Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pete awd - ZJ 5.2
Autor Zpráva
pete awd Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 08-11-2015
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #91
RE: Pete awd - ZJ 5.2
Celý rok 2018 jsem si Jeepku užíval s menšími závadami (vymleté zuby na planetě předního difu, utržení převodky řízení, průraz gumy při načechrání pravého předku,no a hold úprava zevnějšku kastle se zrušením zadních oken). :? :roll:
   
   
   
Dost tomu přispělo mé počínání na akcích MČR trialu, které když to vychází a nejsou daleko, rád s partou navštěvuji. 8)
   
   
   
   
Také jsem trochu zainvestoval do vybavení zázemí na off akcích.
Velky, pevný nůžkový altán 3x4,5m

.jpg  altan.jpg (Velikost: 2,79 KB / Stažení: 373)
Střešní stan s předsíní pod schůdky od Escape

.jpg  stan.jpg (Velikost: 2,86 KB / Stažení: 374)
a nějakej ten camping hardware (velký,bytelný stůl s telescop nohami, modern plyn dvoj vařič se závětřím, vodní kanystry aj. serepetičky).
Prvně jsme loni měli s partou teamová trika s logem které jsem navrhl a dal vytvořit.
C3 Off-road Gang :D
   
Jeepka ač dost poničená jezdí vesele dál (také díky podvozkovým dílům a úpravám z minulosti od Memtechu), ale letos v létě ji končí povolenka, bude tedy využívána jen na základně a příležitostně vožena na off akce. :vino: :cry:
   
Offu zdar a V8 zvláště Pete :pivo:
Ps: Něco chystám, ale nechci zakřiknout, již brzi dám první info. :wink:

Chevy Silverado 1500 Z71 exCap 04'5.3/AT32" Town Truck
Jeep ZJ 98'5.9/AT28" Fast SUV
Chevy Tahoe 2door 97'5.7/AT32" Green Monster
Jeep XJ 2door2.1D/4"home lift/MT33" Off Sheriff
Jeep YJ 4.0/MT37"-39" Moab Off
20-02-2019 05:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 5 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro pete awd za tento příspěvek:
LandEagle, SleepyDelegate, zapa, Luma, Denylovec
pete awd Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 08-11-2015
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #92
RE: Pete awd - ZJ 5.2
Jak jsem slíbil první info co chystám. Konečně jsem pochopil že Grand na Off Trial opravdu není extra vhodný a tak chystám stavbu ZLATÍČKA (ZJ/YJ). Tvrďák
Zatím účelem jsem před cca 14 dny pořídil Kurťakovu Wránu YJ 5.2, není ovšem celá moje já vlastním jen tzv. od prahů nahoru - kastle s rámem, motorem a převodovkou. Podvozek (nápravy z Hlídky) si bere zpět na nějaký svůj počin.
   
Já bych chtěl jít cestou nějakých amerických náprav na listech a směřovat to do budoucna na MČR Trial - Modifield.
Bude to ještě dlouhá cesta a vizí je něco jako skoro celoživotní projekt - furt je co zlepšovat,posilovat,zvětšovat a zvyšovat.
Trocha ze soukromí - tohle je každotýdenní objekt off onanování Stydílek

.jpg  Dynatrack 60.jpg (Velikost: 29,82 KB / Stažení: 317)
Jaro přišlo nějak dřív a tak jsem byl nachytat s Jeepkou sluneční paprsky.
   
Všem off postiženým přeju krásnou sezonu, bez karambolů a závad. Pete PalecNahoru

