Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jelenovo WJ 4.0
Autor Zpráva
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #31
RE: Jelenovo WJ 4.0
Když nebude moc couvat,tak stačí udělat jen jeden. valim_se_smichyvalim_se_smichy

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
01-10-2014 07:44 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jelen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 681
Připojen(a): 24-07-2013
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #32
RE: Jelenovo WJ 4.0
No jistě, že udělám všechny, ale časem, teď jsem se vyždímal na tom motoru. Jo jeden dotaz: když zařadim D, začnu se rozjíždět, tak v převodovce jakoby trošičku pohvizduje - frekvence - tón se mění podle rychlosti, když se auto rozjede a jednička se chytne, tak už to pak nedělá. Jen při rozjezdu v malejch rychlostech. S automatama moc zkušeností nemám. Je to normální, nebo závada?

1999 WJ 4.0 Laredo
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01-10-2014 07:49 PM od Jelen.)
01-10-2014 07:48 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jelen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 681
Připojen(a): 24-07-2013
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #33
RE: Jelenovo WJ 4.0
Jen dodám, že automat řadí krásně hladce, neklouže a není s ním jiný problém. Jen když zařadím R, tak s autem škubne. na D neškubne (stojim na brzdě a zařadim z N).

1999 WJ 4.0 Laredo
01-10-2014 08:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Andrejjeep Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 195
Připojen(a): 15-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #34
RE: Jelenovo WJ 4.0
Nemenil si pred časom olej v automate?
Na 4l Wj je starý automat ešte z doby ZJ a ten občas mal zvuch "CHrysler one" Ak auto chodí normálne tak by som sa moc nevzrušoval. Mal som to na svojom starom 4l a AT predával ked mala na hrbe cez 300 tis. km a šla do druhého ZJ.

Skontrolu olej, časom to môže samo od seba prestať, alebo po ďalšej výmene oleja.

A.

WJ 4l 2004 - proste sériová leštenka
02-10-2014 11:35 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jelen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 681
Připojen(a): 24-07-2013
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #35
RE: Jelenovo WJ 4.0
Auto má 314 tisíc. Nicméně jsem zjistil, že oleje bylo málo. ( na N s nahozenym motorem) tak jsem dolil a je to lepší. Tim se dostávám k další záhadě. Mizí olej z automatu. Po výměně motoru tam prý nalili 3 litry, mezi rysky. Dnes jsem to kontroloval a bylo tam jen na kraji měrky. Stálo to na trávě, tak nevim, jestli to někde kape. Kde by to mohlo téct?
Dnes to nechám stát na betonu, tak uvidim. Zespoda je to celý zablitý, tak to umeju a pak se uvidí.

1999 WJ 4.0 Laredo
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 02-10-2014 02:37 PM od Jelen.)
02-10-2014 02:34 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
cibusp Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 574
Připojen(a): 24-08-2012
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #36
RE: Jelenovo WJ 4.0
3l dolejt, to je docela darda na Chryslera převodovku, i blbuvzdorná Aisina v XJ když jí chybí litr+ nejede.. jseš si jistej že jsi koukal na správnou stranu měrky (nevím sice jak WJ, ale XJ, ZJ maj na jedný straně HOT, na druhý COLD, a ještě na měrce připsáno v jaké poloze voliče AT se měří)...

jinak jsou 4 varianty, kudy ti to může blejt
1. gufero u měniče - pokud ho vytáhli, a pak měli problém se trefit (vlastní zkušenost)
2. těsnicí O-kroužek u měrky - pokud se měrka vyndá z převodovky, většinou se nepovede znovu zatěsnit starým kroužkem, a musí se dát nový
3. někde povolený těsnění na vaně automatu - neteče, jen sákne, a ATF-ku to bohatě stačí, aby si našlo cestu ven..
4. výstup na přídavku - taky je tam gufero...

anebo mě ještě napadá, co sem mi povedlo teď naposled na přídavce - ruplá hadička odvzdušněí, a olej je komplet po celým podvozku... nevšimneš si toho, ale prostě to tamtudy může blejt..

Ideál, opláchnout to zespoda, potom přejet nejlépe nějakým servošamponem, nebo pro fajnšmekry čističem brzd, zkusit natočit, a koukat.. případně to očištěný projet pár km, a pak kouknout, po několika km se musí projevit odkud to lítá..

