Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
renovace a nd na YJ 4,2
Autor Zpráva
Boboš Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 20-09-2015
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
renovace a nd na YJ 4,2
Zdar ve spolek, po mnoha letech snech o Jeepu se ke mně dostal Wrangler 4,2 v stavu nevhodném na komunikace, a tak společně se švárou (mekanikem, páč já sem anitalent) sme počaly rozborku... a teď přichází moře otazek Chehták než půjde rám na komax, co vše převařit a připravit... Volba motoru dle pročtení různých fór není nejšťastnější a tak přijde výměna... dotaz 1. co vše se musí upravit při osazení 4,0 HO ? dotaz 2. když už by se sháněl dárce (XJ) co z něj použít i nápravu? (přední i zadní) má to cenu? sou na tom lepe? dotaz 3. jak moc složité by bylo použít jako dárce těchto dílů ZJ 5,2 Neviňátko Plány mam pořídit podvozek RC 2,5'' + 2'' boudalift RC, budu s ním jezdit 90% asfalt... ale občasné vyjížďce se bránit nehodlám a rád bych s ním i něco vyjel... Dotaz 4. najde se někdo poblíž Liberce kdo má YJ 4,0HO na přípanou konzultaci a juknutí se jak to funguje a co kde je? Děkuju za každou pomoc / radu Stydílek
20-09-2015 10:24 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Boboš za tento příspěvek:
steveek
Blackflamesiczi Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 17-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #2
RE: renovace a nd na YJ 4,2
(20-09-2015 10:24 AM)Boboš napsal(a):  Zdar ve spolek, po mnoha letech snech o Jeepu se ke mně dostal Wrangler 4,2 v stavu nevhodném na komunikace, a tak společně se švárou (mekanikem, páč já sem anitalent) sme počaly rozborku... a teď přichází moře otazek Chehták než půjde rám na komax, co vše převařit a připravit... Volba motoru dle pročtení různých fór není nejšťastnější a tak přijde výměna... dotaz 1. co vše se musí upravit při osazení 4,0 HO ? dotaz 2. když už by se sháněl dárce (XJ) co z něj použít i nápravu? (přední i zadní) má to cenu? sou na tom lepe? dotaz 3. jak moc složité by bylo použít jako dárce těchto dílů ZJ 5,2 Neviňátko Plány mam pořídit podvozek RC 2,5'' + 2'' boudalift RC, budu s ním jezdit 90% asfalt... ale občasné vyjížďce se bránit nehodlám a rád bych s ním i něco vyjel... Dotaz 4. najde se někdo poblíž Liberce kdo má YJ 4,0HO na přípanou konzultaci a juknutí se jak to funguje a co kde je? Děkuju za každou pomoc / radu Stydílek

vim o kompletni 5,2 rachlej na bok v LPG asi predface ale nevim na 100% a cenofku jsme resily okolo 15 000,- ale je to rok zpet ale udajne mu tam porad stoji nekde u razic neco cicenic tady na jihu telefon mozna dohledam
Pripadne xj 4,0 bude motor k mani ale az ho vyndam a to je na hoooooodne dlouho
jinak 5,2 tam dal kurtak nekde tu bude mit vlakno

nemám jeepa , protoze mám rozum a jezdím fordem (vtip musim preci provokovat)
Ale manželce jsem koupil Dodge ale to je tajné
Tak už mám Jeppppa :-) 725505674
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-09-2015 10:29 AM od Blackflamesiczi.)
20-09-2015 10:27 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Boboš Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #3
(20-09-2015 10:27 AM)Blackflamesiczi napsal(a):  
(20-09-2015 10:24 AM)Boboš napsal(a):  Zdar ve spolek, po mnoha letech snech o Jeepu se ke mně dostal Wrangler 4,2 v stavu nevhodném na komunikace, a tak společně se švárou (mekanikem, páč já sem anitalent) sme počaly rozborku... a teď přichází moře otazek Chehták než půjde rám na komax, co vše převařit a připravit... Volba motoru dle pročtení různých fór není nejšťastnější a tak přijde výměna... dotaz 1. co vše se musí upravit při osazení 4,0 HO ? dotaz 2. když už by se sháněl dárce (XJ) co z něj použít i nápravu? (přední i zadní) má to cenu? sou na tom lepe? dotaz 3. jak moc složité by bylo použít jako dárce těchto dílů ZJ 5,2 Neviňátko Plány mam pořídit podvozek RC 2,5'' + 2'' boudalift RC, budu s ním jezdit 90% asfalt... ale občasné vyjížďce se bránit nehodlám a rád bych s ním i něco vyjel... Dotaz 4. najde se někdo poblíž Liberce kdo má YJ 4,0HO na přípanou konzultaci a juknutí se jak to funguje a co kde je? Děkuju za každou pomoc / radu Stydílek