Chevy Silverado 1500 Z71 exCap 04'5.3/AT32" Town Truck
Jeep ZJ 98'5.9/AT28" Fast SUV
Chevy Tahoe 2door 97'5.7/AT32" Green Monster
Jeep XJ 2door2.1D/4"home lift/MT33" Off Sheriff
Jeep YJ 4.0/MT37"-39" Moab Off
17-03-2019 04:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro pete awd za tento příspěvek:
Luma, Denylovec, tomej231
pete awd Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 08-11-2015
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #93
RE: Pete awd - ZJ 5.2
Tak aby jí to nebylo líto
Jak už jsem psal v tématu o 5.9tvé, tak se chystám na MČR Off Trial v Milo. Nesmím tedy kromě vylepšení na 5.9 a zázemí, zapomenout také na svou závodní 5.2, kvůli které to vlastně vše dělám. Vždyť to ona může za mou pozitivní diagnózu Jeep Offroader a ano píšu závodní, i když jen v mém pojetí, poněvadž se stala jen vozem na off blbnutí.
Začalo to před asi 2 měsíci a to daním SPZ do depozitu a pokračovalo následným zbavováním se nepotřebných věcí pro budoucí užívání. Pro pocit záchrany či snad jen proti zbytečnému dojebani některých dílů, které by se mohli hodit ať už mě nebo jinému ZJčkaři. Smysl byl i ve snížení váhy a vice Redneck designu.
Prvně jsem vyndal zadní sedačky, koberec pod nimi a v kufru, obložení zadních dveří s komplet el. i stahovačku ( ponechán jen kabel centrálu). Jelikož už mám, díky svému off řádění, místo bočních oken kufru plech, rozhodl jsem se zbytek zadních skel zachránit a nahradit ocelí. Zvažovaný plný plech jsem zamítnul, nejen kvůli špatnému výhledu z auta, ale taky pro možnost větrání. Volba padla na tahokov, děr. plech či nějaké pletivo. Hned v 2. prodejně byl nákup úspěšný a následný den jsem vše dobře rozměřil, nastříhal a namontoval do otvorů po sklech. Do zadních dveří to byla pohoda, ale u kufru lehce těžší. Není to nijak na krásu (např. místo texů by byly hezčí nejty - ovšem pracnější a nerozebyratelne). 5.2ka je stejnak tak nějak na 1 rok doježdění...pšt mohla by se urazit. Neviňátko
   
   
Zblblej z videi na TyTrubko, ať už King Of Hammers či různé crawleni ap., jsem chtěl 5.2 také doplnit o nějaké ty led světýlka. Nevěřícník Když jsem byl v tý záchraně origo. dílů, sundal jsem jak přední tak zadní světla a vyměnil za led z aliexpressu. Přední jsem sice při montáži ochudil o jednu funkci při navrtání Stydílek a zadní jsem zas lehce přehnal (4x72W - 2 zpátečka dole a 2 přípravné na střeše). JazykoPlaz Vylepšil jsem osvětlení své nové "SPZ" a nyní se v Memtechu trápí s osvětlením podvozku, které se do mého odjezdu za prací nestihlo. Jestli to klapne mám v plánu ještě jednu světelnou kravinku, ale to je překvapení až na zmiňované závody (možná v tradiční soutěži ve výjezdech). Tvrďák
   
   
   
