Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výpustný šroub do převodovky
Autor Zpráva
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #1
Výpustný šroub do převodovky
Na WJ toho moc nedělám, jednak je ve stavu kterej to tolik nevžaduje, a taky nerad bych do něho zbytečně zasahoval. Jednu věc jsem si však neodpustil. Už jsem s tim počítal že to udělám na žlutým, a i tady. Když jsem měnil olej v automatu, tak jsem se samozřejmě polil, moje chyba, mám mít pořádnou vypouštěčku, nebo odsávačku. Nicméně výpušťák jsem tam dát chtěl. Jednak proto abych mohl udělat ještě dvě tři výměny - průplachy, a nemusel sundávat vanu - těsnění atd.. a taky až budu měnit filtry, tak abych si vanu vypustil a v klídečku ji sundal čistejma rukama.

Prakticky jsem kalkuloval se třema variantama
1) matku bodnout do vany, a šroub s podložkou přitáhnout přes stěnu vany, tak jak je to na olejový vaně Nevýhoda je, že ať už kolmo, na dno nebo na bok, vždycky zbude asi centimetr oleje, co zůstane za hranou. To zas ale už není tolik.

2) matku obvařit zvenčí, na magnetce ubrat to zaoblení a vypustit tak vanu celou, vypadá to však blbě, fušérsky.

3) na vanu navařit vodovodní kohoutek, olej se dá měnit i bez použití nářadí, avšak když se najde zlomyslnec, vypustí olej na parkovišti, a auto je nepojízdné.

Nakonec jsem zvolil variantu 1, šroub se umístil do zadní části, do rohu který je nejníž, a do zadní části, která je dobře viditelná a přístupná i ze země, a dá se tak případně zkontrolovat, či dotáhnout.

Sundání převodovky, klasicky 15 šroubů, nalepená na tmelu, po odloupnutí šroubovákem vlna polila mě od xichtu přes mobil v kapse až po pantofle. Pro ekology, s problémy jsem počítal, na zem nainstaloval záchytné zařízení a na nedaleký potok nornou stěnu, pro případ, že oleje bude víc, než 6,5l servisní náplně. Převodovka je 45RFE (WJ do roku 2002) pak už je 545RFE, to je převodovka s rychlostí navíc, pak ty 02jky nemaj mít lepší spotřebu... V týhle převodovce jsou dva fitry. Vana je v originále lepená na tmel, a v náhradě se prodává gumové těsnění.

Olej byl bez nečistot, bez obrusu. na magnetu bylo trošku pasty ale jinak čisto. Olej byl jakž takž průhledný, červený. Originál byl však čistější, růžovější. Měřeno za tepla na HOT, na N a padlo mi tam zhruba 7 litrů. Přesně to nevim, jednu 5l jsem bral a jednu už jsem doma měl, ale něco jsem z ní už dolíval.

Po zahřátí těsnění dotažený cca na 10nm nesákne, drží. Šroub po zahřátí trochu vzlínal, po dotažení dobrý, uvidim ráno a pak až něco najedu. Vypadá to však že se to usadilo a je to dobrý.

Šroub je 14x1.5

   
   
   
   
   
   

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02-06-2015 10:12 PM od DwPetr.)
02-06-2015 10:01 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro DwPetr za tento příspěvek:
petr3220
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #2
RE: Výpustný šroub do převodovky
45 a 545 se liší jen SW. HW toho automatu je stejnej Mrkálek
02-06-2015 10:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #3
RE: Výpustný šroub do převodovky
Jo jo nějak tak je to psaný. Zas tak dobrej v angličtině nejsem, tak jsem to přeložil, že u tý 545 je nějaký přeřazení navíc či co. proto ta 5tka.

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
02-06-2015 10:15 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #4
RE: Výpustný šroub do převodovky
(02-06-2015 10:15 PM)DwPetr napsal(a):  Jo jo nějak tak je to psaný. Zas tak dobrej v angličtině nejsem, tak jsem to přeložil, že u tý 545 je nějaký přeřazení navíc či co. proto ta 5tka.

Je tam ješte jeden O/D má to dva za sebou. Jde to nechat přehrát drbem.
02-06-2015 10:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
DwPetr, jojo712
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #5
RE: Výpustný šroub do převodovky
No vida, já když objednával filtry, tak jsem schválně podíval jestli je nějakej rozdíl, aby mi nepřišlo něco jinýho.

Je to složitý to přehtátí? dělal už to někdo kromě Pala kterej to umíSmíšek

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
02-06-2015 10:20 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #6
RE: Výpustný šroub do převodovky
Měli by to umět všude. Vím, že v Praze si to nechával někdo přehrát.
02-06-2015 10:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #7
RE: Výpustný šroub do převodovky
545RFE je sestirychlostni ( tri kose) prevodovka se SW upravou na 5 rychlostni. Ma dve dvojky. Jednu pro razeni nahoru a druhou na podrazeni dolu. 1,5 a 1,69. V kombinaci s lockupem radi 8 stupnu vpred a 3 vzad. Tolik uvadi Crysler. Tech 8 se tezko ale vypozorovat da, ty 3 vzad jsem nevypozoroval dodnes Chehták

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
02-06-2015 10:34 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarda 58 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 106
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 29
Příspěvek: #8
RE: Výpustný šroub do převodovky
(02-06-2015 10:34 PM)JaneK napsal(a):  545RFE je sestirychlostni ( tri kose) prevodovka se SW upravou na 5 rychlostni. Ma dve dvojky. Jednu pro razeni nahoru a druhou na podrazeni dolu. 1,5 a 1,69. V kombinaci s lockupem radi 8 stupnu vpred a 3 vzad. Tolik uvadi Crysler. Tech 8 se tezko ale vypozorovat da, ty 3 vzad jsem nevypozoroval dodnes Chehták

Zkoušel jsi už někdy couvat ??

"" benzín je odpad při výrobě nafty JazykoPlaz ""
02-06-2015 10:50 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #9
RE: Výpustný šroub do převodovky
Kdyz jsi mi ujel na dalnici zprvu to vypadalo ze jsem zacal couvat JazykoPlaz

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
02-06-2015 11:57 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
jost
Unregistered

 
Příspěvek: #10
RE: Výpustný šroub do převodovky
Vypustny sroub tam neni zamerne Mrkálek jednak zdroj potizi a jednak to servisy vede k tomu ze vymeni jen olej a na filtry se vyprdnou. Menim olej v prevodovce cca 50-60 tis. Delam to si to sam pak vim ze je to ok. Mrkálek
03-06-2015 07:54 AM
Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)