Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frankieho Orvis
Autor Zpráva
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #781
RE: Frankieho Orvis
(11-10-2018 10:25 PM)mfence napsal(a):  Co to je za díry tam :)

(12-10-2018 06:10 AM)pipos4x4 napsal(a):  
(11-10-2018 10:25 PM)mfence napsal(a):  Co to je za díry tam :)

Ja uz na ne koukal taky - myslim,ze tyhle /neoznacil jsem uplne vsechny, kdyby svine chtely rejt/

(12-10-2018 06:16 AM)kubas napsal(a):  Ty tam udelal asi kdyz to lepil aby mu tam drzelo lepidlo?

Doktor to uhádl... Mrkálek
V návodu k tomu lepidlu bylo, že se má povrch zdrsnit a tak jsem ho zdrsnil a vytvořil takovéhle záchytné důlky, aby to lépe drželo...
Ono to drželo docela dobře, ale protože jsem nezalepil celou tu prasklinu,, tak se pod to lepidlo dostal olej i tak...

Teď už je to 100%... PalecNahoru

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
12-10-2018 07:04 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
kubas
kubas Offline
doktor bolíto

Příspěvků: 726
Připojen(a): 26-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #782
RE: Frankieho Orvis
Proste retenční otvory-technicky:))
12-10-2018 07:34 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro kubas za tento příspěvek:
SleepyDelegate
mfence Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 595
Připojen(a): 09-12-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #783
RE: Frankieho Orvis
Já jak už jsem zvyklej na práci toho pana tak s lepidlem nepracujuChehták

Jeep Grand Cherokee 2004, 4.7 H.O. 190kw Overland. Hulvát a Darmožrout.
13-10-2018 01:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #784
RE: Frankieho Orvis
Tak operace proběhla úspěšně... Tvrďák

Včera, po půl roce, kdy byl Orvis nepojízdný, konečně vyjel. Co se za ten půl rok odehrálo:
  • vyndán motor i s převodovkou
  • kompletně odmaštěn a vyčištěn zvenku
  • nahrazeno dno sacího manifoldu za hliníkové a přetěsněno
  • přetěsněny víka ventilů
  • vyměněny různé drobné díly (čidla, hadice, atd.)
  • vyměněn regulátor tlaku v palivové nádrži
  • odstraněna rez kolem nádrže a přelakováno
  • nahrazeny zkorodované držáky nádrže za nerezové
  • nainstalovány svody Doug Thorley
  • nainstalován výfukový systém od Kolaka
  • vyměněny náplně v diferácích
  • tu a tam něco málo odrezeno a přelakováno (bude to chtít více práce v budoucnu, teď se mi nechtělo pouštět se do větších akcí)

Když jsem chtěl vyměnit olej v převodovce, tak mi praskla skříň (důvody popsány v předchozích příspěvcích). Po pár neúspěšných pokusech ji zalepit na autě musela nakonec převodovka ven a dát skříň zavařit (díky mfence za tip na svářeče!).

Takže rozebrat komple celou převodovku. Když už byla venku, tak se koupila repasní sada a vyměnilo se vše, co mi přišlo pod ruku a bylo možno to rozumě rozebrat (jinými slovy, pár dílů mi zbylo, protože jsem neměl k dispozici lis na rozebrání všeho a hlavně střeva byly v tak dobrém stavu, že jsem to nepovažoval za nutné).

Po složení šla převodovka zpět do auta. Bez kardanů s autem ještě na stojnách jsme chtěli zkusit, jestli bude vše fungovat bez problémů. Motor naskočil, převodovka točila, nikde nic neteklo, jen když jsem dával P, tak se ozývaly dost zvláštní zvuky, jako by v převodovce šlo něco přes zuby a pak to s takovým lupnutím zapadlo.

Usoudili jsme že je to parkovací kolík, který jde přes zuby proto, že P se dává na stojícím autě, ale tady se bez karadnů střeva převodovky stále točí setrvačností. Po nasazení kardanů už bylo vše v pořádku a žádné pazvuky se naozývaly.