Jak jsem už zmínil o spolehlivost a léčbu bolistek z předchozího ježdění, se mi tradičně starají doktoři ze sanatoria Memtech. Řeší např. utržený držák ramene přední nápravy, těsnění vent. vík, pazvuk při couvání, výměnu všech oil a montáž truck klaksonu + ty světla podvozku. Tak doufám že se vše povede a stihne, máj totiž narváno a celkem honičku.
Na závěr vás ještě opět zvu, ať už na čumendu anebo vlastní ježdění, do Milovic 5.-6.10.19 MČR Offroad Trial. Offu zdar Pete Mrkálek
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-09-2019 06:22 AM od pete awd.)
20-09-2019 06:08 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pete awd Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 08-11-2015
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #94
RE: Pete awd - ZJ 5.2
Zdravím mezi živými a zároveň oznamuji že má láska 5.2 off v sobotu 11.9.21 odpoledne ukončila svou kariéru, taková jako celek. Bude rozebrána a její vybrané ostatky poslouží posléze k vylepšení na některém z dalších vozidel mé flotily.
Prvně jsem před závodem vyzkoušel servis Marcos Garage v Úvalech, drobná kontrola a příprava vozu před závody MČR Trial (Mokřady a Milovice). Přístup, rychlost i cena byli dobré a domluvili jsme do budoucna na další práce.
Vyrazil jsem v pátek podvečer z Úval po staré směr Jihlava, u Kaňku kolona, po čase přišli kopce a moji známí zastavili na Shellce za Hav.Brodem. Zajel jsem tam bohužel taky, nic jsem nepotřeboval a tak se vydal pro coffee z automatu. To bylo první varování v podobě diravého kelímku, kapající kávu všude po zemí. Rychlé vypití před prodejnou a návrat k autu, kde zřejmě někdo měl taky problémy s kafem. Ne to byla hnědá voda z mého prasklého chladiče tažného auta G.Ch. 5.9, způsobeno přehřátím a nečistotou vodního systému. Následovalo celovečerní pendlovani mezi Hav.Brodem a Jihlavou aby jsme někdy ve 12 večer měli vše v campu na Mokřadech. Tábor, pivko, pokec s Milovickejma a spát. Ráno klasika snídaně, přihlášení a jde se závodit 1. trial 1. pokus já využil sjezd cizí brankou z těžší kategorie 2x a nasbíral 38 trest. bodů. Následoval 2. pokus já znovu využívám tu cizí bránu ve sjezdu, ale tentokrát po spuštění z horní hrany brzdím a jak blbec dál držím. Auto se vlivem brzd a kinekou nakopleho zadku vzpírá na přední a já mega kokot stále nepovoluji brzdu abych to mu ujel. Snílek Následovalo svíce na čumáku, kotoul na střechu a deformace kabiny. Po té jsem se zorientoval a chcípl motor, zatažení břicha a vycvaknuti pásu abych kufrem mohl vylíz ven.
   

Chtěl jsem vůz sice ke konci roku rozkuchat na dily a použít jinde, ale takhle jsem si to fakt nepředstavoval, ještě kvůli mé debilitě na tak trapným místě PalecDoluRozčarovánekNasránek
Nejvíc mě ale samozřejmě těžší že jsem to přežil jen s pobouchanym ramenem, přilba i pásy fajn ale příště už i rám.
Díky bože a budu rád vzpomínat na to co jsem za 5 let s Off Grandama prožil, projel, vyjel, sjel, výtah porazil atd.....

Chevy Silverado 1500 Z71 exCap 04'5.3/AT32" Town Truck
Jeep ZJ 98'5.9/AT28" Fast SUV
Chevy Tahoe 2door 97'5.7/AT32" Green Monster
Jeep XJ 2door2.1D/4"home lift/MT33" Off Sheriff
Jeep YJ 4.0/MT37"-39" Moab Off
14-09-2021 07:56 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 8 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro pete awd za tento příspěvek:
lucius, kolis, radio8, zapa, quad, Becetka, martiniano, Jarda K
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #95
RE: Pete awd - ZJ 5.2
(14-09-2021 07:56 AM)pete awd napsal(a):  Zdravím mezi živými a zároveň oznamuji že má láska 5.2 off v sobotu 11.9.21 odpoledne ukončila svou kariéru, taková jako celek. Bude rozebrána a její vybrané ostatky poslouží posléze k vylepšení na některém z dalších vozidel mé flotily.
Prvně jsem před závodem vyzkoušel servis Marcos Garage v Úvalech, drobná kontrola a příprava vozu před závody MČR Trial (Mokřady a Milovice). Přístup, rychlost i cena byli dobré a domluvili jsme do budoucna na další práce.
Vyrazil jsem v pátek podvečer z Úval po staré směr Jihlava, u Kaňku kolona, po čase přišli kopce a moji známí zastavili na Shellce za Hav.Brodem. Zajel jsem tam bohužel taky, nic jsem nepotřeboval a tak se vydal pro coffee z automatu. To bylo první varování v podobě diravého kelímku, kapající kávu všude po zemí. Rychlé vypití před prodejnou a návrat k autu, kde zřejmě někdo měl taky problémy s kafem. Ne to byla hnědá voda z mého prasklého chladiče tažného auta G.Ch. 5.9, způsobeno přehřátím a nečistotou vodního systému. Následovalo celovečerní pendlovani mezi Hav.Brodem a Jihlavou aby jsme někdy ve 12 večer měli vše v campu na Mokřadech. Tábor, pivko, pokec s Milovickejma a spát. Ráno klasika snídaně, přihlášení a jde se závodit 1. trial 1. pokus já využil sjezd cizí brankou z těžší kategorie 2x a nasbíral 38 trest. bodů. Následoval 2. pokus já znovu využívám tu cizí bránu ve sjezdu, ale tentokrát po spuštění z horní hrany brzdím a jak blbec dál držím. Auto se vlivem brzd a kinekou nakopleho zadku vzpírá na přední a já mega kokot stále nepovoluji brzdu abych to mu ujel. Snílek Následovalo svíce na čumáku, kotoul na střechu a deformace kabiny. Po té jsem se zorientoval a chcípl motor, zatažení břicha a vycvaknuti pásu abych kufrem mohl vylíz ven.


