Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DwPetr - WJ 4.0 projekt
Autor Zpráva
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 140
Příspěvek: #31
RE: DwPetr - WJ 4.0 projekt
(06-09-2013 07:31 PM)Pelany napsal(a):  
(06-09-2013 07:20 PM)standa.t napsal(a):  
(06-09-2013 06:32 PM)luky42 napsal(a):  Stando,neverim,ze plyn do sani ve V8 pracuje dobre uz jen kvuli objemu manifoldu.Ja ho tam mel 4 roky a neco sem se nalaboroval.2x jsem predelal mixer nakonec i sani ale nikdy jsem nedocilil toho aby fungoval bez toho,ze bych nemusel zuzit sani na prumer zhruba 40.takze motor priduseny a nad 3000/min se mu nechtelo zrychlovat ani moc tahat.Letos jsem si nechal udelat sekvenci a zatim naprosta spokojenost.Proti sani 6:1.Taky o 1,5 litru nizsi spotreba.Je zabava pres diagnostiku menit nastaveni map a zrovna to vyzkouset.Za me jedine sekvence.

no vždyť to na nějakým srazu můžeme porovnat Z_smoke já jsem s tím spokojenej, v normálním rozsahu otáček to jede k nerozeznání od benzínu, za tepla startuju rovnou na plyn, dlouhodobá spotřeba v rozmezí 15-20l. Je pravda, že nad 3000 už to moc použitelný není, nebo spíš jak kdy - na dvojku to točí přes štyry, ale na trojku jenom něco přes tři, pak už se tomu nechce - ale úpřímně, stejně ten automat to přes tři nepustí, to bych do řazení musel zasahovat ručně a proč bych to dělal? Vyměnil jsem přívodní trubku ze 6mm na 8mm a o něco se to zlepšilo. Taky se to zlepšilo s novým LPG filtrem, ale momentálně se zdá že mám nějakej bordel v nádrži a budu ho muset vyměnit zas. Jeden čas jsem měl cukání to předělat na sekvenci a ten technik mi rovnou řek, ať se na to vyprdnu, když to jede a žere takhle, že s tou sekvencí si o moc nepomůžu

A proč to nejde do otáček?
valim_se_smichy ano to je správná otázka, ptejme se tedy "proč to nejde do otáček" PalecNahoru
jo ty jsi se ptal mě? Tak to nevím Chehták
....
teď vážně - řekl bych že tam jde málo plynu. Ale proč, to se mi zatím zjistit nepovedlo, může být slabej reduktor - je jenom do 140kw, nebo vadnej jeho první stupeň - protože když dochází plyn a klesne tlak v nádrži, tak to jede líp, může to škrtit fltr, může bejt blbě navrženej difůzor - možná místo jednoho většího by byly lepší dva menší, nevím, občas to řeším, ale to omezení je opravdu tak zanedbatelný, že to řešit nepotřebuju - na normální i svižnou jízdu to funguje dostatečně, jedinej moment, kdy to vadí je, když ve 130kmh dám "podlahu"

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-09-2013 07:49 PM od standa.t.)
06-09-2013 07:41 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #32
Ne, vážně, zkušenosti s tím samozřejmě nemám, ale čekal bych, že právě v režimu plného plynu to bude v tomhle ohledu to nejjednodušší.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
06-09-2013 07:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvek: #33
(06-09-2013 07:41 PM)standa.t napsal(a):  
(06-09-2013 07:31 PM)Pelany napsal(a):  
(06-09-2013 07:20 PM)standa.t napsal(a):  
(06-09-2013 06:32 PM)luky42 napsal(a):  Stando,neverim,ze plyn do sani ve V8 pracuje dobre uz jen kvuli objemu manifoldu.Ja ho tam mel 4 roky a neco sem se nalaboroval.2x jsem predelal mixer nakonec i sani ale nikdy jsem nedocilil toho aby fungoval bez toho,ze bych nemusel zuzit sani na prumer zhruba 40.takze motor priduseny a nad 3000/min se mu nechtelo zrychlovat ani moc tahat.Letos jsem si nechal udelat sekvenci a zatim naprosta spokojenost.Proti sani 6:1.Taky o 1,5 litru nizsi spotreba.Je zabava pres diagnostiku menit nastaveni map a zrovna to vyzkouset.Za me jedine sekvence.

no vždyť to na nějakým srazu můžeme porovnat Z_smoke já jsem s tím spokojenej, v normálním rozsahu otáček to jede k nerozeznání od benzínu, za tepla startuju rovnou na plyn, dlouhodobá spotřeba v rozmezí 15-20l. Je pravda, že nad 3000 už to moc použitelný není, nebo spíš jak kdy - na dvojku to točí přes štyry, ale na trojku jenom něco přes tři, pak už se tomu nechce - ale úpřímně, stejně ten automat to přes tři nepustí, to bych do řazení musel zasahovat ručně a proč bych to dělal? Vyměnil jsem přívodní trubku ze 6mm na 8mm a o něco se to zlepšilo. Taky se to zlepšilo s novým LPG filtrem, ale momentálně se zdá že mám nějakej bordel v nádrži a budu ho muset vyměnit zas. Jeden čas jsem měl cukání to předělat na sekvenci a ten technik mi rovnou řek, ať se na to vyprdnu, když to jede a žere takhle, že s tou sekvencí si o moc nepomůžu

A proč to nejde do otáček?
valim_se_smichy ano to je správná otázka, ptejme se tedy "proč to nejde do otáček" PalecNahoru
jo ty jsi se ptal mě? Tak to nevím Chehták
....
teď vážně - řekl bych že tam jde málo plynu. Ale proč, to se mi zatím zjistit nepovedlo, může být slabej reduktor - je jenom do 140kw, nebo vadnej jeho první stupeň - protože když dochází plyn a klesne tlak v nádrži, tak to jede líp, může to škrtit fltr, může bejt blbě navrženej difůzor - možná místo jednoho většího by byly lepší dva menší, nevím, občas to řeším, ale to omezení je opravdu tak zanedbatelný, že to řešit nepotřebuju - na normální i svižnou jízdu to funguje dostatečně, jedinej moment, kdy to vadí je, když ve 130kmh dám "podlahu"

Tak to potom ale musíš jet na chudou směs, ne? Tedy pokud to nezpůsobuje ten difuzor...

