Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový městský Compass MX
Autor Zpráva
tomik328 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 339
Připojen(a): 09-11-2013
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #1
Nový městský Compass MX
Ahoj, jak už jsem psal v jiném vláknu, pořídil jsem pro Mařenku zánovní MX.
Je to benzín 1.4 v základní výbavě SPORT a s manuálem.
Nic od něj neočekávám, je to auto na nákupy do města. Nicméně první dojem je velice příjemný, svezení pohodlné a má spoustu vychytávek.

Motor má 140k a celkem to jde. Není to sice žádná stíhačka, ale na běžný provoz je asi dostatečný. Spotřeba je zatím kolem 8l/100km kombinovaně. Diesel jsem vyloženě nechtěl.
Zaujalo mě, že auto je stále Made in USA - žádná Itálie oproti Renegade.
Dílenské zpracování mě celkem příjemně překvapilo.

"easter eggs" jsem už nějaká našel, je jich zde docela dost Chehták

Jak budu mít další postřehy, tak budu sdílet ....

   

Jeep Compass MX 1.4 MultiAir 140k
Dříve : Cherokee KK 2.8, Nissan Qashqai+2 2.0, Toyota Rav4 2.0, Nissan Terrano II 2.4, MB V230 2.3 LPG a pár sedanů.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24-06-2019 02:58 PM od tomik328.)
20-06-2019 10:41 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro tomik328 za tento příspěvek:
LandEagle, Luma, kaktuso
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #2
RE: Nový městský MX
super kara pro super lidi PalecNahoruLáskovník

n-joy

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
20-06-2019 10:50 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
tomik328 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 339
Připojen(a): 09-11-2013
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #3
RE: Nový městský Compass MX
Tak po víkendovém výletu mám kombi spotřebu cca 7l/100km.
Motor je celkem pružný, ale do kopců už ztrácí dech. Na benzín se točí celkem nízko, asistent furt pobízí k řazení. V klidu je někde mezi 1500-2000 ot.
Jinak fakt pohodlný svezení a dobře sedí v zatáčkách. Je to prostě víc silniční auto než SUV.
Asistent jízdy v pruzích docela kecá do řízení a dělá i korekce na volantu. Nějak furt nevím, jestli to vůbec k něčemu je. Naštěstí se dá případně vypnout. Co je velká paráda, tak zcela vypínatelný start/stop. Toto by mě asi hodně vadilo. Prej poslední Jeep s vypínatelným start/stopem. Nová auta s Euro 6d už ho mají natvrdo.

Jeep Compass MX 1.4 MultiAir 140k
Dříve : Cherokee KK 2.8, Nissan Qashqai+2 2.0, Toyota Rav4 2.0, Nissan Terrano II 2.4, MB V230 2.3 LPG a pár sedanů.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24-06-2019 03:07 PM od tomik328.)
24-06-2019 03:06 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #4
RE: Nový městský Compass MX
Asistent razeni je obycejne ekologicke kurvitko. Rad dle sluchu a s lehkou nohou na plynu Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
24-06-2019 06:18 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Skalik Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 626
Připojen(a): 06-01-2015
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #5
RE: Nový městský Compass MX
tomik328: novej wraník už má start/stop zapnutej po každým nastartování.

Asistent jízdy v pruzích si vypni. Už mě párkrát zkoušel korigovat když jsem na okresce jel na alex tak šup volantem do protisměru nebo na dálnici při objíždění nadměru mě na něj pěkně vrátil. Vypnout a nezapínat :)

2007 JKU Sahara, benál + automat
24-06-2019 07:15 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Skalik za tento příspěvek:
tomik328
tomik328 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 339
Připojen(a): 09-11-2013
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #6
RE: Nový městský Compass MX
Tak mám s autem už nějaký ten tisíc najeto a vesměs spokojenost.

Jízdní vlastnosti a pohodlnost super, spotřeba se mimoměsto a delší trasy ustálila na 6,5L. Ve městě jezdím asi za 8-9L.

Co mě trošku vadí je nevyváženost klimatizace v té základní verzi. Na zadní sedadla to jde minimálně a tak vepředu je kosa jak blázen a vzadu se děcko v sedačce potí Váhaveček

Dále jsem musel z kufru vyhodit plnohodnotnou rezervu, protože s ní ten kufr není na cestu na dovolenou moc velkej. Když se vyhodí rezerva, jde snížit dno a přidá se tak asi čtvrtina obsahu. A to už pak docela stačí.

Jinak na toho asistenta hlídání pruhů jsem si už celkem zvyknul.
Celkem příjemně překvapil Uconnect, který umí napárovat i více zařízení (telefonů) najednou a jde pak z jednoho telefonovat a z druhého pouštět muziku. Dokonce to ani nepadá a nejsou problémy s párováním. Prostě to funguje automaticky.

Stáhl jsem si do telefonu i tu jejich appku, přes kterou jde aktualizovat software v autě a sledovat spotřebu a další kraviny. Nicméně šla obratem pryč, protože mě to automaticky zamykalo telefon, když jsem nastartoval. Prej pro moji bezpečnost Chehták

Jeep Compass MX 1.4 MultiAir 140k
Dříve : Cherokee KK 2.8, Nissan Qashqai+2 2.0, Toyota Rav4 2.0, Nissan Terrano II 2.4, MB V230 2.3 LPG a pár sedanů.
11-09-2019 02:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)