Monty 4.0 nonHO - Dynomax, manuálně automatická AW4, 32" bačkory MT, 7-8" Bastard lift, LA, relokace houpaček vzadu, nějaká zahrada, pár světýlek a vysokej sosák

Jeepka Cherokee XJ 2.5 karbec, MY1985, modrásek s béžovym introšem, momentálně v rekonstrukci do originálu

!!773010585!!
02-10-2014 06:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jelen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 681
Připojen(a): 24-07-2013
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #37
RE: Jelenovo WJ 4.0
Dík za tipy, určitě to zkusim. Z měniče by to bylo vidět na frémě. Tady je celkem slušně zablitá vana. Že má měrka dvě strany jsem nevěděl, podívám se na to, to mi ušlo. Jediný, na co si vzpomínám, že na jedný straně byla měrka a na druhý jsem si všim specifikace oleje. (atf plus a nebo DX II.) Nicméně mám stejně o zábavu postaráno. Hřeje se PZ kolo jako blázen a smrdí obložení, takže rozhýbat prasátka, to bude zase job Nasránek . A další věc, na kterou mám naléhavý dotaz. Z ničeho nic začalo mít auto díru v plynu, když se rozjíždí z volnoběžných otáček. Ale jen na plyn, na benzín chodí úplně normálně. Taky má znatelně menší výkon na plyn. Začalo to dělat dneska, do teď byl klid. Nemáte někdo zkušenosti, čím by to mohlo být? Je tam sekvence, na ŘJ je napsáno elpigaz, nebo něco takovýho. Depresníček

1999 WJ 4.0 Laredo
02-10-2014 08:04 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
cibusp Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 574
Připojen(a): 24-08-2012
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #38
RE: Jelenovo WJ 4.0
řikám, nevim jak WJ Mrkálek to je na mě moc nový, a hlavně kutám se tu max v ZJ...Chehták na ten DXII bacha, pouze v případě nouze, do Chryslera patří Mopar 7176 neboli ATF +4!!!

Monty 4.0 nonHO - Dynomax, manuálně automatická AW4, 32" bačkory MT, 7-8" Bastard lift, LA, relokace houpaček vzadu, nějaká zahrada, pár světýlek a vysokej sosák

Jeepka Cherokee XJ 2.5 karbec, MY1985, modrásek s béžovym introšem, momentálně v rekonstrukci do originálu

!!773010585!!
02-10-2014 08:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jelen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 681
Připojen(a): 24-07-2013
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #39
RE: Jelenovo WJ 4.0
Určitě tam dám ATF+4, jen jsem psal, co bylo napsáno na měrce. Kouknu ještě jednou, jestli má hot a cold sekci, ale nevim nevim. Spíš mě štve ta ztráta výkonu na plyn.

1999 WJ 4.0 Laredo
02-10-2014 08:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jelen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 681
Připojen(a): 24-07-2013
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #40
RE: Jelenovo WJ 4.0
Tak zkoumám, zkoumám, pod autem bylo za celou noc sucho. Měrka má jen jednu hodnotu - hot. Jakej rozdíl je mezi hot&cold? O kolik to nabyde? Teď za studena je tam přesně na půl cesty, mezi začátkem měrky a stavem mezi ryskami. Což odpovídá cca max. dvoum cenťákum. U plynu jsem odhalil utrženej drátek na jedný trojici plynových vstřiků, vypadá to jako jakýsi termočlánek. Moc nevěřim, že to tim bude, ale zaletoval jsem ho a zaizoloval. Vždycky, když jsem se rozjížděl, tak v tom škublo, jak se propadly otáčky a pak vystartovaly. Hurá do dalšího dne s pokusy.
Jo a ještě jeden dotaz: mám tam cca 1/8 benzínu v nádrži, když jedu dlouhodobě do pravotočivé zatáčky, tak to chcípne, cca po 10ti vteřinách v té zatáčce. Je možné, že se benzín tolik odleje a cucne to vzduch? Včera jsem sjížděl od letiště jakoby na Bílou Horu, na Řepy a v tý zatáčce (cca 270°) to kleklo. Je to trochu nepříjemný, když člověk musí v tom nájezdovym pruhu zastavit, párkrát otočit klíčkem, aby si to nasálo a pak nastartovat.

1999 WJ 4.0 Laredo
03-10-2014 12:38 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)