Chtěl jsem vůz sice ke konci roku rozkuchat na dily a použít jinde, ale takhle jsem si to fakt nepředstavoval, ještě kvůli mé debilitě na tak trapným místě PalecDoluRozčarovánekNasránek
Nejvíc mě ale samozřejmě těžší že jsem to přežil jen s pobouchanym ramenem, přilba i pásy fajn ale příště už i rám.
Díky bože a budu rád vzpomínat na to co jsem za 5 let s Off Grandama prožil, projel, vyjel, sjel, výtah porazil atd.....

teď jsem se na tebe díval u kámoše na videu. Má to pěkně nahraný. A zrovna si říkal....kurva kurva proč stojí na brzdě, už to pusť...a pak ta pecka. No dobře, že jsi přežil! Viděl jsem stranu spolujezdce, a tam bych sedět nechtěl ble_ju
Jinak, MartyHQ jsem zrovna hodil svoje ZG na díly...to je náhoda Chehták

05 WK HEMI - daily Láskovník
08 WH SRT - summer weekends only
97 XJ diesel - OFF
98 ZJ diesel - stock
14-09-2021 11:17 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
whitedevil Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 238
Připojen(a): 07-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #96
RE: Pete awd - ZJ 5.2
(14-09-2021 11:17 AM)martiniano napsal(a):  
(14-09-2021 07:56 AM)pete awd napsal(a):  Zdravím mezi živými a zároveň oznamuji že má láska 5.2 off v sobotu 11.9.21 odpoledne ukončila svou kariéru, taková jako celek. Bude rozebrána a její vybrané ostatky poslouží posléze k vylepšení na některém z dalších vozidel mé flotily.
Prvně jsem před závodem vyzkoušel servis Marcos Garage v Úvalech, drobná kontrola a příprava vozu před závody MČR Trial (Mokřady a Milovice). Přístup, rychlost i cena byli dobré a domluvili jsme do budoucna na další práce.
Vyrazil jsem v pátek podvečer z Úval po staré směr Jihlava, u Kaňku kolona, po čase přišli kopce a moji známí zastavili na Shellce za Hav.Brodem. Zajel jsem tam bohužel taky, nic jsem nepotřeboval a tak se vydal pro coffee z automatu. To bylo první varování v podobě diravého kelímku, kapající kávu všude po zemí. Rychlé vypití před prodejnou a návrat k autu, kde zřejmě někdo měl taky problémy s kafem. Ne to byla hnědá voda z mého prasklého chladiče tažného auta G.Ch. 5.9, způsobeno přehřátím a nečistotou vodního systému. Následovalo celovečerní pendlovani mezi Hav.Brodem a Jihlavou aby jsme někdy ve 12 večer měli vše v campu na Mokřadech. Tábor, pivko, pokec s Milovickejma a spát. Ráno klasika snídaně, přihlášení a jde se závodit 1. trial 1. pokus já využil sjezd cizí brankou z těžší kategorie 2x a nasbíral 38 trest. bodů. Následoval 2. pokus já znovu využívám tu cizí bránu ve sjezdu, ale tentokrát po spuštění z horní hrany brzdím a jak blbec dál držím. Auto se vlivem brzd a kinekou nakopleho zadku vzpírá na přední a já mega kokot stále nepovoluji brzdu abych to mu ujel. Snílek Následovalo svíce na čumáku, kotoul na střechu a deformace kabiny. Po té jsem se zorientoval a chcípl motor, zatažení břicha a vycvaknuti pásu abych kufrem mohl vylíz ven.


