plenum gasketu... Ale nemyslím si, že by byl méně jak 195°F, tedy 90°C... Normál by měl být 210°F, tedy nějakých 99°C, nebo ne?

24-01-2019 10:23 AM
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #815
Normal termostat je 195.

Nefunguje ti správně čidlo pro budík, klasika. Je vedle termostatu, myslím ze má bílý vršek, černé je pro ECU

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
24-01-2019 10:37 AM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro MartyHQ za tento příspěvek:
Luma
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvek: #816
(24-01-2019 10:37 AM)MartyHQ napsal(a):  Normal termostat je 195.

Nefunguje ti správně čidlo pro budík, klasika. Je vedle termostatu, myslím ze má bílý vršek, černé je pro ECU

Pokud si dobře vzpomínám, tak jsou tam dvě čidla. Jedno hned vedle termostatu, takové malé, utopené v té díře a druhé taky vedle termostatu, ale trochu dál, nahoře na manifoldu. To dole u termostatu má černý konektor a to nahoře má šedý konektor... Které máš na mysli? A je nějaký způsob jak ho proměřit?

Dík!

24-01-2019 07:08 PM
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 143
Příspěvek: #817
...podle mne to čidlo má dva stavy, funguje - nefunguje, eventulně ještě někdy jo a někdy ne, protože odejde nahoře ten konektor. To co hlásí ten displej, je vadný čidlo hladiny v expanzce. Jestli nezavírá termostat, poznáš, že se ti bude ohřejvat chladič zároveň s motorem, termostat nemusí být ani v řiti, ale mohl v něm zůstat skříplej bordel ze systému.
Sám mam instalovanej termostat studenější asi o deset stupnů, ale budík mi ukazuje asi jen štvrtku...

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
24-01-2019 08:01 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)