JeepForum.cz
Marečkovo ZJ 5,2 - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (http://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: ZJ / ZG - Grand Cherokee 1993-1998 (/forumdisplay.php?fid=89)
+---- Fórum: ZJ / ZG - Jak sem stavěl já... (/forumdisplay.php?fid=91)
+---- Téma: Marečkovo ZJ 5,2 (/showthread.php?tid=6099)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 24-10-2016 09:56 PM

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych vám po roce představil svoje ZJ, jelikož už se o tom dá napsat docela slušný seriálSmíšek .Jedná se teda o ZJ rok výroby 93 158kw původně dotaženo z USA do německa a v roce 2012 přivezeno do čech.Sháněl jsem auto původně jenom na blbnutí po poli,ale lehce se to zvrtlo.Neumim se totiž k autům chovat špatně a už mám za sebou jednu 4letou rekonstrukci koupenýho ,,vraku,,tady je tedy foto ze dne kdy jsem ho přivezl...

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 24-10-2016 09:59 PM

No a pa už to jelo, auto se mi tak líbilo, že jsem pokračoval v úpravách a opravách,přibila zahrádka,rezerva na střechu,lampy,nové gumy...

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 24-10-2016 10:08 PM

Mezi tím se řešily samozřejmě výměny náplní v diffech,převodovce,motoru.vyměnily se všechny řemeny,kladky,vodní pumpa,filtry plynu,reduktor plynu,komplet brzdy.

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 24-10-2016 10:18 PM

Jenže mě a moje kamarády začalo ježdění v terénu moc bavit a začali jsme mít pocit, že potřebujeme auta ,,expediční,, a začali jsme jezdit na náročnější výpravy,kupovat lana,kurty,šekly a začali jsme zjišťovat, že 2"lift podložkama je málo.ChehtákChehták všude jsem vysel za přídavku .Tak jsem nelenil a začal jsem pokukovat po liftu a rozhodl se pro lift 3".Je tu založené na toto téma vlákno kde jste mi dost radili, takže asi víte jak to probíhalo,nakonec je z toho cca 3,5" vepředu a tak 4" vzadu.Samozřejmně to nebylo jen o tlumičích a pružinách a dělal jsem relokace panhardek,prodloužení tyček stabíků,prodloužení dorazů apod......no a voala po 2měsících práce a řešení hotovo

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 24-10-2016 10:26 PM

No jo lift super,ale najednou kola byly malý, tak jsem svoje BFG který jsem měl od novoty poslal po 2měsících do světa a pořídil 31" pneu.Takhle jsem asi spokojen a řekl jsem si že výš už to dávat nebudu i když uvidíme jak rychle se to okouká :D

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 24-10-2016 10:31 PM

Samozřejmostí byly i docela problémy...sekající se brzdy,prasklá hadice od převodovky,tekoucí gufera na difech atd.,ale to k tomu asi patří.:Stydílek:No a aby to bylo komplet tak zítra se můžete těšit na fotky s přednim pevnostňákem a navijákem ;)

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - Jarda K - 25-10-2016 05:52 AM

Ty jsi ale pěkně nakažený! PalecNahoruPalecNahoruPalecNahoru

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - ruta - 25-10-2016 07:49 AM

Můj osobní názor je, že tak, jak to máš zvedlé, je to úplně akorát. Tedy mi se to tak líbí. PalecNahoru

RE: Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 25-10-2016 08:11 AM

Hele mě se to tak taky líbí i mi to tak vyhovuje,prostupnost v terénu se markantně zvýšila, škrtám spodkem málo.Jediný co tedka řešim ještě jsou zadní ramena.Uvidíme jak to dopadne Neviňátko

Marečkovo ZJ 5,2 - marecekoi - 25-10-2016 07:10 PM

tak dneska po dlouhem trapeni nasazen naraznik a navijak

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk