JeepForum.cz
Buldok WK2-011 - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK2 - Grand Cherokee 2011+ (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Fórum: WK2 - Jak sem stavěl já... (/forumdisplay.php?fid=79)
+---- Téma: Buldok WK2-011 (/showthread.php?tid=8212)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 10:35 PM

Zdravím JEEPaři,

bez nucení přiznávám, že tyto vody jsou pro mne dost vzdálené a nepolíbené. Trvalo to celkem dlouho (žena už básnila 2 roky Z_trnda_pohlavek ), ale jsem to učenlivý kluk, rád zkoumám nové vody Chehták a občas je potřeba i té polovičce vyhovět (kor když musí koukat jak se mi rozrůstá vozový park valim_se_smichy )
Tak se stalo co se stalo a naše první JEEPařské páření se stalo skutečností.
Zprvu jsem z toho nebyl moc nadšený a snažil jsem se ji tlačit do WK2 od 2013- . Ale byli jsme limitováni financema a tvrdohlavostí mojí ženy. Našel jsem pár zajímavých kousků v DE, PO, IT atd. ale kovidová situace hatila veškeré plány. Trochu to zkrátim a přeskočím, že sem 2 měsíce ležel na netu, špekuloval na forech, prolejzal inzeráty a volal a volal. Když sem si vybral (ano ChehtákChehták podle sebe co se líbilo mě) v DE pěknej černej kousek WK2 r.2018 třílitr v naftě 80tis na tacháku v cenové relaci, měl jsem obrovskou radost. Měl jen vadičku, že měl olej ve vodě. Z mého pohledu žádný zásadní problém. Vyměníme, vyčistíme, propláchneme a jezdíme dál. Vše po telefonech domluveno, zařízen i odvoz z DE do ČR. A v tom zásadní sekera od ženy (delší dobu mi teda říkala, že se jí to ůplně nelíbí a má z toho strach) citace: " nechceš se podívat na toho šedivýho? Mě se moc líbí!" Z_trnda_pohlavek Mnoooo po pravdě, odolával jsem asi tak max 2 hodiny. "Podívej se na ty fotky, to vypadá dobře, má to málo najeto, pěkná výbava atd atd atd. " ........ no viděl jsem jak jí svítějí oči Láskovník ..... " .... ale je v Brně!" (Spoiler - bydlíme v Kutné Hoře, cestování nám nevadí, jsme zvyklí z Trialu, ale nikam se mi nechtělo odpoledne Zákeřníček ) Takže telefonování do bazaru..... ano máme ho tu, je volný, je to dovoz z Itálie......?? Má to tažný?? - ne nemá......ouk a kolik to může mít max na kouli? ( Žena se to snažila prosadit, tím že budu moct tahat plato a karavan, když mají 3500kg na kouli) Ale někde jsem narazil pár tabulek, kde bylo jen 2700kg bo taková blbost.
No jak sem psal, po 2 hodinách padlo rozhodnutí.... JEDEM!!...... Sem si řek,ty v*le, 23.12. v 16:00 jet do Brna????!! Když maj do 21h a všichni mizí domů na vánoce??
Noooo, za 1,5h stojím na place bazaru valim_se_smichyvalim_se_smichy pokukuju přez auta kde stojí, abych slyšel studený start a viděl jestli tam není nějaký problém, no však to každej zná. Auto nastartovalo luxusně, teda musel jsem jít až k blatníku, abych ten motor slyšel, jak běžel potichu. To se mi u koncernovejch aut a ještě v bazaru nestalo. Měly ho vystavený na rampě, tak nám ho svezli pod reflektory. Přiznám se, Láskovník asi jsem se zamiloval. Otvírám dveře, dělám klasický průzkum jestli všechno funguje, sedí, není rozbitý atd atd. Nasedáme na zkušební jízdu. Zvuk motoru parádní, zátah trochu slabší, ale je to těžká kráva, to se poladí. Rychlej návrat, šup na hever, vočuchat ze zpoda a rezimé......kde to máme podepsat??!
Po 1,5hodině domlouvání a keci v kleci, dostáváme symbolickou slevu 9000,- a podepisujeme. Rychle si ještě nechávám vytisknout italský TP (jsem na to zatíženej, mám rád ten originál ve složce) a hledám hodnoty tažnýho.....3500kg..... ou jé, je to doma.

Noooo a teď už konečně k autu.
Okamžitě dostal přezdívku valim_se_smichy BULDOK, narodil se pro italský trh na konci roku 2010 a modelový rok je to 2011. Srdce má 3.0 CRD 177kw s 5kvalt automatem (chtěl jsem toho novějšího, protože má 8kvalt, ale co se dá dělat), na ciferníku 124240km. Papuče o velikosti 20´na vzduchových polštářích, výbava Overland, takže toho má celkem dost. Vyhřívaný a větraný sesle, vyhřívaný volant, adaptabilní tempomat, panorama, paměti, el víko kufru atd.
První jízdu absolvuje žena a já se vezu domů v ovci (v jednom příspěvku jsem taky četl, že se jeli podívat do Prahy k prodejci v ovci Chehták , že by shoda?). Mnooo a další vyjížďky řídím už jen já Chehták Žena si uvelebila zadní vyhřívaný kožený sesle a ty se morduj za volantem ChehtákChehták Neva, paradoxně sen mé ženy je oblíbené auto moje Láskovník

Mno a teď pár foteček.

