Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kroutící moment dotahování šroubů kol
Autor Zpráva
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #31
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
(13-04-2016 03:09 PM)mik napsal(a):  Tak jsem si to tu všechno pročetl a u některých příspěvků se i trochu pobavil. Nemyslíte si že v pneuservisu hledají ke každýmu autu konkrétní moment dotažení a pak to dotahujou momenťákem že ne ? Chehták

možná tomu nebudeš věřit, ale tady v Dobřanech u Gazáka jsem viděl momenťák a dokonce jsem i viděl, že s ním utahoval kola Chehták jsem si říkal: tývole, taková moderna... Chehták

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
13-04-2016 03:19 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mik Offline
Plzeňák

Příspěvků: 4 427
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #32
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
(13-04-2016 03:18 PM)jost napsal(a):  
(13-04-2016 03:13 PM)PavelP napsal(a):  
(13-04-2016 03:09 PM)mik napsal(a):  Tak jsem si to tu všechno pročetl a u některých příspěvků se i trochu pobavil. Nemyslíte si že v pneuservisu hledají ke každýmu autu konkrétní moment dotažení a pak to dotahujou momenťákem že ne ? Chehták

Tam to perou pneumatickýma dotahovákama na krev Chehták

hmm asi ty horší ale teda to se mě v žádným pneuservise nestalo že by to dotáhl vzduchem a hotovo .... momentákem to prošli vždy.

chceš mi říct, že když stojí před pneuservisem fronta až do nevidim, namixovaná ze všech možný japonskoněmeckoitalsko a já nevím jakých břichoplazů,dodávek atd, tak bude hledat po netu jakej konkrétní moment má to auto co zrovna dělá ? Nehledě na to, že né na každý auto to dohledat lze. Momenťák ano , ale s uni momentem pro všechny. To je to samý, jako když to vezme velkou pistolí na 2ku,protože ví jakej to má moment ....

ex. XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
13-04-2016 03:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jaci Offline
JFcz-po malých dávkách užívá

Příspěvků: 3 978
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #33
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
ja jsem snad nevidel ze by top nekde delali jen vzduchem...
minimalne rukou (ne momentakem) to dotakuje a kontruluje kazdej. A kdyz nejsi magor co se na to povesi, vyrazne vic to utahnout nemuzes (50kg na 40cm je 200Nm, delsi trhak bych rekl mit nebudou, spis kratsi)


miku podle me hledat ani netreba, doporucena (!) sila se bude odvijet hlavne od stoupani zavitu -pro jemnej zavit urcite neni treba tak velka a zrovna tak u nejakych plechacku radeji nebudou tak silni :)

[Obrázky: image_16_04_15_10_57_10_jf-podpis4.png]
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13-04-2016 03:29 PM od Jaci.)
13-04-2016 03:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Jaci za tento příspěvek:
jost
Unregistered

 
Příspěvek: #34
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
(13-04-2016 03:25 PM)mik napsal(a):  
(13-04-2016 03:18 PM)jost napsal(a):  
(13-04-2016 03:13 PM)PavelP napsal(a):  
(13-04-2016 03:09 PM)mik napsal(a):  Tak jsem si to tu všechno pročetl a u některých příspěvků se i trochu pobavil. Nemyslíte si že v pneuservisu hledají ke každýmu autu konkrétní moment dotažení a pak to dotahujou momenťákem že ne ? Chehták

Tam to perou pneumatickýma dotahovákama na krev Chehták

hmm asi ty horší ale teda to se mě v žádným pneuservise nestalo že by to dotáhl vzduchem a hotovo .... momentákem to prošli vždy.

chceš mi říct, že když stojí před pneuservisem fronta až do nevidim, namixovaná ze všech možný japonskoněmeckoitalsko a já nevím jakých břichoplazů,dodávek atd, tak bude hledat po netu jakej konkrétní moment má to auto co zrovna dělá ? Nehledě na to, že né na každý auto to dohledat lze. Momenťák ano , ale s uni momentem pro všechny. To je to samý, jako když to vezme velkou pistolí na 2ku,protože ví jakej to má moment ....

Ano i když tam měli nával vždy dotahovali momentákem i ho nastavovali. Od auta tě neodhánějí vidíš jak a co dělají. Osobně do pneuservisu kde by dotáhli jen vzduchem bych už nikdy nepřijel ostatně pro správný dotažení tam ten momenták použít musejí a vzhledem k sehranosti chlapů co sem viděl tak ,,zdržení" momentákem je pár minutek. na tom že tohle někde ojebou tak nešetří čas ale to že se jim nechce investovat a dlabou na zákazníka.
13-04-2016 03:35 PM
Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #35
Re: kroutící moment dotahování šroubů kol
Na dvojku domlatit vypadni dalsi. Tak jsem to videl vzdycky a sam to tak delam x let. Hlavni je se z toho neposrat

Odesláno pravěpodobně za jizdy z vozu Jeep Man nebo Daf

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
13-04-2016 03:40 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 4 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Pakosta za tento příspěvek:
Jaci, mik, standa.t, zapa
jost
Unregistered

 
Příspěvek: #36
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
tak k tobě teda ne ChehtákMrkálek jasně že se nic nestane když je to s citem od oka ale momenták je sichr. Pár kol sem už uletěných viděl a borci se divili jak je to možný že to braly přes trubku no nějak jim nedošlo že právě tím se to stalo.
13-04-2016 03:41 PM
Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #37
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
Odtud zrejme pochazi hlaska " po ujeti neco malo km dotahnete kola" Chehták
Kdyz bude mit servis frontu aut na tesneni pod hlavou, kazde jine, taky nebude cas hledat v tabulkach ? valim_se_smichy
Moment je vetsinou 90-140. Vsude visi tabulka s beznymi typy. Kdyz je to nebezny typ, tak se holt musi vyhledat. Nápadík Ono i obycejna a nerezova matka nebo pojistna matka na jednom aute ma kazda jiny moment. Rozdil sice 10-30 Nm a rozdil. Pistole da 200-400Nm.
To ze nekdo nedela co ma neni duvod to nedelat taky nebo to prohlasit za bezne Chehták
   

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
13-04-2016 03:44 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
Jarda K
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #38
Re: kroutící moment dotahování šroubů kol
Ja nemam zadny servis taky. Si das radsi na kolo zeleznou podlozku nez dural a resis moment na kolech.

Odesláno pravěpodobně za jizdy z vozu Jeep Man nebo Daf

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
13-04-2016 03:45 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Pakosta za tento příspěvek:
KaCzaba
jost
Unregistered

 
Příspěvek: #39
RE: kroutící moment dotahování šroubů kol
(13-04-2016 03:45 PM)Pakosta napsal(a):  Ja nemam zadny servis taky. Si das radsi na kolo zeleznou podlozku nez dural a resis moment na kolech.

Odesláno pravěpodobně za jizdy z vozu Jeep Man nebo Daf

dal sem jaká byla a devadesát tisíc na tom najetý a jezdí doted a nic se nevysralo Mrkálek ale to je jiná debata. Pneuservis pokud si za něco vezme prachy má to udělat dobře a jak se to má dělat o to jde.
13-04-2016 03:47 PM
Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #40
Re: kroutící moment dotahování šroubů kol
Ja takhle najel nekolik milionu a taky jsem stefty nikdy nemenil ani nepotratil kolo.

Odesláno pravěpodobně za jizdy z vozu Jeep Man nebo Daf

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
13-04-2016 03:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)