Takže aut dolů a zkouška. Bál jsem se, aby vše řadilo a fungovalo jak má...

Převodovka řadí perfektně! Chehták Vše dopadlo skvěle.

Bohužel po pár kilometrech se začaly ozývat strašlivé zvuky. Jako by něco cinkalo v motoru...

Takže zpět do garáže.

Nejdřív jsem se bál, že se uvolnil šroub, co drží flywheel a torque konverter pohromadě a drncá do toho krycího plechu. Pak jsem začal mít strach, že by to mohl být spíš v převodovce.

Takže kntrola hladiny oleje. Ukázalo se, že je ho tam o něco víc, takže odsát, nastartovat - klepání pořád...

Tak dolů ten plech co kryje bellhousing vespod. Nasadit znovu startér a nastarovat - klepání zmizelo. Ukázalo se, že jak se tam ten plech docela blbě dává přes svody a trubky co vedou k chladiči převodovky, tak se mírně ohnul a skutečně začal šroub na flywheel narážet do toho plechu...

Takže se na plechu vyklepala drážka v místě, kde ty šrouby míjí ten plech a zpět s plechem na auto...

Od té doby je již vše OK. Najeli jsme asi 50km a vše funguje jak má takže na závěr si kluci chtěli trochu zablbnout, tak jsme jeli udělat pár koblížků na odstavnu plochu pro tanky...





Mám obrovskou radost: povedlo se nám rozebrat a zase složit motor (né celý, ale daleko už k tomu nebylo), kompletně rozebrat převodovku a zrepasovat její vnitřek a dát to celé do kupy a na první pokus to jezdí PERFEKTNĚ! Chehták Chehták Chehták

Na to, že mě ten borec, co dělá převodovky v Ostravě (a nic proti, myslím, že to riziko bylo 50:50) varoval, že to nedám dohromady a nebo dám, ale nebude to řadit, tak se černý scénář nekonal... Chehták

Je pravda, že se vše dělalo na moment, vše přesně podle manuálu, provedla se i zkouška tlakovým vzduchem, aby se ověřila funkčnost všech pístů v převodovce atd...

Mám radost... Mrkálek

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
02-12-2018 01:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 8 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
zapa, lucius, standa.t, mmarek, PETARDAK, kubas, PavelP, JaneK
whitedevil Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 238
Připojen(a): 07-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #785
Frankieho Orvis
Zrovna vcera vecer si rikam, kde asi ses, a hle... Je tu PalecNahoru

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Jeep Grand Cherokee ZG 1996 4.0l LPG, NP242, 5,5" Long Arm přední 3 link, Zadní CH 8,25(z jeep KJ) - LOKKA automatka, Silverstone mt-117 x-treme 33x10,5 R15, Dual Battery, 50" curved LED BAR,

Fiat Freemont 3,6 pentastar + LPG Blackcode
02-12-2018 02:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro whitedevil za tento příspěvek:
SleepyDelegate
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #786
RE: Frankieho Orvis
(02-12-2018 02:51 PM)whitedevil napsal(a):  Zrovna vcera vecer si rikam, kde asi ses, a hle... Je tu PalecNahoru

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

No ono mi to hrozně dlouho trvalo, převodovka byla rozebraná, čekalo se na repasní sadu, pak zase až budu mít čas, navíc mám v garáži zedníky, kteří mi tam dělají takový bordel, že se mi tam ani nechce chodit, protože se vždycky naseru...

Můžu na tom dělat jen o víkendech, protože přes týden furt nékde lítám, tak se to vleklo... A když není o čem psát, tak sem ani nechodil na fórum, abych nemusel závidět těm, co můžou jezdit, nebo mají čas se v tom vrtat a nemají v garáži zedníky... Mrkálek

Můžu ti říci, že když jsem po měsíci, kdy jsme tu převodovku rozebrali, přišel k tý hromadě dílů, tak jsem si říkal, že ji fakt už nikdy nesložím... Zklamánek Ale nakonec to nebylo tak těžký... PalecNahoru

Dostat ji zpátky do auta, to byl docela oříšek... Když nemáš speciální zvedák na převodovku a zvedáš ji tam na normálním dílenským pojízdným heveru, tak to není žádná prdel... Dostat ji dovnitř nám trvalo asi tři hodiny... Pak už to byl máček... Chehták

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
02-12-2018 07:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Denylovec Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 553
Připojen(a): 08-01-2014
Přidat uživateli hodnocení 6
Příspěvek: #787
RE: Frankieho Orvis
Všechna čest Z_trnda_fiba2 to muselo stát hodně nervů Chehták Takže už všechno hotovo?

