Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
První den s WK II 3,0 V6
Autor Zpráva
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 44
Příspěvek: #1
První den s WK II 3,0 V6
Nemohu se ve svém příspěvku nevyhnout srovnání s JKU,které jsem před nedávnem prodal a vyměnil za WK II.
1.První dojem ještě u prodejce: JKU může vyvolat na první pohled různé pocity, pro mne to byla při přebírání klíčků u prodejce jednoznačně vlna radosti a štěstí nad kultovním vozem s velkým charizma ,což bylo také hlavním důdvodem jeho koupě bez ohledu na všechny ostatní aspekty ,kterými se obvykle výběr vozů řídí. WKII má "ty koule" lépe schované, působí na mě především svou elegancí,svébytností a masivitou, designovou vyvážeností s předpokladem odolnosti proti stárnutí.
2.Uvnitř auta: Interiér působí poctivě,dobře se nastupuje, sedí se docela vysoko,skoro jako v JKčku,jde o SUV s odpovídajícím pojetím interiéru,ale JK 12 na to,že jde o pracovní Off nebylo na tom rovněž zle.Plusem pro mne je elektricky stavitelná poloha sedadla včetně bederní opěrky,který mi u JK moc chyběla,ovládací prvky na volantu,panelu palubky jsou podobné s JK, přínosem jsou bixenony a denní svícení. Novinkou pro mne je nožní /ruční/ brzda,je to trochu nezvyklé řešení. Krásné je noční podsvícení přístrojovky. Sedadla mají lepší boční vedení oproti JKčku. Zpracování plastů bude asi dobré, jde o nové auto,takže nic nevrže,snad to i vydrží.
Na zadních sedadlech je plusem středový sklopný pultík. Vynikající je rovněž dvouzonová klima-velmi účinná. Kufr je hluboký,ale plochý,pod víkem krom rezervy je dost úložného prostoru,takže je možno převážet řadu věcí,aniž se musí povalovat v kufru. Roletka,kterou v testech tak redaktoři kritizovali,vůbec nepůsobí zle a nijak neklepe. Praktické je otevírání okna pátých dveří.Novinkou je pro mne také bezklíčkové zamykání vozu,ale je praktičtější.
3.Jízdní komfort: to je pro mne nejpodstatnější změna,velmi markantní a příjemná. Motor V6 startuje tlačítkem,chod je velmi tichý,žádný klapot se nekoná,nástup výkonu je plynulý,člověk má pocit,že jede s benzínem a ne s dieslem,byť jde o nový nezajetý auto,tak motor jede velmi hladce a ochotně, automat řadí dokonale bez záškubů,největší pocitový rozdíl od JKčka s 2,8 CRD je plynulý zátah bez prodlevy a bez znatelného turboefektu,zde motor zabírá plynule. V autě je naprostý klid i ve 100km rychlosti. Na 2,5t auto až abnormálně dobře sedí v zatáčkách a přitom není nijak tvrdé,nerovnosti filtruje skvěle,do interiéru nejde hluk od kol, podvozek je nastaven skutečně výborně.
4.Spotřeba: Opakuji,jde o nový auto,nicméně jsem dnes jel svou obvyklou trasu,kterou jsem jezdil i s JKčkem,stejným stylem,stejnou rychlostí. Jaké překvapení, když po dojetí na počítači byla číslice 7,4. S JKčkem to pod 10 nešlo. Jo,a nádrž má 90 litrů,takže plná stojí téměř 3,5 tis.
Za jeden den a jednu ,nota bene, první jízdu s novým autem toho člověk moc neprožije,aby mohl rozdávat rozumy,přesto,nějaký ten dojem si odnese-S JKčkem to byl pocit vyjímečnosti,pocit,který zažívá malý kluk,když si z obchodu odnese hračku"kterou nutně potřebuje". S WKčkem, s tím mám pocit spokojenosti .

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
16-08-2013 09:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
Jan Pergler
Harley Offline
Pražák

Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 128
Příspěvek: #2
RE: První den s WK II 3,0 V6
Amen! Chehták

Kolika stupňový automat to má?

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" M/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.properform.cz
http://www.facebook.com/pages/Pro-Perfor...6449711157
16-08-2013 09:54 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvek: #3
já mám 240k a aut ještě V.st.,ale subjektivně přeřazuje lépe,než u JKU.

MB GLC
16-08-2013 09:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
daniel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Přidat uživateli hodnocení 20
Příspěvek: #4
gratuluji k peknemu autu

16 subaru outback
16-08-2013 10:09 PM
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvek: #5
Danieli, děkuji.Jedna otázka k tobě. Jaké pneu dávají na US verze. Já to mám na univerzálech- Michelin Latitude 265/60/18 M+S

MB GLC
16-08-2013 10:12 PM
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 53
Příspěvek: #6
Stál jsem u WKII 3.0 a ten motor běžel opravdu jako benzín. Žádný traktor. Krásné auto, hned bych si zvyklPalecNahoru

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
16-08-2013 10:16 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Xbike Offline
JK maniak

Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #7
tak ještě jednou velká gratulace PalecNahoru ...než jsem si před čtrnácti dny jel pro svoje JK, pořád jsem si říkal, jestli je to ok volba a nemám koupit taky WKčko Stydílek zatím své volby nelituji a užívám si to jako ty teď s new vozítkem JazykoPlaz ani mě moc tvoje rozhodnutí nepřekvapilo, za poslední dobu si ve svých komentářích pořád víc a víc mířil k WK, tak ať slouží Tvrďák

JK 11 Jeep Wrangler Unlimited Sahara 3.8 V6 automat - 2,5" lift Rubicon Express - 33" S/T maxx, MBRP Exhaust, Superchips Flashpaq, aFe Power Air Intake, Sprint Booster
Dodge Durango 5.7Hemi AWD R/T
16-08-2013 10:16 PM
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvek: #8
Xbike, rovněž děkuji. Je to taková nezvyklá konverze. Naprosto převažuje cesta směrem k JK,poněvadž Jeep je především o radosti a pocitech,což se rovná především JK. Já opakuji,jsem vděčen za to,že jsem si v životě mohl radosti s JK dopřát,akorát ne tolik,jak bych chtěl. Vzhledem ke svému používání auta a nespokojenosti s jízdními vlastnostmi na silnici jsem konvertoval k WK II. Jak jsem psal v úvodníku, WK II není vůbec "bez koulí",jen je rafinovaněji skrývá a o to více nepokrytě nabízí komfort. Možná pro někoho zdánlivě "nuda",pro mne naopak spokojenost. Nuance téhož vyvolají u každého jiný pocit a proto jezdíme v různých autech. Společné je však to, že Jeep je jen jeden .Láskovník

MB GLC
16-08-2013 10:23 PM
2quiet Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 17-04-2012
Přidat uživateli hodnocení 9
Příspěvek: #9
Gratuluji také, ať slouží. Já si s WK udělal radost minulý rok (po 10 letech čekání na Jeep )...Jak už tady bylo řečeno : Jeep nepotřebuješ, ten prostě musíš chtít...a jak tě charizma tohoto vozu dostane, jsi ztracen... :-) To lidi okolo nás s koncernovou fádní šedi (se spotřebou 4,34563589 l/100km) nemůžou pochopit... :-)
16-08-2013 11:56 PM
daniel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Přidat uživateli hodnocení 20
Příspěvek: #10
tak gumy jsou tady stejne....265/60/18 michelin latitude....koukal jsem se na sousedovo auto.....ja ma 245/70/17 goodyear fortera

16 subaru outback
17-08-2013 12:00 AM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)