Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Autor Zpráva
dracekvo Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 153
Připojen(a): 12-12-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Zdravím,
tak jsem od středy také jeepař a hned bych měl několik dotazů a problémů :D Tak pokud by mi někdo odpověděl, byl bych rád.

1. Jak na ochranu podvozu se subrámem? Nerad bych to jen něčím popatlal a nechal to pod tím reznout dál. Jak se to řeší?

2. Výmena rozvodky za 242. Má to najeto 140 tis mil. a prý 249 ještě měněná nebyla. Takže počítám že je na hraně své životnosti. Tohle jsem ještě nikdy nedělal. Byl by někdo ochotný mi to u sebe udělat s mojí pomocí? Samozřejmě to nechci zdarma. Kolik by asi byla cena?

3. chtěl bych vyměnit rádio a nějaké normální na MP3, ale chtěl bych zachovat funkční ovládání z volantu. Zkoušel někdo použít nějaký adaptér? Viz třeba tento http://www.pac-audio.com/...ductId=1016&CategoryID=29

4. jaká je v tomto voze diagnostika? Lze použít nějakou univerzál obd2? Chtěl bych motor před monžátí LPG dát pořádně do kupy. Při tomto nájezdu už určitě budou chtít vyměnit lambda sondy a kdo ví co dalšího.

5. K montáži LPG. Chtěl bych zkusit dát pod auto 2x60L nádrž, ale majitel mi něco říkal že vzadu je před nádrž plech (asi country packet, nebo jak se to menovalo) a že je docela problém ho odmontovat. Neví o tom někdo něco?

6. Někde jsem našel něco o tom, že je možné do tohohle auta dodělat kabinovej filtr, ale už to nemůžu najít. Je to možné?

7. Počítadlo ujetých mám v mil. Lze ho nějak přepnout do km?

8. Při jízdě z kopce mi to pořád ukazuje min spotřebu 6 L/100. To je vlastnost, nebo chyba? Všechny auta co jsem měl mi ukazovaly vždy 0. Když jsem si ho vezl domů, tak jsem jel lehká noha a bralo to nějakých 18L na 100km.

9. Příde mi, že to má docela vůli v řízení. Po čem jít jako první?

10. Při odemčení se mi vždy přeštelují sedačky a zrcátka. Jak zjistím číslo ovladače, kterým jsem odemk, abych věděl do jaké paměti uložit?

11. Jak ověřit stav 249? Když jezdím dokola, tak mi nepříde, že by se auto nějak šponovalo, ale to nemusí znamenat, že už částečně stále nesvírá? Je na to nějaká lepší metoda?

12. Někdo píše, že má na tom samém autě tažné na 3,5t. Já mám orig USA a je psané na 2,5t. Lze to nějak přetypovat?

Děkuji všem předem za pomocné rady. Případně, kdyby někdo znalý by mi byl ochotný celé auto proklepnout, klidně přijedu s lahví něčeho dobrého :)

Subaru Legacy, Subaru Outback, Peugeot J5 alkovna.
Jeep G.Ch. Orvis - prodán
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-12-2014 01:51 PM od dracekvo.)
12-12-2014 08:43 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
carlito Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 417
Připojen(a): 07-04-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #2
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
To potřebuješ někoho kdo se opravdu nudí Chehták

...máš pročtený fóra? jeep-club.net, offroadforum.cz.... tam je toho mraky

ZJ 5.2 old fashion
12-12-2014 11:07 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
dracekvo Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 153
Připojen(a): 12-12-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Jo jo. už asi 14 dní čtu. Ale zrovna tohle sem tam nikde nenašel, nebo je to někde hluboko zahrabaný. Zas nemám tolik času abych to přečetl opravdu celé.
12-12-2014 11:28 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #4
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
U ZJ nevim, ale WJ ma ovladace a pameti znaceny kazdy jinou barvou. Cernej jedna pamet a piskova barva druha pamet.

Prepnout u ZJ asi z mili na km nepujde. Na vymeny za 242 jsou tu dve docela obsahly temata, a je toho vic, nez aby sr s tim znovu sem nekdo rozepisoval. Cihni tam a nastuduj;-) radio by mohli delat cinani. Multimedium jako.nahrada za origo i s podporou ovladani z volantu. Mel jsem ho ve WJ. Mas vuli v rizeni, nebo jen pocit? To auto je takovy vic gumovy nez nejaka zehlicka osobak :-D

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
12-12-2014 11:42 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
dracekvo Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 153
Připojen(a): 12-12-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Ovladačů jsem se nevšiml, jestli druhý je jinak barevný, na to se hned podívám, v tom druhém jsou totiž vybité baterky, tak sem ho hodil do kastlíku a ani nezkoumal. :)
Témata o výměně za 242 jsem pročetl, ale netroufám si na to sám.
Měl bys odkaz jaké rádio si měl ve WJ?
Já právě nevím jak by se to mělo chovat, ale příde mi, že je tam vůle. Jakoby část otočky volantem je bez reakce na změnu směru jízdy.
12-12-2014 11:50 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #6
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
242 můžeš pustit z hlavy, evidentně je zdravá - až bude po ní, tak to poznáš

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
12-12-2014 12:25 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #7
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Kupoval jsem ho v chrysler shop.cz v lysolajich ale bude toho plnej ebay
Tohle jsem mel ja http://m.ebay.com/itm/Auto-DVD-Player-GP...1048291543

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12-12-2014 12:28 PM od KaCzaba.)
12-12-2014 12:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #8
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Aha tak asi kecam. Pri.letmym nahledu mi to nic nenaslo. Ze by se s temahle starsima nezabyvali? :-(

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
12-12-2014 12:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
dracekvo Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 153
Připojen(a): 12-12-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #9
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
Asi ne, bo pro zj jsem nic nenašel. Zkusím potom někdy objednat tu PAC redukci a k tomu třeba obyč alpine. Jde mi jen o přehrávání mp3 a zachování ovládání z volantu. DVD nepotřebuju.
12-12-2014 12:35 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
CzechDave Offline
Amatérský jeepař

Příspěvků: 687
Připojen(a): 01-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #10
RE: Dráčkův 5,2 Orvis rv.97
(12-12-2014 11:50 AM)dracekvo napsal(a):  Já právě nevím jak by se to mělo chovat, ale příde mi, že je tam vůle. Jakoby část otočky volantem je bez reakce na změnu směru jízdy.

Vůli poznáš. Já teď přesně to samé řeším na svém jeepu. Jak už mi poradili jiní, nejprve okoukni, zda nemáš volné křížky na volantové tyči, mohou být vyběhané a kvrklají se. Pokud to nejsou křížky, je vyběhané servo a to je na jeho výměnu. Jinak řízení je gumové, protože jsou na předku dlouhatánské tyče a tlumič řízení, ale u mne když při vypnutém nebo i zapnutém motoru jemně pohybuju volantem, jen špičkami prstů, je znát, že se pootáčí úplně lehce a bez odporu asi o 2 -3 cm.

Ex-policejní Jeep XJ Cherokee '94, 4.0HO + automat, Benzín + LPG
*** Řídit pod vlivem omamných látek je nezákonné s jedinou výjimkou: řídit pod vlivem Jeepa. ***
12-12-2014 12:52 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)