Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renegade-zajíždění
Autor Zpráva
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #1
Renegade-zajíždění
Byl zde dotaz, kolik toho mám už nalítáno. Málo, jen kolem 1000km,přesto se podělím s vámi o své dojmy ze zajíždění:

1/Komfort cestování:
Vždy s nastoupením do Renegada nemohu nevzpomenout na "manévry" při nasedání a vysedání s předchozím Áčkem,po tom mi tedy smutno nebude. Na stranu druhou,tak pohodlý sportovní sedačky,jaký měl Mercedes,takový Jeep nemá. V Renegadu sedím pochopitelně vysoko,jako na židli,popravdě mi více seděl posaz v Ačku,ale židli rád vyměním za pohodlné nastupování.Přední sedadlo mám při své 190cm postavě posunuto zcela vzad,za mne už se posadí pouze osoba do 170cm, o co místa je méně pro nohy, o to více je ho nad hlavou a v šíři loktů i ramen, takže vysocí dopředu a malí tlustí dozadu. Dveře od vozu se velmi lehce zavírají,žádné bouchání,což se mi líbí. Madlo otevírání pátých zadních dveří je nezvykle umístěno na jejich dolní hraně,chvíli,jsem přemýšlel,jak se vlastně otevírají. Díky vybrání v zadním nárazníku se ale nešpiní. Uvnitř má kabina Renegada obrovský prostor,sedíte jako na bidýlku a velmi dobře vidíte všude ven. Musím ale dát zapravdu,že kamerka na předním skle spolu se zpětným zrcátkem ve výhledu trochu brání,jak zde již Tom psal. Během jízdy nevnímám žádný rušivý fenomen až na jeden-dunivý zvuk dieselu,přesněji řečeno,interference při určité rychlosti,které se přenášejí do kabiny,zkrátka,klid jako v Mercedesu v Renegadu není,a ušlechtilý zvuk šestiválce jako v Grandu to také není,ale to už je spíše na diskuzi pro fajnšmekry.... Někoho může zajímat ještě převozová kapacita kufru a vozu jako takového-lze sklopit zadní sedadla a opěradlo předního u spolujezdce,takže prkno převezete,anebo ve dvou za sebou i dvoje lyže, bycikl bez vyndání kola z přední vidlice Do Renegada nevleze / do Granda vlezlo/, kufr samotný je spíše o výšce a možnosti zaplnění po vyndání zadního plata díky hranaté karoserii "až ke stropu" a to pak tam vleze docela dost.

2/Výkon motoru a spotřeba,automat :
Těžko hodnotit u nezajetýho auta, 50% najetých km je v městkým režimu,zbytek rovným dílem okresky a dálnice, max nepřekračuji 120km/hod, pohybuji se v ot. 1500-2000 Rpm. AVG spotřebu mám 7,5 l nafty,což hodnotím jako velmi dobrou hodnotu,po zajetí předpokládám pokles o 0,5litru a to je docela uspokojivý údaj i ve vztahu k možné konkurenci Yeti 2,0 TDI. Podobně jsem jezdil i s Patriotem 2,0 CRD 6man. Automat 9st. řadí velmi hladce,bez cukání a prodlevy,manuální volbu nevyužívám,není ani důvod. Výkon motoru i u tohoto ještě "surového " auta je dostačující, jezdím stejnou trasu už s x-tým autem,takže mohu srovnávat s Jeepy i jinými značkami,a s Renegadem není problém, po zajetí předpokládám,že půjde o velmi svižný auto.
3/Jízdní vlastnosti-podvozek,jízda po městě:
Výkonu motoru sekunduje zdárně i podvozek, auto sedí velmi dobře, v zatáčce se nenaklání a nejde tolik "za nosem",jako to bylo třeba u Granda. Zvykl jsem si už na "motokáru Áčko",takže tento parametr nyní citlivě vnímám. Stejně tak i filtraci nerovností-opět výrazný komfort co do žehlení nerovností oproti Mercedesu, kvalit Granda ale nedosahuje. Renegade i přes malé vnější rozměry 4,1m je kus auta,vysoký a hranatý rozkročený kulturista,takže je možná někdo zvědav,jak se s takovým autem manévruje ve městě-velmi dobře. Právě díky vysokému posazu,předvídatelným vnějším rozměrům kastle,parkovacím asistentům a zadní kameře není problém,je třeba ale počítat s poměrně značnou šířkou auta. Po zaparkování je v poloze P aktivována automaticky elektronická brzda,o starost míň,pokud funguje... První,co jsem při jízde po městě z výbavy deaktivoval,byl systém Stop-start a dále systém hlídání jízdních pruhů /zasahování do řízení mě sralo/. Výhled dopředu, do boku i vzad je velmi dobrý, dobrý je i rejd, řízení se mi zdálo na můj vkus až "přeposilované". Co s Renegadem ihned ve městě oceníte,je jeho odolnost vůči obrubníkům,přejezdům,retardérům,zpomalovačům...v zimě určitě zvládne bezpotíží vyjetý koleje,hroudy zmrazků,neodklizený parkoviště plný sněhu,břečky....měl jsem možnost si to ozkoušet nyní na mokré louce,kde se Renegade v režimu Auto pohyboval naprosto bez prokluzování.

3/ Umývání:
Auta jezdí u nás špinavá z nejrůznějších důvodů,ne vždy se chce nebo je možný ho umýt. I z tohoto důvodu jsem volil stříbrnou metalízu, která se mi s nadsázkou v tomto ohledu osvědčila i u Mercedesu. Lak je ošetřen tvrdým voskem,takže jsem byl zvědav,jak moc se Renegade
v provozu zašpiní. Praktické se ukázaly plasty na bocích dveří-ochrana proti kamínkům a blátu,stejně tak i olemování podběhů a okrajů blatníků plasty. Nárazníky v černým plastu,který se tak nelíbí Rezlanovi,mi u terénní verze Trailhawku nepřijdou vůbec rušivě.
Takže se zašpiněním počítejte u dolní poloviny bočních dveří a horní polovinou včetně skla pátých dveří,pokud je karoserie navoskována,vše jde velmi snadno opláchnout vodou. Vzhledem k poměrně kolmému sklu předpokládám jeho silné špinění v létě hmyzem, v zimě ostřikem od předjíždějících auta včetně kamínků,takže doporučuji ošetřit "tekutými stěrači" /mouchy jsou snadněji dolů/ a pojistit skla.

Závěrem: S Renegadem jsem se zase vrátil po krátké odmlce s Mercedesem ke kategorii aut,která mi sedí a dělá radost,takže si dovolím sám sobě popřát,aby mi Traihawk sloužil co nejlépe Láskovník

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
22-11-2015 07:41 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
janho, sam
Odpovědět 


Příspěvky k tématu
Renegade-zajíždění - Dr.Ti. - 22-11-2015 07:41 PM
RE: Renegade-zajíždění - michal - 23-11-2015, 01:20 AM
RE: Renegade-zajíždění - Pavel M - 23-11-2015, 07:13 AM
RE: Renegade-zajíždění - Dr.Ti. - 23-11-2015, 09:01 AM
RE: Renegade-zajíždění - Pavel M - 23-11-2015, 09:56 AM
RE: Renegade-zajíždění - Dr.Ti. - 23-11-2015, 11:01 AM
RE: Renegade-zajíždění - Dr.Ti. - 04-12-2015, 07:19 PM
RE: Renegade-zajíždění - Dr.Ti. - 11-01-2016, 08:35 PM



Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)