vim o kompletni 5,2 rachlej na bok v LPG asi predface ale nevim na 100% a cenofku jsme resily okolo 15 000,- ale je to rok zpet ale udajne mu tam porad stoji nekde u razic neco cicenic tady na jihu telefon mozna dohledam
Pripadne xj 4,0 bude motor k mani ale az ho vyndam a to je na hoooooodne dlouho
jinak 5,2 tam dal kurtak nekde tu bude mit vlakno

Díky, a ten 4,0 tam sedí bez úprav? jinak není problém pomoci s vyndáním, alespoň by byl čas pokecat Smíšek
20-09-2015 10:58 AM
PETARDAK Offline
JEEPař z Valach :-)

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #4
(20-09-2015 10:24 AM)Boboš napsal(a):  ..... než půjde rám na komax....

Nasránek Tohle určitě nééé! Kvalitně provedený komax, ve dvou vrstvách, na zinkovém základu používám na pevnostní nárazníky a tam se osvědčil PalecNahoru
Ale na rám auta, hlavně pro jeho neopravitelnost, použij určitě něco měkčího.

Jinak změna motoru, je vždy o řadě problémů a úprav, hlavně na elektro a příslušenství... nikdy to není "bolt-on" Mrkálek

"takovej benzínovej machr, co vidí kousek polní cesty s blátem a nejede......" Z_trnda_fiba
http://jeepforum.cz/showthread.php?tid=1207
20-09-2015 11:38 AM
lucius Offline
středo Slovan

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 44
Příspěvek: #5
A dostat komaxit dolů je taky pakarna. Musel jsem disky čistit copankovym kartacem ve flexe. Piskovani nešlo, nebo šlo ale pomalu a řekli mě že by to bylo finančně nesmyslné . Normálně cena je 600kc/h. Při piskovsni se jim od komaxu písek odrážel

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen 25.9.1992; 5,5" ; MT 33x10,50R15; lpg;
http://lucius69.rajce.idnes.cz/
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
20-09-2015 11:57 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 53
Příspěvek: #6
Ale jde to, akorát ne pískem, ale drtí nebo brokama. Písek je moc jemnej. Na rámu hrubší povrch nevadí Tvrďák

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-09-2015 12:01 PM od DwPetr.)
20-09-2015 12:00 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Boboš Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #7
no dobrá, přímo komax ne ale u nás mají nějaký spec. základ co je antikorozní a prý strašně moc vydrží... tak aspoň to... jinak mě zajímá jestli to uchycení motoru je stejné a jestli pasuje man.převovka... el. je jasné ze se bude muset překopat...
20-09-2015 12:10 PM
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvek: #8
Používám epoxidový zinkofosfátový základ, a na to pololesklý černý polyuretan. Když se budem bavit o tom co je nejlepší, tak to je jednoznačně galvanické zinování, to všechno ostatní je jen berlička.

Kdyby nebylo zbytí, tak bych to nechal opískovat a našopovat, pak to ještě přestříkl třeba tím epoxidem a uretanem.

Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-09-2015 12:16 PM od DwPetr.)
20-09-2015 12:13 PM
Boboš Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #9
tak pískovat to budem i s boudou... Mrkálek no ale před povrchovkou bych měl rád vše převařené a připravené... Smíšek tak se snažím zjistit co vše nás vlastně čeká.. zatím se nějak nedozvídám jestli sedí uchycení motoru 4,2 a 4,0 k rámu... a je někdo z vás poblíž Liberce? tůůůze rád bych se s ním svezl ať vím na co se vlastně mám těšit od 4,0 Smíšek a hlavně ať můžem porovnat rozdíl...
20-09-2015 12:43 PM
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvek: #10
No já si hlavně myslím, že ten rozdíl ve váze zase tak markantní není 4.0-5.2 Někde jsem to měl dokonce vyhledaný, ale už nevim kde jsem to psal. Zase ohledně TP bude 4.0 schůdnější.

Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
20-09-2015 01:13 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)