JeepForum.cz
Rána v podvozku KJ - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Obecně (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: JTO - Převodovky, Rozvodovky, Diferenciály, Nápravy... (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Téma: Rána v podvozku KJ (/showthread.php?tid=7758)

1 2


Rána v podvozku KJ - Magdon - 09-10-2019 11:08 AM

Při ostřejším přejíždění nerovnosti (většinou v levém rejdu) se mi občas ozve odněkud zezadu dost nepříjemná hlasitá rána (asi jako když mě někdo praští prknem přes kastli) a celé auto citelně nadskočí. Je to odněkud vpravo vzadu. Když se to stávalo v terénu, myslel jsem, že jsem prostě někde chytil podvozkem. Jenže ono se to stává i při sjetí z 10 cm obrubníku. Co to může být? Napadlo mě, jestli by to nemohlo dělat prasklé péro, tomu by nasvědčovalo i občasné, dost slyšitelné vrzání. Nic podezřelého ale není vidět.

https://youtu.be/IUROBHpLAYw

6. vteřina záznamu, zpomaleně pak vteřina 11.


RE: Rána v podvozku KJ - JaneK - 09-10-2019 04:32 PM

A nemlati te nekdo prknem pres kastli? Zvukove by to odpovidalo Nevěřícník


RE: Rána v podvozku KJ - standa.t - 09-10-2019 05:01 PM

mě to nezní jako prkno, myslim, že někdo mlátí vejfukem do podlahy, nebo do nápravy...Mrkálek


RE: Rána v podvozku KJ - JaneK - 09-10-2019 05:18 PM

Mozna je to jen zbytecne moc prkenny posaz za volantem Nápadík


RE: Rána v podvozku KJ - pipos4x4 - 09-10-2019 05:19 PM

prislo mi, ze to bylo ve chvili kdy prejizdel kolej, je kluzka a jakoby klouzly lamely v Traclocku v zadnim difu a neudrzely tu stejnou trakci na obe kola . . . neco podobneho delal kamosova 5,9tka.....vymena pruzin a lamel, dva mesice klid a pak to zacalo znova


RE: Rána v podvozku KJ - JaneK - 09-10-2019 05:31 PM

To se mi jevi ten vyfuk jako lepsi zavada Chehták


RE: Rána v podvozku KJ - Magdon - 09-10-2019 05:40 PM

(09-10-2019 05:01 PM)standa.t napsal(a):  mě to nezní jako prkno, myslim, že někdo mlátí vejfukem do podlahy, nebo do nápravy...Mrkálek

No on ten zvuk na videu tak nevynikne, ale je to ostrá rána jak prase. Vejfuk to nebude, ten by neměl sílu nadhodit dvoutunový auto. Vlezl jsem pod auto, ale nic jsem nenašel, péra jsou celý a nikde nic uvolněnýho. Jen mi připadá, že je malá mezera mezi dorazem péra, ale netuším, jak to má vypadat.


Rána v podvozku KJ - mmarek - 09-10-2019 05:48 PM

KJ ma vzadu tusim jako horni rameno triangl jako WJ. Neni tam neco zle, jako treba roztrzeny jeden se silentbloku a pak se muze nejak rameno pricit v uchyceni apod?


RE: Rána v podvozku KJ - Magdon - 09-10-2019 05:48 PM

(09-10-2019 05:19 PM)pipos4x4 napsal(a):  prislo mi, ze to bylo ve chvili kdy prejizdel kolej, ...

Nikoliv, udělalo to ve chvíli, kdy sjíždělo pravé zadní kolo z 10 cm vysokýho obrubníku. Protože jsem se potřeboval zařadit co nejrychlejc (jela tramvaj), švihnul jsem to pod plynem vlevo, částečně přes ten obrubník. A udělalo to na stejným místě za stejných podmínek už 2x. Taky se to ozvalo, když jsem projel propadlinu v asfaltu (ďolík bez hran, ne díru), kterrá nebyla prakticky vidět. Byla to taková rána, že jsem zastavil a šel se podívat, co jsem urval.


Rána v podvozku KJ - mmarek - 09-10-2019 05:52 PM

A neni to zvedle a kratky tlumic?