Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AUT. 9 st. převodovka
Autor Zpráva
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #21
RE: AUT. 9 st. převodovka
(16-04-2016 08:58 PM)Jarek napsal(a):  nový poznatek - nikdy jsem automat nechtěl, kvůli spotřeby, nicméně se TH v manuálu nedělá, ale teď jsem šťastný, jelikož jezdím v kolonách

v kolonách jezdíme skoro všichni a skoro furt,především ve směru z venkova do Prahy,tímto směrem je obstipace normou a automat nutností

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
16-04-2016 11:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tom Offline
-

Příspěvků: 811
Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #22
RE: AUT. 9 st. převodovka
tak René dojelZklamánek
při sjezdu z Hradecké dálnice mi vyhlásil přehřátou převodovku (bylo kolem 30C, 130km/h na tempomat, klima puštěné). Zastavil jsem, vypl klima a nechal klapat na volnoběh. Sahary chladičů makaly naplno a tak po chvíli teplota spadla (ze 119 na 89) a kontrolka přehřátí zhasla. Po opětovném rozjetí začal René vydávat nehezké zvuky a škubat se. Rozsvítil se check engine. Jelikož je v záruce, následoval Jeep Assistance odtah (to byla parádaPalecDolu). Co bude dále uvidímeVáhaveček


Přiložené soubory Miniatury
   

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24-07-2016 10:41 AM od Tom.)
24-07-2016 10:39 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #23
RE: AUT. 9 st. převodovka
Zklamánek

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
24-07-2016 10:46 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #24
RE: AUT. 9 st. převodovka
Přečetl jsem si namátkově o ZF převodovce a možných poruchách a zde výcuc:
Jakákoliv nefunkčnost chladícího systému, či už nízký výkon elektrického čerpadla chladící tekutiny anebo v otevřené poloze zaseknutý termostat chladícího systému vede k okamžitému přehřátí a následnému poškození převodovky, chladící kapalina objíždí velký okruh, míjí výměník tepla automatické převodovky a varování o přehřátí převodovky se zapne až po tom, když se utrhne přírůstkové kolo od předního planetového soukolí a odrhnou se pryžové písty!!!

Na všech automobilech, na kterých jsme opravovali tento typ převodu, bylo potřeba posléze bojovat s jejím přehříváním se, to znamená měnit čerpadla chladící tekutiny, termostaty, výměníky tepla, čistit chladiče.
Proto jsme dospěli k závěru, že zničení tohoto typu převodu je následkem nefunkčnosti chlazení hnacího agregátu.

Takže smůla,v záruce bude nejspíš provedena výměna převodovky za novou.
K té Jeep asistenční službě,díky bohu jsem ji nemusel nikdy volat, ta "paráda" tkví v čem /pozdní dojezd,neochota?/

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
24-07-2016 12:40 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarek Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 66
Připojen(a): 04-02-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #25
RE: AUT. 9 st. převodovka
čerstvě opravená závada - únik chladící kapaliny motoru z takového modrého odvzdušňovacího víčka, vyměnili v rámci záruky celý díl , jmenuje se to "plastový držák termostatu" , jako laik můžu konstatovat, že to řešení je celkem nešťastné - jakékoliv plastové díly na motoru, který bude vždy horký
24-07-2016 01:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tom Offline
-

Příspěvků: 811
Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #26
RE: AUT. 9 st. převodovka
téma asistence: po nahlášení problému a přislíbení odtahu do 1h jsem učinil dotaz co bude s námi? jak se dostanem dále my - odpověď že nám proplatí autobus nebo vlak se mi nelíbila. A tak pár telefonátů - sháňka auta v okolí Hradce v sobotu odpoledne (včetně Jeep HK) byla k ničemu. Tedy zpět dotaz na asistenčku - a to jako nemam nárok na náhradní vozidlo? Odpověď mno to asi jo, zavolam za chvíli. Po 20 minutách mi volají z autopůjčovny, že pro mne mají Passata, ale že jej povezou z Práglu, tak ať na ně počkam cca 3 hodinky... což mi tedy moc dobrý nepřišlo. Po 3/4 hodiny dorazila odtahovka z Broumova (odtahovka z HK prý nemohla) že to vodveze do Jeep HK (Kratochvíl). Říkám paráda, víte že nemaj 24h službu? Víte že tam nikdo (ani vrátnej) není, areál je zamčenej. To to jako složíte na ulici před vrata? No to ne, povídá řidič a telefonuje na asistanci, Ta nakonec souhlasí s odtahem na parkoviště odtahovky do Broumova. V pondělí to povezou zpět do HK... Ptam se šoféra odtahovky zda půjčují auta a kam jej musím vrátit - půjčují Ochcávku a že prej si ji v Práglu vyzvednou - no problem. A tak zas volá na asistenčku že prej mi půjčej auto. Asistenčka souhlasí a ruší Pražskou půjčovnu. Hurá! Nemusim tvrdnout uprostřed polí 3h! V Broumově fasuji Ochcávku a po pouhých 4 hoďkách od nahlášení pokračuji dáleble_ju! Naprosto nechápu nefunkčnost asistenta - odtahovka mohla v klidu a s přehledem ochcávku přivézt, složit, naložit Reného a já si mohl ušetřit hromady času včetně zbytečného přesunu do Broumova... Nyní jsem zvědav na pružnost servisu HK, přeci jen je čas dovolených a servis to není nejgigantičtější. V pondělí s nima bude asistenčka řešit jak dlouho by jim to trvalo, aby případně Reného převezli do Práglu. Ach jo, složité cesty smluvních služeb asistenček.

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24-07-2016 02:27 PM od Tom.)
24-07-2016 02:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tom Offline
-

Příspěvků: 811
Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #27
RE: AUT. 9 st. převodovka
jj, taky to vidim na novou převodovkuVáhaveček
bojim se bojim, že maj poddimenzovaný chlazení převodovky. V zimě lítal dlouhý štreky a no problem. A to byl naloženej včetně rakve a v DE jen 130 nejel... Teď v létě jen šolíchačky a toto byla snad první delší cesta v letních teplotách... a na prázdno, jen 2 people wo bagade

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
24-07-2016 02:23 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tom Offline
-

Příspěvků: 811
Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #28
RE: AUT. 9 st. převodovka
kompletní systém okruhu kapaliny (oleje)? to zní logicky, vždyť to bude zasraný bordelem... Ach jo, to jsem zvědav zda toto všechno udělaj napoprvý, či zda nám budou měnit špajzku jak na běžícím pásu... Už takto je důvěra mojí paní k Renému značně narušena...
hoď mi prosím odkaz na to vlákno ohledně převodovky, díky!

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24-07-2016 02:32 PM od Tom.)
24-07-2016 02:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #29
RE: AUT. 9 st. převodovka
1/http://suvik.cz/clanky/prevodovky-zf.html
2/jestli takto funguje asistenční služba Jeep v ČR,tak v případě problémů v cizině by to bylo ještě horší,evidentně nemají propracovanou logistiku a postupy řešení příhody,měl bys poslat svý dojmy zastoupení prodejce v Praze,aby se zamyslel,neboť tohle si jistě přečte řada lidí a tato služba svůj význam má,auto může selhat vždy a na cestě dnešní vozy nikdo sám nespraví.
3/snížení důvěry manželky se nedivím,taková vážná porucha o novýho auta a navíc s takovou asistenční službou rozhodí každýho

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
24-07-2016 04:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tom Offline
-

Příspěvků: 811
Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #30
RE: AUT. 9 st. převodovka
jj, díky!

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
24-07-2016 04:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)