Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nádobka s aktivním uhlím - co s ní?
Autor Zpráva
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #31
RE: Nádobka s aktivním uhlím - co s ní?
(04-04-2013 10:44 PM)Pelany napsal(a):  
(04-04-2013 10:39 PM)standa.t napsal(a):  
(04-04-2013 10:15 PM)Pelany napsal(a):  
(04-04-2013 09:46 PM)standa.t napsal(a):  
(04-04-2013 07:35 PM)Pelany napsal(a):  Ale jak to potom funguje? Ve filtru přeci nejsou hadičky "propojený natvrdo", ale přes ten filtr to i odvětrává...

upřímně - nikdy jsem se po smyslu toho uhlí nepídil - vím, že to zachytavá páry organických rozpouštědel, v tomhle případě benzínu. Ale je potřeba ten filtr po nasycení buď vyvětrat, nebo vyměnit (myslím obecně uhlíkový filtry), takže ono to bude fungovat jako "přehrada" . V určitých režimech tu bude zachytávat ty páry a ve vhodných režimech se to bude vyvětrávat - proto je tam asi ten ventilek. Když tam uhlí nebude, budou se ty páry spalovat asi ihned, jak vzniknou - to jenom taková momentální teorie, co mě napadla po čtyrech pivech Smíšek

Ještě bych to upřesnil, zkrátka ty páry, co vznikají se zachytí ve filtru, kterej se následně za běhu motoru "čistí". Jenže, pokud to propojíš, bude se to logicky tlakovat (páry nemají kam unikat), nebo to půjde ven = bude to smrdět. Ty páry nevznikají jen za jízdy. V případě propojení tedy vidím problém.

nějak jsem nepostřehl, že by systém byl nějak spojenej s atmosférou, nevím ani, jakou roli tam hraje ten ventilek - co a a kam přepouští - to by musel teda benzín smrdět přes filtrbox ven, když auto stojí. NIjak z blízka jsem to zatím nezkoumal, jenom povrchně - teprv mě to čeká nějak vyřešit, tak se zajímám

"Cesta" ven vede přes ten uhlíkovej filtr (má myslím 3 vývody) jeden je normálně ven. Páry se ale zachytí, tím pádem nic nesmrdí, ale vzduch může jinak víceméně volně proudit.

(04-04-2013 11:54 PM)mmarek napsal(a):  
(04-04-2013 11:51 PM)Pelany napsal(a):  Tak jsem nekecal. U WJ to tak je.

U WJ se čtyřlitrem (r.v. 99) ta nádobka vypadá jinak. Ten konec, co je na té hadici, takový hříbek, tak ten je přímo na nádobce. Ale co je pod, jakou má funkci, to jsem blíže nezkoumal. Ale určitě to přes něj nemůže jít volně do atmosféry, to by bylo nebezpečné bych řekl. Takové nahromadění výparů pod kapotou by asi nebylo gut.

První část viz výše. A ten hříbek je právě ten "volnej výstup".

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-04-2013 06:08 AM od Pelany.)
05-04-2013 06:07 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #32
Mel jsem propojene hadice na 5.9 a v nadrzi vznikal podtlak. Pri otevreni nadrze to pekne zasycelo. Chehták

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l

You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
05-04-2013 06:49 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 145
Příspěvek: #33
trocha teorie - něco jsem hledal a našel úplně něco jinýho, ale může se to hodit při laborování Chehták
cit.:
Kromě snižování těkavosti paliva pro omezování emisí nespálených uhlovodíků existují a používají se i jiné způsoby. Všechna vozidla prodávaná v USA (přinejmenším od 80. let 20. století, ale pravděpodobně již od 70. let nebo dříve) musí mít palivový systém uzpůsoben tak, že v době, kdy motor neběží, zachycuje rozpínající se páry paliva z nádrže v zásobníku s dřevěným uhlím. Poté za běhu motoru (obvykle až po dosažení normální pracovní teploty) uvolňuje zachycené páry (přes "čisticí ventil") do sacího potrubí, aby byly spáleny v motoru. Systém musí mít také utěsněný uzávěr nádrže bránící vypařování plnicím hrdlem. Moderní vozidla s diagnostickým systémem OBD-II indikují jako poruchový stav, pokud uzávěr chybí nebo nedostatečně těsní (obecným účelem tohoto indikátoru je vyjádření, že kterákoli část systému pro omezení emisí nepracuje správně).

