Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WK pending chybove OBD kody
Autor Zpráva
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 64
Příspěvek: #31
RE: WK pending chybove OBD kody
(28-12-2012 01:22 PM)Pelany napsal(a):  Ve vysších otáčkách plyn většinou zlobí, nebo se přepíná na benzín.

Pelany sorry ale toto je mýtus, ktorým "plynári" maskujú fušerskú prácu.
Pokiaľ je ten plyn namontovaný a nadimenzovaný tak ako treba, tak nemá dôvod prepínať. Ani keby si to mal na 6,1 SRT alebo niečom podobnom.
Plynom sa dá dokonale nakŕmiť aj 20litrový motor.

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
30-12-2012 09:40 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #32
(30-12-2012 09:40 PM)palo-cherokee napsal(a):  
(28-12-2012 01:22 PM)Pelany napsal(a):  Ve vysších otáčkách plyn většinou zlobí, nebo se přepíná na benzín.

Pelany sorry ale toto je mýtus, ktorým "plynári" maskujú fušerskú prácu.
Pokiaľ je ten plyn namontovaný a nadimenzovaný tak ako treba, tak nemá dôvod prepínať. Ani keby si to mal na 6,1 SRT alebo niečom podobnom.
Plynom sa dá dokonale nakŕmiť aj 20litrový motor.

Palo, ale tak jak jsem to psal (aspoň podle komentářů) to fakt je. Faktem je, že to, že je to normální v tom smyslu, že to tak má většina lidí neznamená, že je to v pořádku, nebo správně...

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
30-12-2012 10:10 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
WašeK Offline
* * * *

Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #33
Re: WK pending chybove OBD kody
Kdykoliv se mi stalo, ze to pod pedalem.na podlaze skocilo na benal, stacilo zajet na serizeni. 4Li, 4.7v8KN,BBK,SC. Ted naposledy pred par tydny sem tam nejel, pac.sem.si rikal.ze je tam.zajet s novejma svickama. A stary to meli presne na zadnim bode casu k vymene. Dal.sem novy svicky a prepinani ustalo. Takze za me prepinani=zavada=seridit.

Samolepky resi LandEagle http://jeepforum.cz/member.php?action=profile&uid=2320
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31-12-2012 01:09 AM od WašeK.)
31-12-2012 01:07 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 28
Příspěvek: #34
5,9V8 ani 4,7V8 mi nikdy nepřeplo na benzín ve vysokých otáčkách. Je to jak píše palo o dimenzování celé soustavy.
L

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l

You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 31-12-2012 01:57 PM od Luma.)
31-12-2012 01:56 PM
mortylen Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 29-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #35
Zdravicko,
na mojom WK 2WD 4,7 sa mi uz dlhsie zobrazuje chybova hlaska z OBD - P0420 je "CATALYTIC CONVERTER EFFICIENCY BELOW TRESHOLD" - účinnosť katalyzátora pod stanovenou hranicou.

Pisal som ohladom toho palovi a v podstate uz len cakam na termin kedy budem moct prist ku nim do servisu do ziliny.
palo mi napisal ze by to malo byt nieco z tohto:

- netsenosť na výfukových zvodoch alebo spojoch pred katom
- mechanický problém v motore (sviečky, hlava, ventily)
- lambda sonda PRED katalyzátorom je novšia ako ZA katalyzátorom
- naozaj je vadný katalyzátor

Na beznej jazde nic nebadam ani kontrolky nesignalizuju nic, spotreba plynu v pohode, benzin tiez, akurat vcera som si vsimol zaujimavu vec -
v polohe P pridam plyn na podlahu a otacky nestupaju linerne hore az po obmedzovac, ale stupnu na cca 3,5 a padnu dole a hned znova vystupia hore a takto dookola, pritom plyn stale drzim stlaceny v jednej polohe. Mam za to ze to ma suvis s tym chybovym kodom.

Servis mi bude robit palo tak potom by som napisal o co sa jednalo, len ma zaujima ci sa niekto s niecim podobnym nestretol.
Dik.

ex: Jeep grand cherokee ZJ 2,5 TD
aktual: Jeep grand cherokee WK 4,7 V8 2wd
12-01-2013 10:26 AM
michal Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 49
Příspěvek: #36
mám pocit že mercedes jde jen do 3tis bez kvaltu
12-01-2013 11:53 PM
fafavorit Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 23-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #37
Ahoj to jsem mel taky po hratkach s plynem. Takze u me asi opravdu spatna efektivita protoze s jinym nastavenim to nedela...