06-09-2013 07:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvek: #34
v normálním režimu jse směs OK, možná i bohatší, chudá je potom v těch vyšších točkách, ale to tě samo donutí ubrat plyn, pokud řidič není magor. A jak ubereš, tak to stejně přeřadí a pak už to jede normálně. Nevím, jak to funguje ostatním, ale i když dám při rozjezdu podlahu a držím, tak stejně řadí při 3000, což je pod tou hranicí.

byli jsme a budem
...

www.ttuning.cz
06-09-2013 09:00 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvek: #35
(06-09-2013 09:00 PM)standa.t napsal(a):  v normálním režimu jse směs OK, možná i bohatší, chudá je potom v těch vyšších točkách, ale to tě samo donutí ubrat plyn, pokud řidič není magor. A jak ubereš, tak to stejně přeřadí a pak už to jede normálně. Nevím, jak to funguje ostatním, ale i když dám při rozjezdu podlahu a držím, tak stejně řadí při 3000, což je pod tou hranicí.

Tak to je něco špatně. Tady třeba...

http://www.youtube.com/watch?v=X54Y_VEO8Og

06-09-2013 09:23 PM
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvek: #36
(06-09-2013 09:23 PM)Pelany napsal(a):  
(06-09-2013 09:00 PM)standa.t napsal(a):  v normálním režimu jse směs OK, možná i bohatší, chudá je potom v těch vyšších točkách, ale to tě samo donutí ubrat plyn, pokud řidič není magor. A jak ubereš, tak to stejně přeřadí a pak už to jede normálně. Nevím, jak to funguje ostatním, ale i když dám při rozjezdu podlahu a držím, tak stejně řadí při 3000, což je pod tou hranicí.

A na benzín to řadí stejně?

06-09-2013 09:25 PM
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvek: #37
(06-09-2013 09:25 PM)Pelany napsal(a):  
(06-09-2013 09:23 PM)Pelany napsal(a):  

A na benzín to řadí stejně?
mě to přijde vpořádku, možná je to tím, že pedál postupně povoluju, nevím, nesleduju to detailně, o tom "omezení" vím, že ho mám, ale nijak zvlášt mě to neobtěžuje, na 170 se to v pohodě rozjede, jediný, co nemůžu, je použít na dálnici kickdown, jinak mě to v praxi nijak neomezuje

byli jsme a budem
...

www.ttuning.cz
06-09-2013 09:37 PM
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvek: #38
No jestli to řadí při plném plynu na 3000, tak to OK určitě není. A na benzín se to chová stejně?

06-09-2013 09:42 PM
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvek: #39
(06-09-2013 09:42 PM)Pelany napsal(a):  No jestli to řadí při plném plynu na 3000, tak to OK určitě není. A na benzín se to chová stejně?

nevím, dvacet už mi bylo, nemám důvod zkoušet, kolik z toho vytáhnu, když potřebuju akceleraci z 0-90kmh, tak to funguje dobře - ujedu všem. Akcelarace ze 130-180 už je horší, ale tu nepotřebuju. Jo, přiznávám, že ze 80-110 to taky není slavný, ale těch okamžiků, kdy mám nedostatek výkonu je tak málo, že nemá cenu, abych to řešil

byli jsme a budem
...

www.ttuning.cz
06-09-2013 10:26 PM
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 53
Příspěvek: #40
Kde se dá sehnat tohle? (kdo ví o co jde, kdo neví, stejně mi neporadíChehták)     půjčil jsem si to ze ZJ, protože ve WJ to už někdo zničil, a zrovna uhořet se mi nechce, takže budu pak muset do Z poskládat novej vnitřek.

Sice nový svíčky, ale nějakej divokej GAP, a navíc ta délka. Je ta 4.0 jiná oproti V8, kde mám všude kratší? Oklepaný od pístů nejsouMrkálek

Celkově dnes zjištěno:
Plyn je Ital BRC do sání, bomba je do 10/2013, zatím odpojeno
nejde zamykání u řidiče ovladačem
nereaguje tlačítko OD na voliči
nejde přepínat US/EU na head panelu
nějaký žárovky na podsvícení

motor točí, občas blafne

diagnostika co mám se připojí, najde jednotku, ale už nic nenačte u druhýho WJ funguje normálně, čte údaje atd..

Buď je KO PCM, nebo nějakej snímač, nebo jen PCM není spárovanek se zbytkem auta, a to já doma nesvedu. Zkoušel jsem vyblikat kódy, ale akorát přejedou ručičky do krajních poloch a v tachometru se počítají všechny čísla od 1, do 9, čili jen nějakej test přístrojovky..

Takže jak doma otestovat jednotku jestli není ko?

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07-09-2013 12:27 AM od DwPetr.)
06-09-2013 10:47 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)