JeepForum.cz
"porucha" np231 na eXdžeJi - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Obecně (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: JTO - Převodovky, Rozvodovky, Diferenciály, Nápravy... (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- Téma: "porucha" np231 na eXdžeJi (/showthread.php?tid=7752)

1 2


"porucha" np231 na eXdžeJi - martiniano - 06-10-2019 06:46 PM

Zdravím a pozdravuji,
stala se mi nemilá věc. Před výměnou motoru jsem chtěl tak trochu zakončit sezónu a tento víkend jsem ofroudil. Téměř až příznačně moje nedělní ráno a tím pádem i sezónu ukončilo toto:
[attachment=37752]
[attachment=37753]
[attachment=37754]
Má někdo podobnou zkušenost s touto rozvodovkou? Čekal bych, že prvně půjdou křížky nebo možná i řetěz nebo poloosa ale nakonec šla srat výstupní hřídel na zadek. Na zástavbu asi budu hledat něco robustnějšího. Co vy na to?


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - palo-cherokee - 06-10-2019 07:04 PM

Prídavka za to nemôže.
Kardan bez dvojkríža, prídavka bez SYE, nadvíhané auto, zlá dĺžka kardanu, blbý uhol kardanu a navyše kardan vyosený v 2 smeroch (lebo F 8.8) ... niečo proste povoliť muselo


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - martiniano - 06-10-2019 07:55 PM

(06-10-2019 07:04 PM)palo-cherokee napsal(a):  Prídavka za to nemôže.
Kardan bez dvojkríža, prídavka bez SYE, nadvíhané auto, zlá dĺžka kardanu, blbý uhol kardanu a navyše kardan vyosený v 2 smeroch (lebo F 8.8) ... niečo proste povoliť muselo

ano, úhel kardanu nebyl ideální, ale proč se nerozlomil křížek dřív? Délkou kardanu myslíš moc dlouhý nebo krátký?
Zajímavý je, že i ve stovce to neházelo, ani nevibrovalo...


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - pipos4x4 - 06-10-2019 08:04 PM

(06-10-2019 06:46 PM)martiniano napsal(a):  Má někdo podobnou zkušenost s touto rozvodovkou? Čekal bych, že prvně půjdou křížky nebo možná i řetěz nebo poloosa ale nakonec šla srat výstupní hřídel na zadek. Na zástavbu asi budu hledat něco robustnějšího. Co vy na to?

Jezdil jsem 6 let Selectrac z XJ 4,0 rv90 a nestalo se mu nic.....taham karu se drevem 3-4tuny, taham stromy, nestalo se mu nic....auto se stromem na zavesu slo obcas i po trech, spery, Simexy s beadlockem na 0,6atm,plocha 60cm se zemi, v kufru 1m3dreva na pritlak, zaber jak hrom a ono nic, motor 4,7 V8 , velka klapka, chip, lepsi kat, 4 body vstriky a ona to davala a dala . . . . ale mam vzadu dvojkloub a vepredu taky dvojkloub..... pokud neveris, ze ona umi, a myslis si ze to byla jeji chyba, tak jsi nejtvrdsi offroudak v CR, zes ji takhle utrhnul silou. Jinak uz jsem to videl, ne tolik, ale videl...od vibraci roztrhlej obal

Pravda je, ze mam automat, chovam se k autu s pouzitim mozku, ale obcas musi taky nekde neco vyjet a dostane zabrat......pokud das dvojku, plnej plyn a pustis z nuly spojku muze se stat cokoliv.......


