JeepForum.cz
Autobaterie / jakou vybrat? - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Obecně (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: JTO - Elektro-Audio-Video-Navi-CB (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Téma: Autobaterie / jakou vybrat? (/showthread.php?tid=1027)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Autobaterie / jakou vybrat? - phate - 08-07-2012 09:16 AM

Trosku odbocim...
Zkousel nekdo z vas tyhle baterie do jeepu
http://jeepshop.cz/index.php?cPath=65


RE: Chladici kapalina - phate - 08-07-2012 09:21 AM

(08-07-2012 09:18 AM)Pelany napsal(a):  
(08-07-2012 09:16 AM)phate napsal(a):  Trosku odbocim...
Zkousel nekdo z vas tyhle baterie do jeepu
http://jeepshop.cz/index.php?cPath=65

Zkoušel to Harely, vydržela snad dokonce míň jak běžná Pb.


valim_se_smichy za ty prachy


Baterie do auta - phate - 08-07-2012 09:29 AM

Zdravim,
urcite mate spoustu zkusenosti s baterii
v lete to dojezdim ale na podzim je treba koupit novou..
ma predstava je do WJ 75aH 12V tak jestli mate nejakou predstavu a zkusenosti jakou, tak sem s ni Chehták


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - radgrand - 08-07-2012 10:26 AM

já jsem spokojenej s Vartou, v každém voze vždy jen Varta, a maximální spokojenost PalecNahoru . V Jeepu mam 74ku


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - Harley - 08-07-2012 10:46 AM

S baterkama je to v současnosti těžký,.A je jedno jestli je to baterka kosmický technologie a stejně tak ceny anebo laciná no-name. Já zkusil vše a životnost maximálně tři roky. To už spíž byl úspěch. Už jsem se v tomhle vyškolil a kupuju jenty nejlacinější,nedolejvací bezúdržbovky v cenách kolem 15ti stovek. Záruka tři roky a není co řešit. Taky je kupuju v blízkosti mýho okolí abych to měl kousek na reklamaci. Jezdil jsem v předchozích Jeepech Delphi,Baner,Varta,Optima a teď v JK mám ani nevím co za název.Předtím tam byla origo Mopar ještě s fabriky a přesně po třech letech klekla. Tahle no name vydržela dva roky a tak jsem dostal novou. Reklamace bezproblémů.
Můj kolega ve svých Jeepech nemlich to samý.Většinou měl Delphi nebo Baner.Ve WJ stříbrnou Vartu a ta vydržela asi dva roky,podle datumu na ní.pak dal Baner a ta teď po dvou letech provozu bez varování odešla. Bylo to minulej tejden.Jezdil s WJ po Praze,nikde ani náznak problému,když startoval.Přijel před krám,vypl motor a už auto nezamkl. Zkoušeli sme to přes kabely nahodit ale ta baterka vše sežrala. Tak jí vyndal a se záručákem do prodejny. Tam jí hodili na zátěžovej testr a prý je OK. Volal mi to a já muříkám,že měřák a teorie je fajn ale já viděl v autě,jak je mrtvá.Tak je přemluvil ať mu půjčí jinouže jí testne a pak se uvidí.Přijel s ním i maník s prodejny aby to viděl.dali sme tam nvou a hned to chytlo nabrnknutí a dobíjení pochopitelně v pořádku.I ten prodavč čuměl jak péro s gauče,jak to že testr říká OK ale přitom baterka je KO.

Vždy v autech byla baterka předepsaný hodnoty,nikdy nebyl naviják,či jinej zatěžující odběr. Dobíjení pochopitelně v řádných hodnotách. prostě baterky stojí za houby a já už je řeším jen těma nejlacinějšíma a s dlouhou zárukou v kameným obchodě.

Jinak u HD je to nemlich to samý. Baterka v HD víc jak dva roky je úspěch na oslavu. Tam ale se lacinější nevyplkatí kupovat,jelikož nemají tak silenj startovací proud jako OEM HD a o proti fabrický jsou asi jen o tisícovku levnější. Tam je nejlepší fabrická na životnost.


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - Pelany - 08-07-2012 12:04 PM

To já mám s baterkama opačnou zkušenost - v 2.5TD, kde dostává kapky vydržela vždy tak +- 4 roky, a potom ještě jezdila x let v dalším autě.

Nenajedu tolik Km, možná je to tím, že spíš najede určitej počet Km, než že odejde stářím.

Spíš to chce nějakou dobrou nabíječku, a občas to projet. Pořídil jsem si Voltcraft, kterej má režim s 80A špičkama, a dokáže to baterku trochu regenerovat, samozřejmě průběžně, když klekne, je již pozdě. V TD asi před půl rokem začala zlobit, tak jsem to projel pár cyklama, a kupodivu je zase v dobrý kondici.


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - Harley - 08-07-2012 12:41 PM

K čemu mi je nabíječka,když auto denně jezdí? Ta má význam tam,kde se víc stojí než jezdí.


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - Pelany - 08-07-2012 01:41 PM

(08-07-2012 12:41 PM)Harley napsal(a):  K čemu mi je nabíječka,když auto denně jezdí? Ta má význam tam,kde se víc stojí než jezdí.

Alternátor dobíjí konstantním proudem, nabíječka impulzně. Pokud jsou impulzy dostatečně silný, dokáže to rozpouštět nánosy na deskách.


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - Pelany - 08-07-2012 06:54 PM

Tester to chce zátěžovej, ten už něco prozradí. Jen napětí je moc neříkající.

Jinak také hned po příjezdu napojuji na nabíječku.


RE: Autobaterie / jakou vybrat? - Jarda 58 - 08-07-2012 07:04 PM

(08-07-2012 06:54 PM)Pelany napsal(a):  Tester to chce zátěžovej, ten už něco prozradí. Jen napětí je moc neříkající.

Jinak také hned po příjezdu napojuji na nabíječku.

To myslíš vážně?? Depresníček