(12-01-2013 10:26 AM)mortylen napsal(a):  Zdravicko,
na mojom WK 2WD 4,7 sa mi uz dlhsie zobrazuje chybova hlaska z OBD - P0420 je "CATALYTIC CONVERTER EFFICIENCY BELOW TRESHOLD" - účinnosť katalyzátora pod stanovenou hranicou.

Pisal som ohladom toho palovi a v podstate uz len cakam na termin kedy budem moct prist ku nim do servisu do ziliny.
palo mi napisal ze by to malo byt nieco z tohto:

- netsenosť na výfukových zvodoch alebo spojoch pred katom
- mechanický problém v motore (sviečky, hlava, ventily)
- lambda sonda PRED katalyzátorom je novšia ako ZA katalyzátorom
- naozaj je vadný katalyzátor

Na beznej jazde nic nebadam ani kontrolky nesignalizuju nic, spotreba plynu v pohode, benzin tiez, akurat vcera som si vsimol zaujimavu vec -
v polohe P pridam plyn na podlahu a otacky nestupaju linerne hore az po obmedzovac, ale stupnu na cca 3,5 a padnu dole a hned znova vystupia hore a takto dookola, pritom plyn stale drzim stlaceny v jednej polohe. Mam za to ze to ma suvis s tym chybovym kodom.

Servis mi bude robit palo tak potom by som napisal o co sa jednalo, len ma zaujima ci sa niekto s niecim podobnym nestretol.
Dik.

.___________
//__||__\\___\\_____
|_/ \ |___|/ \_(O||||||O)
( )_)=o=( )_)=o=( )_)

Jeep Grand Cherokee WK 2005, 5.7 HEMI, 2" lift, LPG, 32" Cooper STT, K&N, SC, Golem Winch
Jeep Cherokee KJ 2002 2.5 CRD, 2" Lift, MT, prodano
13-01-2013 05:37 PM
Burunduk Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 16-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 9
Příspěvek: #38
Mně se na WK 5,7 začala častěji také objevovat chyba P0420, nakonec to začalo vyskakovat po cca 50-100 km. Je to chyba "catalytic efficiency below treshold" - bank 1, tj. kat+lambdy na straně řidiče.
Po prohledání netu konstatuji, že je to celkem častá chyba objevující se na různých fórech.
Ačkoli příčinou může být i vadný kat nebo špatné lambdy (jejich funkci jsem kontroloval superchipsem), případně další, nejčastější chyba bývá ve svodech, jsou buďto prasklé nebo prohnuté a pak podfukují pod těsněním. To byl můj případ - povolená první matka a mírné prohnutí svodů, které netěsnily. Co mě dostalo je cena za nové svody - kus za 1600,- bez daně.

Jeep Grand Cherokee Overland 5,7 Hemi 2008, Xenony Hella Comet 200, KN Aircharger, Borla 140158 Cat-Back Systems, Superchips 91 Performance, Good-Year Wrangler Duratrac 265/70/17, Nokian LT2 275/65/18, 2" OME lift. Tak mám najeto přes 280 000, auto pořád OK.
19-02-2014 10:24 PM
fafavorit Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 23-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #39
U me ta P0420 je nastavenim plynu... Ale dik za info urcite se nekomu bude hodit :)

.___________
//__||__\\___\\_____
|_/ \ |___|/ \_(O||||||O)
( )_)=o=( )_)=o=( )_)

Jeep Grand Cherokee WK 2005, 5.7 HEMI, 2" lift, LPG, 32" Cooper STT, K&N, SC, Golem Winch
Jeep Cherokee KJ 2002 2.5 CRD, 2" Lift, MT, prodano
20-02-2014 08:48 AM
Zdeněk Robin Horký Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 01-11-2014
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #40
U me chyba P0420 a P0430 jsou katalyzatory, protože nějaky magor přede mnou je vyřezal a zpet zavařil aby získal zvuk 10 litra, takže přes lambdy to hlasí na diagnostice chybu katalyzátorů.

Budu kupovat nové katy, ale jde to vyřešit následovně:

Na lambdy date Tantalový kondenzátor: http://www.gme.cz/ct-1u-35v-yhc-ca42-rm2-54-20-p122-008

a taky Rezistor: http://www.gme.cz/rru-1m-p119-048

a prestane Vám to hlasit chybu motoru a tenhle kod, nemám to odzkousene na Jeepovi, ale můj tátá má Imprezu WRX, vyndaný katy, hazelo mu OBDII tuhle chybu jako mě, tak tam dal tyhle veci a funguje to bez problému a hlášek....
04-11-2014 08:48 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)