Takhle na nás koukal v inzerátu


:-( nějak se mi to nedaří..... neva, to doladim co nejdřív


RE: Buldok WK2-011 - JaneK - 09-01-2021 10:40 PM

Fakt buldoci pohled PalecNahoruChehták


RE: Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 10:50 PM

Jedna první fotečka kalkulačkou v bazoši


RE: Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 10:52 PM

Ještě než došlo k této rychlé hurá akci, se mi podařilo sehnat model Jeepa pod stromeček. Nebyl to ten novější model ( možná osud Chehták ), ale chtěl jsem ženě udělat aspoň radost, když to neklaplo. Mnoo a jak to dopadlo už víme.
Tak z toho byl ve finále dvojitý dárek pod stromkem valim_se_smichy Jen ta barva nesedí valim_se_smichyvalim_se_smichyvalim_se_smichyvalim_se_smichy přestříkám


RE: Buldok WK2-011 - palck - 09-01-2021 11:00 PM

Neviem či si preveroval aj najazdené km nič som sa o tom v tvojom prvom príspevku nedočítal. Na tomto odkaze si pozri posledné km na stk v Taliansku.
https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione
Ešte ma napadlo:
Pozri motohodiny v menu na palubovke.
Vojdi do wehicle info, prvé je teplota motora, potom teplota prevodovky a posledné sú motohodiny. Napíš tu potom koľko má motohodín.


RE: Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 11:06 PM

Celé svátky jsem ležel na shopech, sháněl doplňky, díly na servis atd. Bez okolků se přiznám, že jsem čekal hodně, ale ta dostupnost dílů žádná sláva. No holt je to jiná liga a jiná nátura Nevěřícník .
Objednány díly na běžný servis k tomu novou vodní pumpu s termostatem, chladící kapalinu a jdem na to. Když jsem našel valim_se_smichy palivový filtry udělalo se mi zle, ale už tam sou nový jako z alabastru. K tomu jednu rychlou dekarbonizaci motoru a teď nás čeká proplach převodovky.


RE: Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 11:07 PM

palck: nejsem si úplně jistý, jestli se mi chce tu pravdu znát valim_se_smichyvalim_se_smichy

Podle záznamu na webu kilometry sedí. Děkuji

Motohodin máme cca 3200.


RE: Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 11:13 PM

Výměna vodní pumpy a termostatu ( nechtělo se to pořádně ohřát ) byla trochu na pankáče, ale je potřeba se učit novým věcem. ( ten červenej bordel tam natek, když jsem odpojil hadice ) Ale stejně ta pumpa byla hnusná.


RE: Buldok WK2-011 - Klásek - 09-01-2021 11:20 PM

Trochu jsem se podíval i pod sukně. Byl jsem překvapenej, že jsem nenašel žádný náznak nějaké koroze nebo olezlosti dílů podvozku. Všechno jen špinavé. Tak jsem to vykoupal a nasadil jsem mu lehčí ochranu, ať to máme pro začátek jako nový.
A taky něco do dutin a nápravy.


RE: Buldok WK2-011 - palck - 09-01-2021 11:30 PM

Tá dekarbonizácia motora ma zaujíma. Čo na to povie DPF ko? Ten bordel sa niekde musí zachytiť.
A ozaj, bacha ak auto behalo so zlým termostatom, nemusí sa na studenom motore spustiť regenerácia (vypalovanie) DPF. Ale na fotkách vyzerajú koncovky výfuku čisté, tak hádam regeneruje. A bacha auto nijako nesignalizuje že prebieha regenerácia. Zistíš to len tak, že keď zastaneš počuješ bežať ventilátor chladiča. V kabíne ho ale nepočuť. Tak som si zvykol a naučil to aj manželku, po zastavení najprv otvoriť dvere, a ak nebeží ventilátor, až potom odstaviť auto. Ak ventilátor beží, treba počkať kým sa nevypne (cca 3-5 min) a až potom auto vypnúť, nech dokončí regeneráciu. Nie je to nikde napísané v návode!
Ja som mal auto s vyrabovaným dpf bol tam len obal. Originál DPF som zohnal z usaauto pl (alebo tak nejak to bolo) a musel som dať aj prehrať riadiacu jednotku motora, lebo umelci ho tam vypli. Už cca rok čo je dpf tam a žiadny problém pri tomto postupe čo som ti napísal. Jazdím 80% dedina-mesto cca 40km denne a 20% dialnica.