Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paulie´s WJ thread
Autor Zpráva
paulie Offline
Jeep sběratel

Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #1
Paulie´s WJ thread
Tohle vlákno jsem založil proto,abych se se všemi mohl podělit o mé zkušenosti z běžných oprav na wj. Předem říkám že nejsem žádný odborník a občas potřebuju poradit,ale jeep mám rád Láskovník a myslím,že aspon trochu tomu rozumím. Takže. začneme. Včera jsem začal dělat montáž us tažného a nějak se to zvrtlo a auto je už i bez nádrže Chehták Když už jsem sundal nárazník,řekl jsem si,proč nesundat nádrž a neočistit ji a nabarvit ten kryt pod ní. 1. věc kterou jsem možná trochu podělal je ta,že když jsem rozpojoval palivový filtr,tak mi nešel rozpojit jeden konektor. Přidám fotku. U toho konektoru bylo potřeba zatlačit na takový plast směrem od filtru a ten plast má zamáčknout zobáčky držící trubičku,jenže plast jsem poškodil ale noakonec jsem to dostal ven. Předpokládám,že ten past je jenom od toho aby se to rozpojile,ne od toho aby to drželo pohromadě. v tom případě by mi to nevadilo,protože filtr se už měnit nemusí... Pak jsem sundal nádrž a naprosto mě udivovalo,jak jednoduše jdou všechny ty šrouby povolit... Kryt je plný bordelu,ale koroze je tam minimum,takže ho umyju a přetřu. Když k tomu byl tak dobrý přístup,tak jsem Vyměnil i olej v difu. Napřej jsem víko očistil ocelákem abych ho po namontování mohl nabarvit. Pak jsem začal odtahovat a nadával jsem,jak ti čůráci v servisu mercedes mohly ty šrouby tak moc dotáhnout,ještě k tomu když střed nápravy je z hliníku,ale co jsem nezjistil,byl jsem zřejmě první,co ten kryt sundával,soudě podle množství materiálu na magnetu,ale hlavně podle toho,že pod silikonem byly fiksou napsané nějaké čísla a ty se při čištění ihned smily. Přidávám i pár fotek difu. co myslíte,je to opotřebení normální? za sebe sy myslím že je. V předním difu nebylo absolutně žádné opotřebení,ale to bude asi tím,že je to většinu času 2wd. mám quadra-drive. při čištění silikonu jsem zakryl dif. hadrem a čistil jsem to opatrně špachtlí tak,abych ten povrch nepoškrábál,což se povedlo. Pak jsem vzal rtv Chehták Radši bych gumové těsnění ale nebylo po ruce. Použil jsem permatex rtv gear oil sealant A je to made in usa Tvrďák s permatexem jsem určitě spokojený. pak jsem rtv nanesl a víko napřed jehce rukou přitáhnul. asi za 10 minut jsem to dotáhl momentovým klíčem na předepsaných 30 n.m. (platí pro všechny nápravy dana) a tam kde silikon vylazl jsem to očistil hadrem. Takže to jsem dělal včera večer a dneska ten kryt nabarvím a naliju olej s přísadou. Takže doufám,že tohle vlákno bude aspon trochu užitečné a brzo přidám další postřehy Smíšek chtěl bych o sobě taky říct,že všechno se snažím dělat pečlivě a dávám si na tom záležet,jinak bych tohle všechno kvůli tažnému nedělal Chehták ,prostě chci aby mi to auto vydrželo ce nejdél Nevěřícník Jo a mé auto je: Jeep grand cherokee wg 2002 overland 4.7 HIGH OUTPUT

Přiložené soubory Miniatury

tel. 604353752
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-07-2017 06:25 PM od paulie.)
23-02-2014 09:05 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Mín@1979 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 29-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #2
RE: Paulie´s WJ repair thread
Pěkně jsi to rozebral Smíšek Já bych jen to víko difu natřel dřív než bych ho namontoval Mrkálek

Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 Limited r.v. 2000 KANADA - lift 2"
23-02-2014 09:11 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvek: #3
(23-02-2014 09:11 AM)Mín@1979 napsal(a):  Pěkně jsi to rozebral Smíšek Já bych jen to víko difu natřel dřív než bych ho namontoval Mrkálek

Mě se to víko líp čistilo na difu a na natírání tam ted mám místa dost Smíšek Zrovna jsem umyl nádrž a vyčistil hadice,za chvilku sem hodím fotky Smíšek

tel. 604353752
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23-02-2014 11:59 AM od paulie.)
23-02-2014 11:24 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvek: #4
... a nádrž po očištění

tel. 604353752
23-02-2014 11:59 AM
lucius Offline
středo Slovan

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 44
Příspěvek: #5
pěkný ....
a ten krásnej prostor JazykoPlaz PalecNahoru

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen 25.9.1992; 5,5" ; MT 33x10,50R15; lpg;
http://lucius69.rajce.idnes.cz/
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
24-02-2014 08:33 AM
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 143
Příspěvek: #6
ale ta zima tam Chehták

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
24-02-2014 08:39 AM
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvek: #7
(24-02-2014 08:39 AM)standa.t napsal(a):  ale ta zima tam Chehták

Pravda Chehták

tel. 604353752
24-02-2014 09:57 AM
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvek: #8
Tak,mám tu další poznatek. objednal jsem palivovy filtr od dvořáka a když jsem ho tam chtěl nasadit,tak jsem zjistil,že ten držák tam nepasuje. Vyřešil jsem to jdnoduše. Vzal jsem starý filtr a oddělal z něj držák,jsou tam 2 plechvé zobáčky které to drží. ty jsem šroubovákem rozdělal a pak jsem to přidělal na nový filtr. Značku toho filtru neznám,protože na té krabici není nic napsané. Výhodou původního držáku je taky to,že drží v silentblokách. Na fotce je vlevo držák z nového filru a vpravo nový filtr se starým držákem.

tel. 604353752
24-02-2014 10:05 AM
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvek: #9
A ted tu pro vás mám sice menší,ale učebnicový případ stupidity Nasránek Po sundání nádrže jsem si všiml že v tom ůložném prostoru na rozervu je několik děr. Hned mi to bylo jasné-montáž lpg. Nějakým podivným způsobem se snažili dvrtat a vybouchat ven držák heveru,takže jsou tam nezakryté díry a promáčkliny asi od kladiva. Ale to není všechno. Ten debil naholou který to vrtal použil dlouhý vrták a ve dvou místech navrtal nádrž! Sice ne na skrz,ale to bylo jen štěstí... V jednom místě je nádrž tak do poloviny tlouštky toho plastu navrtaná a v druhém jenom škrábnutá. jak můžete na fotce vidět,kolem místa vedou i hadičky s benzínem.

tel. 604353752
25-02-2014 03:15 PM
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvek: #10
Tak a je tu pokračování... kryt pod nádrž se nechal opískovat,pak se pozinkoval,natřel jsem ho základem,vrchem a pak jsem ho ještě přestříkal. A tady jsou fotky Smíšek

tel. 604353752
28-02-2014 12:59 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)