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - standa.t - 06-10-2019 08:10 PM

týýývole, co tam máš za motor? Chehták


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - martiniano - 06-10-2019 08:29 PM

právě, že věřím, že to nebyla chyba rozvodovky ale mého designu. Už jsem viděl hodně jeepu i s většíma kolama a úspěšně ji používají jako jednu z těch dobře dostupných silných rozvodovek. Navíc se dá celkem jednoduše upgradovat, což ji dělá ještě žádanější.
Bude to jak říka palo, velkej úhel na kardanu a jednodcuhý kříže na obou koncích. A samozřejmě asi moc plynu na takový setup.
Jen je mi divný, že kardan vůbec nevibroval. To byl můj první test, jestli to má vůbec takhle cenu, a jak říkám, ve stovce úplně v klidu tři měsíce ježdění. A druhá věc, že povolí hřídel a ne třeba křížek.
Každopádně, znovu tuto chybu neudělám


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - palo-cherokee - 06-10-2019 08:36 PM

(06-10-2019 07:55 PM)martiniano napsal(a):  ano, úhel kardanu nebyl ideální, ale proč se nerozlomil křížek dřív? Délkou kardanu myslíš moc dlouhý nebo krátký?
Zajímavý je, že i ve stovce to neházelo, ani nevibrovalo...

To že to nevibrovalo nie je podstatné. Kardan podľa mňa dlhý a oprel sa o čerpadlo v prídavke. A ak je to facelift tak mohol byť aj malý výkyv na unášačoch a tie sa opreli a vzpriečili. Ale to je len teória, nevidel som to. Kríž znesie veľa ale ak si to mal zle zauhlované - čo určite áno ,pretože pochybujem o tom že by si pootáčal unášače na kardane, tak tým že ten kardan bol vyosený v 2 smeroch to chodilo po elipse. A maskoval si to tým závažím na konci. A tie vibrácie rozklepali klzné púzdro. Videl som takých už xy kusov.


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - martiniano - 07-10-2019 05:10 AM

(06-10-2019 08:04 PM)pipos4x4 napsal(a):  
(06-10-2019 06:46 PM)martiniano napsal(a):  Má někdo podobnou zkušenost s touto rozvodovkou? Čekal bych, že prvně půjdou křížky nebo možná i řetěz nebo poloosa ale nakonec šla srat výstupní hřídel na zadek. Na zástavbu asi budu hledat něco robustnějšího. Co vy na to?

Jezdil jsem 6 let Selectrac z XJ 4,0 rv90 a nestalo se mu nic.....taham karu se drevem 3-4tuny, taham stromy, nestalo se mu nic....auto se stromem na zavesu slo obcas i po trech, spery, Simexy s beadlockem na 0,6atm,plocha 60cm se zemi, v kufru 1m3dreva na pritlak, zaber jak hrom a ono nic, motor 4,7 V8 , velka klapka, chip, lepsi kat, 4 body vstriky a ona to davala a dala . . . . ale mam vzadu dvojkloub a vepredu taky dvojkloub..... pokud neveris, ze ona umi, a myslis si ze to byla jeji chyba, tak jsi nejtvrdsi offroudak v CR, zes ji takhle utrhnul silou. Jinak uz jsem to videl, ne tolik, ale videl...od vibraci roztrhlej obal

Pravda je, ze mam automat, chovam se k autu s pouzitim mozku, ale obcas musi taky nekde neco vyjet a dostane zabrat......pokud das dvojku, plnej plyn a pustis z nuly spojku muze se stat cokoliv.......

myslel jsem si. Ne, nebylo to třista z místa, ale při testovacím výjezdu mi jakoby nadskočila prdel a jak si jeep přisedl tak to krklo. Předtím se to stalo už mockrát. I konkrétně na tomto kopci. Dvakrát jsem šel tvrdě na dorazy a nic. Ale asi jak se říká, tak dlouho se chodí se džbánem až se hřídel utrhne.
Jinak, tu fotku žeru, taková ta na plochu noťasu Mrkálek Pěkný PalecNahoru


RE: "porucha" np231 na eXdžeJi - martiniano - 07-10-2019 05:10 AM

(06-10-2019 08:10 PM)standa.t napsal(a):  týýývole, co tam máš za motor? Chehták

ecodiesel ChehtákChehtákChehták


"porucha" np231 na eXdžeJi - mmarek - 09-10-2019 05:50 PM

Tady sice selec-trac 242, udajne kousnuty kriz na kardanu. Ale vic okolnosti nevim.[Obrázky: 13e9f5784695b9a4c4c62d4e84f54811.jpg][Obrázky: b3f8587e6a524f019f2b63698d86262c.jpg]