,, Jednou JEEP navždy JEEP"
2" podložky,GY Duratrack, Skyjacker 8000, Rubicon nitro expres, zahrádka.
02-12-2018 07:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Denylovec za tento příspěvek:
SleepyDelegate
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #788
RE: Frankieho Orvis
(02-12-2018 07:30 PM)Denylovec napsal(a):  Všechna čest Z_trnda_fiba2 to muselo stát hodně nervů Chehták Takže už všechno hotovo?

Děkuji! Z_trnda_fiba2

Hotovo ani zdaleka... Chehták

Mám tu sadu nových brzd:
[Obrázky: 1266422790766310.jpg]

K tomu bych rád dal nové, ideálně pancéřované hadice (musím někde sehnat, takže, kdyby někdo měl nějaký tip, rád se podívám) a všechny trubky a samozřejmě vyměnit kapalinu, protože ty brzdy se mi už zdají nějaké gumové... To je vlastně poslední náplň, kterou jsem ještě nevyměnil... Stydílek

Pak to za nějaký čas chci zase odstrojit a udělat karoserii: okartáčovat (pískovat nevím, to bych to asi musel odstrojit úplně a to se mi nechce), odrezit zespoda, a ošetřit, nechat opískovat nápravy, kardany, možná vyměnit péra, protože už to nemá ani ten UpCountry lift, bych řekl, prostě je na tom pořád co dělat a jen jezdit mě dlouho bavit nebude, zas to budu muset začít rozebírat, protože to mě baví taky... Chehták

JNo a nejsem úplně spokojen s výfukem, není to podle mě dobře sesazené, takže to asi za čas rozeberu, zajedu s trubkama někam, kde mi je roztáhnou (nebo si koupím roztahovací sadu, stojí to pár stovek) a celý to udělám znova...

Ale kdy budu co dělat, to je otázka, protože tím, že na to mám jen víkendy, tak mi vždycky trvá se rozhoupat... Chehták Mrkálek

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
02-12-2018 07:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
Denylovec
PETARDAK Offline
JEEPař z Valach :-)

Příspěvků: 2 740
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 20
Příspěvek: #789
RE: Frankieho Orvis
Hadice obyč. i s ocelovým opletem, trubky aj. ti udělají, jaké si jen vymyslíš, zde: https://www.bekas.cz/ ... "jen platí 2x měř a jednou hadice objednávej" JazykoPlaz

"takovej benzínovej machr, co vidí kousek polní cesty s blátem a nejede......" Z_trnda_fiba
http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=1207
02-12-2018 10:00 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro PETARDAK za tento příspěvek:
SleepyDelegate
whitedevil Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 238
Připojen(a): 07-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #790
Frankieho Orvis
No ja jsem to dodelal, zapsal doplnky, udelal stk, jel se projet a ohnul tyc rizeni... Takze zas mam co delat...
Na stk zjistena vule v loziskach naboju - takze vymenit oba... A to me cekaj minimalne jeste prevody, protoze se na 33 kolech a 3.73 prevodech jezdit neda...

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Jeep Grand Cherokee ZG 1996 4.0l LPG, NP242, 5,5" Long Arm přední 3 link, Zadní CH 8,25(z jeep KJ) - LOKKA automatka, Silverstone mt-117 x-treme 33x10,5 R15, Dual Battery, 50" curved LED BAR,

Fiat Freemont 3,6 pentastar + LPG Blackcode
02-12-2018 11:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)