Chtěl jsem vůz sice ke konci roku rozkuchat na dily a použít jinde, ale takhle jsem si to fakt nepředstavoval, ještě kvůli mé debilitě na tak trapným místě PalecDoluRozčarovánekNasránek
Nejvíc mě ale samozřejmě těžší že jsem to přežil jen s pobouchanym ramenem, přilba i pásy fajn ale příště už i rám.
Díky bože a budu rád vzpomínat na to co jsem za 5 let s Off Grandama prožil, projel, vyjel, sjel, výtah porazil atd.....

teď jsem se na tebe díval u kámoše na videu. Má to pěkně nahraný. A zrovna si říkal....kurva kurva proč stojí na brzdě, už to pusť...a pak ta pecka. No dobře, že jsi přežil! Viděl jsem stranu spolujezdce, a tam bych sedět nechtěl ble_ju
Jinak, MartyHQ jsem zrovna hodil svoje ZG na díly...to je náhoda Chehták
Je to někde na trubce nebo tak?

Odesláno z mého motorola one vision pomocí Tapatalk

Jeep Grand Cherokee ZG 1996 4.0l LPG, NP242, 5,5" Long Arm přední 3 link, Zadní CH 8,25(z jeep KJ) - LOKKA automatka, Silverstone mt-117 x-treme 33x10,5 R15, Dual Battery, 50" curved LED BAR,

Fiat Freemont 3,6 pentastar + LPG Blackcode
14-09-2021 12:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #97
RE: Pete awd - ZJ 5.2
to nevím, on tam byl a natáčel to, takže mi to ukazoval v telefonu. Jestli to dal na rouru jsem se neptal

05 WK HEMI - daily Láskovník
08 WH SRT - summer weekends only
97 XJ diesel - OFF
98 ZJ diesel - stock
14-09-2021 02:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pete awd Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 08-11-2015
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #98
RE: Pete awd - ZJ 5.2
Mám taky video je to v povzdálí, přes watsapp,ale nejde mi jsem vložit. Hele dílů mám docela dost a první plán vše od dveří nahoru odřezat a udělat rám jsem včera zamítl.
Nápravy půjdou za chvíli na "repas" a pak na G.Ch 5.9
Gumy půjdou hned na Cherokee "Sheriff"
Motor s El. i s komplet převodovkou v budoucnu zamyšlen repas a implantace do Sheriffa (+ nápravy z Hlídky y60 )

Byly to moc pěkný léta a těší mě že jsem mnohokrát byl jediný na trialu startující Grand Cherokee ZJ V8 ( i teď na posledy )
Good Luck pro všechny Off ZJ V8


Přiložené soubory Miniatury
       

Chevy Silverado 1500 Z71 exCap 04'5.3/AT32" Town Truck
Jeep ZJ 98'5.9/AT28" Fast SUV
Chevy Tahoe 2door 97'5.7/AT32" Green Monster
Jeep XJ 2door2.1D/4"home lift/MT33" Off Sheriff
Jeep YJ 4.0/MT37"-39" Moab Off
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14-09-2021 03:48 PM od pete awd.)
14-09-2021 03:46 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro pete awd za tento příspěvek:
martiniano, Jarda K
Maxdrtic Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 678
Připojen(a): 09-03-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #99
RE: Pete awd - ZJ 5.2
Kuwa chlope mě teda hoooooohně zamrazilo když jsi s tím placl, stali jsme o dvě sekce dál a cuceli na prototypy. Hlavně že jsi z toho vyvázl vcajku. :palec na horu:

JK 2,8CRD, 2011
KJ 2,8CRD, 2004
XJ 2,5TD, 1995 Country.
14-09-2021 08:12 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)