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
24-04-2013 05:23 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvek: #34
to je skvělé takže ho tam vlastně s Markem nepotřebujemeChehták
nějkaé exhalace mě nezajímají, takže buď ho někde relokuju a nebo úplně relokuju

JEEP WRANGLER YJ 4.0l

24-04-2013 07:23 PM
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 145
Příspěvek: #35
takže polopaticky - výpary z nádrže, když auto parkuje se zachytávaj v tom uhlí. Za jízdy potom při vhodných podmínkách za pomoci toho el.mag.ventilku se uhlí vyčistí - vyvětrají se ty výpary do sání.
...
takže uhlí vyhodit, hadičku od nádrže odpojit a natáhnout ji třeba k víčku nádrže - tam ať si smrdí jak chce. Nebo ji ucpat a do víčka nádrže udělat dirku - no, to je takovej bastl.
...
teď co s tím ventilkem a hadičkama do sání? Pokud se ventilek otevře za účelem vyvětrání uhlí, půjde do motru asi víc vzduchu a udělá to asi něco s volnoběhem. Jasně, ventilek odpojit konektor a hadičku ucpat. Otázka je, jestli počítač, když otevře ventilek, náhodou nepřivře motůrek volnoběhu - to se bude muset vyzkoušet

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
24-04-2013 08:38 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Přidat uživateli hodnocení 44
Příspěvek: #36
Můj dnešní dotaz je k tý hadici odvětrání z nádrže do filtrboxu.
Ta slabá hadička (označená) je jak jsem se dočetl k nějakýmu ventilku otevírání uhlíkvýho filtru. A tou silnou jdou ty výpary do sání po nastartování. Chápu to snad dobře. Tzn. že jak mám udělaný teď sání tak tam tu silnou mám volně u druhý baterky a není šance jí připojit.
Když jí nechám volně bude smrdět benzín, když jí zaslepím bude to tlakovat do nádrže ?
Jak to máte vyřešený ...

Přiložené soubory Miniatury

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen 25.9.1992; 5,5" ; MT 33x10,50R15; lpg;
http://lucius69.rajce.idnes.cz/
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-03-2019 01:53 PM od lucius.)
15-03-2019 01:42 PM
Luma Offline
včelař turista

Příspěvek: #37
já to nemám ještě dořešený, ale podle mě zde je několik rizik:
- pokud zaslepíš, bude se tlakovat nádrž
- pokud jinecháš větrat hrozí riziko výbuchu par.
- dále bys měl mít správně vyšší spotřebu o odvětraný benzín
já to vyhodil, protože mi to zavazelo ale už jsem na vrakáči našel nějaké menší a to by se snad mělo někde vejít.

JEEP WRANGLER YJ 4.0l

(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-03-2019 03:00 PM od Luma.)
15-03-2019 02:58 PM
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvek: #38
nádobu měnit zatím nepotřebuju, jen nevím kam ..hodit,, tu silnější hadici odvětrání ... Stydílek

vin 1J4GZ68S8PC535917
15-03-2019 04:13 PM
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvek: #39
OhTak jsem zkoušel najit jak se to řeší při přechodu na KN, ale i v návodu k instalaci jsem našel jen připojení odvětraní ventilovyho víka u 5,2
Oprava u 4litra to ma KN do ,,trubky,,
https://www.quadratec.com/products/77003_8008_07.htm
Takže udělám delší napojení

vin 1J4GZ68S8PC535917
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-03-2019 07:10 PM od lucius.)
15-03-2019 07:03 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)