Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Převodka řízení
Autor Zpráva
ja400 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 515
Připojen(a): 21-10-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #11
RE: Převodka řízení
Jen ze zajímavosti,zkoušel někdo repas sadu převodky řízení? Jestli to má cenu se s tim dělat? Jde to nějak rozumně vyměnit?
Díky

WJ 4,0 2000 laredo, lpg,Selec-trac, +5cm podložky
30-12-2017 11:42 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 718
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #12
RE: Převodka řízení
Wily kupoval uz nekolik a asi je to v pohode.
L

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
30-12-2017 01:46 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ja400 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 515
Připojen(a): 21-10-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #13
RE: Převodka řízení
No jestli to kupoval na víc aut tak asi jo. Dá se tou repas sadou odstranit pískání serva?

WJ 4,0 2000 laredo, lpg,Selec-trac, +5cm podložky
30-12-2017 07:35 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #14
RE: Převodka řízení
Netusim co je piskani serva -ale asi myslis servo pumpu - pokud prevodka rizeni nejak neblokuje tlak ze servopumpy , tak asi piskani servopumpy neodstrani GO prevodky, ale chtelo by to GO servopumpy , rozhodit a dat nova loziska a simerinky, pakarna byva stahnout remenici - bakelitova na kovovem stredu, ale da se koupit nova za rozum

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
30-12-2017 07:43 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ja400 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 515
Připojen(a): 21-10-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #15
RE: Převodka řízení
Ano myslel jsem pískání servopumpy. Piska to tak 2 roky a nezhoršuje se to.Když to začalo vyměnil jsem servo kapalinu a beze změny. Ted když je trochu času,tak zjistuju možnosti.

WJ 4,0 2000 laredo, lpg,Selec-trac, +5cm podložky
30-12-2017 08:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #16
RE: Převodka řízení
Asi by to chtelo poslechnout - takovy ty motorarsky schluchatka ala doktor a poslechnout servopumpu- pokud bude slyset drnceni ci mleti tak je nacla a je na GO, Staci si poslechnout altik, vodni pumpu ,klimakompresor a porovnas zvuky/co se jak mele a drnci/ a druhy poslech aby ti nekdo zatocil rejdy kdyz to zacne jit do zateze.........prevodka rizeni se repasuje kdyz ma vuli a tece zni kapalina

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
30-12-2017 09:33 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ja400 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 515
Připojen(a): 21-10-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #17
RE: Převodka řízení
Mě píská jen když zatáčím a to nepravidelně,nikde neteče ani nerosí.

WJ 4,0 2000 laredo, lpg,Selec-trac, +5cm podložky
30-12-2017 10:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Becetka Offline
Pokročilejší jeliman.

Příspěvků: 443
Připojen(a): 06-11-2020
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #18
RE: Převodka řízení
Ahoj chlapci, oživil bych toto téma otázkou, jestli jste už někdo z WJ preparoval převodku, jejíž nosné šrouby v nosníku jsou tak zarezlé, že to nikdo nevyšroubuje, aniž by omlel matku. Napadá mě hlavy šroubů čumící z nosníku obříznout a zkusit znova vyšroubovat, ale tentokrát už jen na jednom závitu - tom v převodce. Protože závit v nosníku už by byl oříznutím volný. Pak na proříznutou část nosníku přeplátovat a zavařit novým plechem s 4 novými závity. Ale to mi přejde jako sci-fi. Rozřezat převodku se mi nechce, protože není nefunkční, ani nemá extra vůle. Jen při zatožení doprava něco beze zvuku zadrhne, ale dá se to lehkou silou překonat a pak už to nezlobí. V pumpě ani oleji problém není.
WJ 2001 3.1 TDI

WG 2001 3.1 TD
13-11-2020 09:08 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #19
RE: Převodka řízení
(13-11-2020 09:08 AM)Vítězslav Toman napsal(a):  Ahoj chlapci, oživil bych toto téma otázkou, jestli jste už někdo z WJ preparoval převodku, jejíž nosné šrouby v nosníku jsou tak zarezlé, že to nikdo nevyšroubuje, aniž by omlel matku. Napadá mě hlavy šroubů čumící z nosníku obříznout a zkusit znova vyšroubovat, ale tentokrát už jen na jednom závitu - tom v převodce. Protože závit v nosníku už by byl oříznutím volný. Pak na proříznutou část nosníku přeplátovat a zavařit novým plechem s 4 novými závity. Ale to mi přejde jako sci-fi. Rozřezat převodku se mi nechce, protože není nefunkční, ani nemá extra vůle. Jen při zatožení doprava něco beze zvuku zadrhne, ale dá se to lehkou silou překonat a pak už to nezlobí. V pumpě ani oleji problém není.
WJ 2001 3.1 TDI

ty šrouby nejdou jen povolit? Pokud jo tak uřízni hlavy těch šroubů a dej nový. Jinak to, že se převodka zadrhává, tak za to asi můžou kroužky na rozvaděči, jde to repasovat. Jinak ty díry na tu převodku jsou o dost větší, než je průměr těch šroubů, můžeš se na to podívat na straně spolujezdce, je to stejný.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13-11-2020 09:21 AM od Wily.)
13-11-2020 09:17 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Becetka
Becetka Offline
Pokročilejší jeliman.

Příspěvků: 443
Připojen(a): 06-11-2020
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #20
RE: Převodka řízení
(13-11-2020 09:17 AM)Wily napsal(a):  
(13-11-2020 09:08 AM)Vítězslav Toman napsal(a):  Ahoj chlapci, oživil bych toto téma otázkou, jestli jste už někdo z WJ preparoval převodku, jejíž nosné šrouby v nosníku jsou tak zarezlé, že to nikdo nevyšroubuje, aniž by omlel matku. Napadá mě hlavy šroubů čumící z nosníku obříznout a zkusit znova vyšroubovat, ale tentokrát už jen na jednom závitu - tom v převodce. Protože závit v nosníku už by byl oříznutím volný. Pak na proříznutou část nosníku přeplátovat a zavařit novým plechem s 4 novými závity. Ale to mi přejde jako sci-fi. Rozřezat převodku se mi nechce, protože není nefunkční, ani nemá extra vůle. Jen při zatožení doprava něco beze zvuku zadrhne, ale dá se to lehkou silou překonat a pak už to nezlobí. V pumpě ani oleji problém není.
WJ 2001 3.1 TDI

ty šrouby nejdou jen povolit? Pokud jo tak uřízni hlavy těch šroubů a dej nový. Jinak to, že se převodka zadrhává, tak za to asi můžou kroužky na rozvaděči, jde to repasovat. Jinak ty díry na tu převodku jsou o dost větší, než je průměr těch šroubů, můžeš se na to podívat na straně spolujezdce, je to stejný.

Ano, ty šrouby nejdou jen povolit. Buď bych urval hlavu, nebo bych ji zežvejkal do kulata. Myslel jsem, že je to hlava šroubu, kterej je utaženej do závitu v nosníku. Pokud v nosníku pod hlavou závit není a nejedná se o hlavu šroubu, ale o matku (asi jo), tak jo, to by pak šlo uříznout a dříky i s převodkou vyťukat ven.
Nerozumím ti, jak jsou ty šrouby větší než díry v převodce - jak teda je převodka na ty šrouby utažená, když ty díry se závitem jsou větší než závit šroubu? Na spolujezdce se podívám.

WG 2001 3.1 TD
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13-11-2020 09:39 AM od Becetka.)
13-11-2020 09:37 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: